С ПЕТОкласниците в огледалния свят!!!

  • 13 573
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 217
[не е хубаво да искаме да са математически гении - от тях в дългосрочен план не ставало нищо хубаво! Wink
Абсолютно е така! Има доста такива примери сред бившите ми съученици от МГ! Лени, Шани е права. Знам какво означава хормоналната буря на бременните, скоро беше Grinning Това е само един пробен изпит, следващият път ще е по-добре! Само да не те издразня, защото аз много се дразнех, като ми кажат, че реагирам като бременна. Но сега виждам, че точно така си е било. Всъщност имах една-две яки истерични кризи, особено към края. Embarassed
Отчитам се за хигиенната подръжка на девойката - водя я на козметик, ползваме пяна и лосион, за дезодорантите против изпотяване и аз съм чела лоши работи. Затова засега караме без тях, аз също ги ограничих. Впрочем, сега открих едни, които уж са безопасни.Естествено, всекидневната смяна на дрехите и душът са задължителни. Парфюмче - може. И Яна доста е събрала. Купила съм и сутиени, но слага само един - спортен, в дните, когато има физическо.Не ги харесва особено.
Ali&Meli, Ali sun - чакаме вашите съкровища в СМГ!
За края на срока - засега се движим доста добре,но ще се похваля накрая.

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 19:33 от ЕлиЯна

# 91
  • Мнения: 7 263
Изобщо не става дума за гении, аз съм сигурна, че от моите такова нещо не мога да очаквам. Но искам да видя усилия, старание и нещо насреща си.
Точно в края на срока, Боби просто е решил, че явно вече е свършил срока.
Не мога да разбера какво още трябва да стане, за да го разбере по-добре. Не е само оценката от пробния изпит  ooooh! за жалост иначе верно си мислех точно дали хормоните ми не са виновни. Blush Confused

# 92
  • Мнения: 1 142
Изобщо не става дума за гении, аз съм сигурна, че от моите такова нещо не мога да очаквам. Но искам да видя усилия, старание и нещо насреща си.
Точно в края на срока, Боби просто е решил, че явно вече е свършил срока.
Не мога да разбера какво още трябва да стане, за да го разбере по-добре. Не е само оценката от пробния изпит  ooooh! за жалост иначе верно си мислех точно дали хормоните ми не са виновни. Blush Confused
Лени,не е само Боби.Цветан имам усещането,че въобще не му пука.Гледа само да е пред компютъра.Като го питам готов ли си,винаги отговора е положителен.А утре му предстои изпитване по география,за оформяне.Въобще,ударил го е на живот.

# 93
  • Мнения: 186
Лени,
ти си познаваш детето най-добре. Щом трябва, взимай мерки. Нали знаеш, кучето скача според тоягата Laughing
Забравих да попитам - Боби ще ходи ли на лагера?

# 94
  • София
  • Мнения: 11 785
Лени би ли написала нещо повече за този пробен изпит по математика?Може и на ЛС.
При нас края на срока тече с пълна сила и тази седмица ще го изпитват по различни предмети вкл. математика.
А за кандидатстването в СМГ не съм сигурна,че няма да си промени желанието дотогава.
Имаме близки деца,които в момента са 7 клас.Като гледам за какво става въпрос,направо  Crazy,уроци,курсове и т.н.Много важно е да децата да попаднат и на подходящото място за подготовка.За финансовата страна да не говорим...

# 95
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
за дезодорантите против изпотяване и аз съм чела лоши работи. . . Впрочем, сега открих едни, които уж са безопасни.

ЕлиЯна,за кои става въпрос,че аз не знам има ли изобщо безопасни  newsm78
А за края на срока искрено се надявам да мога и аз да се наредя до тези дето ще се похвалят  Thinking , ама кой знае!? Моичкия се е тръшнал от вчера на легло с главоболие и зачервено гърло.Баш в края на срока. Rage И за мое най-голямо учудване температурата му вместо да е висока както очаквах - пада. Не можем да я докараме дори до 36. Върти се около 35.2 / 35.8 и не се качва повече. Личната газа да съм му слагала в леглото шишета с топла вода,ама ми се струва,че това са бабини рецепти. Не знам нормално ли е или има повод за притеснение!?  newsm78

