какво мислите за това столче за кола, моля за помощ.

  • 11 813
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 134
На мен лично не ми харесва столче,защото е твърдо и борда отпред винаги е леко на една страна. Аз бих ти препоръчала да разгледаш www.mytoys.de . Там има столчета на доста изгодни цени. Ние вчера получихме столчето, което си поръчахме от там и сме доволни.

# 16
  • София
  • Мнения: 537
 момичета, не е задължително да е на бертони, но понеже изглеждаше добре на картинката сложих този линк. Благодаря за дългите "съвети" за безопасността на детето. Естественно това е най-важното. Ние обаче не искаме 2-ра употреба вече нищо понеже това което и купихме от новородено беше такова и съжалихме за покупката си. Изглеждаше доста добре, но инак ужасно неудобно.
за това питам вас за съвет.
А сайта на май тойс е супер само дето не разбирам немски хич.
Моля който разбира да ми напише линка с столчетата, че инак няма да се оправя 3 дни там  Joy
  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … de_DE-ba.ca.05.04

заповядай.
цените не са по-други....

# 18
  • Мнения: 40
 Кидс им Ситз/Осан има и в България - не знам защо трябва да поръчваш от немски сайт newsm78
за Бритакс не съм много сигурна ( но пък са над 200 евро без доставка)...

# 19
  • Мнения: 1 230
Столчето е много добро. Ползваме го повече от година - возя малката всеки ден в града и имаме няколко дълги пътувания в страната. Въобще не съм съгласна с отрицателните коментари, особено след като повечето са на база на снимка в интернет или "казаха ми".
Единственият вариант, с който бих направила паралел е точно Кондорд, но преградата на моя модел отпред ми върши страхотна работа при дълги пътувания - детето не се измъва и е добре фиксирано. Като не я ползвам - тя се прехвърля зад облегалката и не променя функционалността на столчето или комфорта на детето.
Мисля, че за парите си столчето е страхотно, особено като се има предвид че се ползва в периоди на различна активност и възраст на детето. Освен това не много столчета имат възможност едновременно за 3 позиции на височина на колана, 5 точково закопчаване и 2 позиции на полегналост...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Освен това не много столчета имат възможност едновременно за 3 позиции на височина на колана, 5 точково закопчаване и 2 позиции на полегналост...

всички столчета 0-18 и 9-18 имат три и повече позиции на коланите, 5-точкови колани и поне 2, обикновенно 3-4-5 позиции на полегналост на стола....
А сега ако можеш да ми покажеш  резултатите на този прекрасен стол от някой краш тест и каква му е оценката за сигурност и комфорт въз основа на това.....защото за мен това е показателно за един стол, не снимките, или кой какво ми казва....

Освен ако не е изпробвано  в реално ПТП...което на никой не пожелавам....

# 21
  • Мнения: 1 230
Angel _Dust въобще нямам намерение да оспамвам темата с допълнителна инфо.
Просто отговорих на момичето за личните си впечатления от модела след като съм го ползвала.
Мисля че тя е достатъчно грамотна, ако иска да си потърси допълнителна информация и тогава да реши дали това е столчето, което иска да купи. Няма нужда темата да се превръща в доказателствен материал за най-доброто столче ВЪОБЩЕ. Има други теми за това.
Проблемът в такива теми, е че хората обикновено са ползвали 1-2 модела/производители в същата категория и всеки "рекламира" своето столче. Съмнявам се че в такива случаи пусналите темата намират верния отговор - по-скоро се объркват допълнително Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
зависи от човека, някой може да се обърка, а друг просто да се замисли дали пък не си струва да вложи малко повече и да вземе нещо наистина качествено....

# 23
eee Angel Dust, ако не се заяде,кой тогава ще го направи newsm78
та тя е компетентна по всички възможни въпроси Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
не виждам да се заяждам - за разлика от теб....поне си го пиши от собствената регистрация, а не като гост....толкова ли не ти стиска... Sick

# 25
  • Мнения: 575
Angel_Dust, би ли ми дала линк към тези краш-тестове, или към темата, която спомена. Не ги намирам сама Embarassed

# 26
  • Мнения: 4 422
Абе хора-Бертони никой не ги подлага на изпитания,проверки и пр ,нито пък в някои резултати от краштестове ще ги видите !Само това трябва да ви е достатъчно ,за да се откажете от идеята за такова столче  Shocked

# 27
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Столчето на Бертони изглежда ужасно неудобно. Поне това първото. А дали са удобни могат да кажат само децата, незнам как родителите спорите за нещо, което няма как да знаете. Единствено може да се прецени дали спарват.

И аз съм чела, че децата до 1 год независимо от килограмите се возят обратно на движението. А едно дете може и на 6 м да е 9 кг, това не означава, че вратлето му вече е стабилно. Нашето е Cosco и май беше 11-16 кг  (може и 9-16 да е, не съм сигурна) и може да се монтира обратно на движението. Така се и возеше дъщеря ми до навършване на 1 год.

# 28
  • София
  • Мнения: 537
момичета, не се дразнете една друга, а препоръчвайте столчета. Аз ще разглеждам с интерес и ще преценя по КРАШ тестовете  Peace
Хайде помагайте, а не се карайте за такива неща.  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 44 122
Мда...по краш тестовете...че те бертони нямат такива изобщо.....
нито чиполино, мони ит.н....

Общи условия

Активация на акаунт