За кафето, алкохола и кърменето

  • 26 494
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Преди време попаднах на едно сравнение на състава на кафе 3 в 1 на Nestle и Jacobs. Не мога да цитирам точно, но в пакетчето на Nestle се съдържаше нищожно количество кафе за сметка на другите съставки, а в това на Jacobs количеството кафе и съответно кофеин си беше сериозно.

# 16
  • Мнения: 1 376
Не разбирам защо е необходимо да се побъркваме за всяко нещо... пийни си едно кафенце, а ако искаш и алкохол - чаша бира или малко вино  Peace

# 17
  • Мнения: 3 718
Пия си кафе, но максимум едно, две на ден. Пия шварц. Първите седмици след като родих пиех инка, но за кратко. В тия компилации 2-3 в едно има доста Е-та и др. гадости, та за това предпочитам истинско кафе.
Пия бира и вино. Бира повече от вино  Wink През бременността ми, бирата беше единственото нещо, което ме изкушаваше зверски...бира и картофки  Crazy. В малки количества няма пролем  Peace
Имам приятелка, която си разреждаше бирата със сода докато бебетата ни бяха малки. Така хем по дълго си пиеш, хем по малко бира изпиваш. А и вкуса не се променя безумно много.

# 18
  • Мнения: 4 292
Алкохол не пия по принцип. Въздържателка съм.
За кафе умирам, обаче. Като бременна пиех по две на ден, а сега си позволявам по едно силно, черно и грешно кафе, сутрин след кърмене.

# 19
  • Мнения: 249
Аз откакто съм роила съм пила само по няколко глътки кафе от страх да не и стане нещо на буба. Сега като ви чета чак ме хваща яд, щото съм кафеджийка и като ми замирише на кафе умирам. Ще взема да пийвам по едно сутрин след кърмене. Иначе и аз си позволявам по малко бира, а вино само да опитам, повече не.

# 20
  • Мнения: 925
И кафенце си сръбвам, и по 2 пръста чудно домашно червено вино вечер. Прекаленият светец и Богу не е драг!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 152
Кафе пия по едно на ден и то само ако много ми се спи. Винаги пия еспресо. Нес кафето е силно и бебка става нервна.
За алкохола- пия само по две глътки червено вино, когато има компания.

# 22
  • Мнения: 3 929
Пиех по 1 чаша на ден, нескафе, но на по-късен етап. В началните месеци даже и кафе не пиех. Позволявах си алкохол, но гледах да направя по-голям интервал от поемането на алкохола до часа на кърменето, въпреки че кърмех на поискване. Разбира се, не пие постоянно, но си позволявах някоя вечер, след като бебето заспи.

# 23
  • Мнения: 1 100
Кафе пия сутрин и следобед - смесвам 1 лъжичка 60%-но нес кафе с 1 лъжичка Инка. Но сега като прочетох, че в нес кафето има повече кофеин отколкото в мляното кафе, ще мина на мляно май. Нищо чудно, че съм забравила, рекламите на Nescafe са ми промили мозъка. 3 в 1 и подобни смеси не пия - като им видя съдържанието лошо ми става /количеството кофеин им е най-малкият проблем/ - по-добре чисто черно кафе.
Алкохол - няколко капки вино или бира по празници, след последното за деня кърмене.

П.П. Сега се сетих, че 40% от поетия от кърмачката алкохол е за бебето - не се сещам обаче къде го четох, за да дам линк.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 21:50 от Ванилия Канелска

# 24
  • Мнения: 304
спрях и кафето и алкохола и цигарите-мисля,че се отразяват зле на кармата и съответно на детето Thinking

# 25
  • Мнения: 1 219
не пия кафе и никога не съм пила.Просто мразя дори миризмата му.Не мисля,че кафето е добре да се пие по време на кърмене и бременност.Кафето по принцип си е вредно,а какво остава по време на кърменето

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
не пия кафе и никога не съм пила.Просто мразя дори миризмата му.Не мисля,че кафето е добре да се пие по време на кърмене и бременност.Кафето по принцип си е вредно,а какво остава по време на кърменето

Въобще не е вредно кафето, когато не се прекалява с него. Нито за бременни, нито за кърмачки, нито по принцип. Даже напротив - то е един от сериозните антоксиданти.
Колкото до алкохола - бирата и виното също са полезни в умерени дози. Или поне не са вредни, що се отнася до кърменето.

# 27
  • Мнения: 2 467
Кафе - не редовно след 2-та година кърмене. Чаша топло прясно мляко с половин чаена лъжичка нес кафе  Grinning
Редовно започнах употреба след 3-та година кърмене. Същата дозировка.
На кафенета рядко сядам, затова и употребата на еспресо е силно ограничена.

АлЬкохолЬ - употребявам бира в умерени количества  Mr. Green 200 грама ми стигат да се усмихна до ушите.
В тоя студ преоткрих и червеното винце с тънки мезета... Него го докарвам до към 100-на грама (винцето).

# 28
  • София
  • Мнения: 12 145
Този линк отговоря на въпроси за повечето субстанци, които биха могли да бъдат поети от кърмачката и http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp Посочени са периодите на полуразпад на веществата и процента на преминаването им кърмата. Ако не се лъжа Хедра препоръчваше при приемането на токсични субстанции и сериозни медикаменти да минат 5 периода на полуразпад преди кърмене /поправете ме ако греша, защото имам смътен спомен от прочетено преди доста време/.

На въпроса- кафе пиех по едно слабо сутрин и много рядко още едно следобед, но след кърмене. В някои книги за хранене определят безкофеиновото кафе като по- вредно от нормалното, защото при извличането на кофеина кафето се третира с химикали. Алкохол не съм пила нито грам, но си купувах безалкохолна бира, за да правя компания на пиещите. Не искате да знаете след две години без алкохол какво стана с мен след една чаша вино  Laughing

# 29
  • Мнения: 3 869
Аз спрях кафето преди много години заради ефектите върху метаболизма и многото витамини, необходими за ражграждането му. Обаче много обичам качествено кафе. Затова от време на време - примерно 2 пъти месечно съм си позволявала такова (с кеф и табиет, максимално да му се насладя  Grinning) По-късно, го спрях съвсем, защото започнахме да ползваме хомеопатия, а отскоро си позволявам по 1 ч.л. безкофеиново веднъж в седмицата. Безкофеиново е заради хомеопатията, а иначе, знам, че е "бъкано" с химикали и може би кофеинът не би бил толкова лош за детето...

Общи условия

Активация на акаунт