# 96
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mlambeva - включи му ел. одеяло или ел. възглавка.Това с топлите шишета също е метод за сгряване.
Но по-добре му включи нещо електрическо. И легни до него да го гушкаш и топлиш.
Преди да вдигне Т, човешкото тяло е леко по-студено и те втриса...
Ох, дано не сте пипнали грипеца Praynig
Пожелавам ви здраве  Hug

# 97
  • Мнения: 7 263
touchstone ще ходи, само защото вече съм го записала и платихме, но тогава още нямаше тези "главозамайващи успехи" на учебния фронт. Снощи получи първото си наказание, и съм го заплашила с още няколко...
И вече съм се въоръжила с тояжка  newsm66 newsm66 newsm66
Просто не трябваше да ме ядосват така двамата сега ще видят те  afwitch afwitch afwitch от де изгрява слънцето.
Ali&Meli пробния изпит са 30 задачи, които трябва да се решат за 2 астрономически часа. Задачите са по материала, който са учили хубосниците и по който се работи в математическите гимназии за тази възраст.
Не зная дали всички такива изпити са открити и за външни деца, в смисъл които не учат в училището. Но този специално е бил такъв, защото и в 6-ти и в 7-ми клас имаше оценки на деца от други училища.
Изпита е много полезен според мен, защото все пак се вижда нивото към момента и могат да се видят пропуските.
mimi72 същата картинка е и у нас - винаги си е научил, но оценките не потвърждават теорията му Twisted Evil и като се сетя сега как ме предупреждаваха разни доброжелателно настроени майки да го контролирам изкъсо и да не се доверявам на 6-ците в Частното училище  hahaha hahaha hahaha не смей ми се не пей ми се ............... направо  Thinking Crossing Arms

# 98
  • Мнения: 217
[ЕлиЯна,за кои става въпрос,че аз не знам има ли изобщо безопасни  newsm78
има едни на американска фирма - forever living, с алое. Не съдържат алуминиеви соли. Малко са по-скъпи и май че се продават само чрез посредник, т.е. не в търговската мрежа. На мен ми го подариха.
Лени, и в държавните училища пишат шестици на кило. Ние от такова избягахме.Затова пък сега за всяка шестица се борим с нокти и зъби. Което не значи, че частните уроци ще ни бъдат спестени. От догодина.

# 99
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
ЕлиЯна ,благодаря много!

# 100
  • София
  • Мнения: 2 952
Здравейте, момичета!
Почвам от края - вярно е за 6-ците на кило. Оказа се, че това е факт в стария клас на сина ми. Той го прие адекватно като новина, което ме прави доволна  Simple Smile Още по-доволна съм, че започна отново да се вижда със стария си клас - досега се чувстваше конфузно, а и физически вече сме далеч. Започнаха обаче пак да си пишат на Скайп и да се уговарят за почивните дни.

Ali&Meli, Ali_sun, вие си знаете че ви чакаме ето така  Hug Hug Hug

Относно гениите - да потвърдя и аз. И не че максималистката в мен не се дразни, но узрях, че не искам децата ми да са перфектни ученици. Да си перфектен коства много излишни усилия - достатъчно е да си много добър в областта си. Животът не е безкраен - трябва да се радваме на това, което имаме и да приемаме нещата, такива каквито са. Само да не си помислите, че не свалям шапка на усилията на блестящите ученици - напротив, позавиждам даже  Laughing

Аз ползвам масовите стикове за под мишници, хич не бях разбрала че не е добре. Уж го правя, за да не ползвам аерозоли.

Лени, зарежи бесовете, вдигай краците на дивана и почивай. На този изпит е зле - на другия ще бъде добре. Моят син като беше блестящ на пробните, това не му помогна да не се изложи на самия изпит. Когато си момче на 11 и имаш няколко успеха, няма как да не ти се завърти главата. Всъщност оттогава е изложба без край, но това е ОФФФ  Simple Smile

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Лени,карай я по-спокойно/въпреки ,че и аз съм като теб/,  ти сега имаш нужда от мнооооооого спокойствие!Наказанието ще даде  резултат-ще видиш! Wink
ЕлиЯна,bib.bib , благодаря за положителната енергия  Hug. Вашите деца смятат ли да остават в СМГ, или е още рано да се каже? И още нещо да попитам!Т.г. ще има ли прием след 5 клас?Гледам на сайта на СМГ, че има пробен изпит по математика за 5 кл., но дали няма някаква грешка newsm78 !
При нас няма 6-тици на килограм, даже се оказва,че май само ние ще завършим с пълно 6!
Колкото до максимализма-на мен май ми е в повече.С мъжа се караме,че изисквам прекалено много.Вярно,справя се детето,но като знам през какво съм минала за да стигне до тук...И като си помисля,че след 1-2 год. няма да мога да направя нищо...юркам яко!
 Вчера са казали на синковеца,че ще ходи на олимпиада по история.
Рових в нета-нищо не открих за 5-токласниците .Ако някой има инфо да свирка.
 За стиковете - ползвам на Амуей.Не знам, уж били натурални, ама много съм доволна.Около 20 лв. струва флакона и стига за доста време!
 Хубав и усмихнат ден на всички   bouquet!

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 09:44 от Ali_sun

# 102
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
даже се оказва,че май само ние ще завършим с пълно 6!

евалла  Hug Браво на детето ти   bouquet
Радвам се за вас  Heart Eyes

# 103
  • Мнения: 7 263
За максималистка одавна вече не съм. Дори и към себе си вече съм по-снизходителна и си отпускам аванси. При нас проблема идва от това, че и двамата с мъжът ми захапваме всеки кейс като питбули. Поставим ли си цел, тя свети пред нас, докато не я достигнем. Няма друг път освен този към нея, ако не стане по един ще стане по друг и така. Докато Боби гледа ден да мине, друг да дойде - доста е лежерен / и май цялото му поколение е такова/. Онзи ден на пробнея изпит се разговорихме с един татко, с който сме стари познайници от едно време и сега пак покрай децата се събрахме в школото. Дъщеричката им е в нашия клас, синът им в съседния - ами и той изказа същите мисли като нас....
Не че това ме успокоява, мойта философия е да искам най-доброто за себе си /децата си/ и да го пожелавам на всичките си приятели и познати, затова донякъде ме е яд дори за неуспехите и на приятелските ми деца, както и се радвам на успехите им - все едно става дума за моите.
Силно се надявам гена и личния пример да дадат накрая резултат, няма да се предам!!!
 Hug Hug Hug

# 104
  • Мнения: 186
Момичета,
ние вече сме на антибиотик, след като известно време се борихме с 39-те градуса и гадната кашлица.
Покрай нещата, за които си говорим с вас, напоследък се тормозя за нещо. И аз съм от майките, които все казват: "Добре, но можеш още, винаги може повече." Но наскоро Петя на няколко пъти ми каза: "Вие никога не сте доволни от мен." Сепнах се и се зачудих дали не съм прекалено критична. И взех да се замислям.
Така се случи, че през последните години виждах примера на различни семейства с по-големи деца. Няколко амбициозни майки все висяха на главите на децата си, вечно бяха в конфликт, децата им открито си казват, че непрекъснато се карат, а като поотраснаха и станаха 9-10 клас, станаха направо неуправляеми. И всичко това доведе до неврози - или у майките, или у децата. За по-страшните случаи не ми се ще даже да ги споменавам.
От друга страна, има две семейства, които са много различни - няма болни родителски амбиции децата им да се доказват, само много любов, разбиране и помощ. Децата са разкошни, страшно възпитани, влязоха в добри училища след седми клас, реализират се, но по свой път, различен от този на родителите. Истинско изключение от масата тийнейджъри. Разбира се, има и трета категория родители, дето не знаят къде се намират децата им, та даже и в кой клас са, но за тях няма какво да говорим.
Та се терзая напоследък дали уцелвам границата. И вкъщи се наказваме при издънки, взимат се мерки, вися на главата... Но пък на мен не са ми висели - само ме насочваха и ми помагаха много деликатно и без да се усетя да се развивам там, където искам.
Извинявайте за дългия пост, просто ми се искаше да споделя. А и да ви питам - как гледате на нещата вие?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт