За кафето, алкохола и кърменето

  • 26 493
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 932
Аз до 7-мия месец не дъщеря ми не близвах нито бира , нито вино - друг алкохол не обичам. След това си пиех по една , лятото и по две чашки бира всяка вечер - бе една бутилка от 500мл си обръщах, лятото  Embarassed и аз гледах да има дълга пауза преди кърмене, нищо че все още кърмя на поискване , все пак бях захранила.
За кафето , не ми се пиеше кафе, след като забременях и така докато дъщеря ми не навърши годинка и  взех пак да си пия по едно кафе на ден, аз по повече и преди не пиех.
С една дума пия и бира и кафе в момента в подходящ момент, вече правим доста дълги паузи , но не казвам че е полезно,не съм видяла да има и ефект върху дъщеря ми , може би защото минава много време до другото кърмене - тя вече само за приспиване(обед и вечер) и събуждане сутрин суче.
За концентрати вече не знам ,как стоят нещата, не че бирата е полезна за бебета , ама концентрата пък въобще.

# 31
  • Мнения: 1 629
Педиатърката ми беше казала, че мога да пия кафе в ранните часове, защото иначе бебо ще стане много буен. А алкохол само биричка си пийвах - безлкохолна на Каменица, защото имах малко кърма, а от нея имаше доста Peace

# 32
  • Мнения: X
Казано честно, пийвам си кафе всеки ден без да се ограничавам за количеството и времето /обикновено по 2 кафета на ден/. От време на време пийвам бира, вино или някое друго мартини.

# 33
  • Мнения: 789
Докато кърмех не пиех никакво кафе.  Алкохол също. Оцелях Wink За малко количество (да речем половин чаша) червено вино, не виждам никакъв проблем.
Иначе и при мен след почти 3 години никакъв алкохол, в началото буквално от 2 глътки вино се напивах  Crazy

# 34
  • Мнения: 1 558
Не мисля,че едно-две кафета на ден ще навредят,но съм твърдо против алкохола Naughty

# 35
  • Мнения: 1 098
Кафе не пия, но по други причини, не заради кърменето. Алкохол по време на бременността и първата годинка не съм близвала. Сега си позволявам рядко по половин - една чаша вино.

# 36
  • Мнения: 179
Аз не съм от тези,които пият алкохол,макар че докато беше горещо съм опитвала по някоя глътка бира.Доскоро пиех сутрин по едно  безкофеиново кафе,обикновено дълго,но последния път това което купих беше с отвратителен вкус и от тогава не пия.По принцип съм чела че ако се изпие веднага след кърмене няма проблем.За мен беше страхотна изненада/но и възмущение/когато родих първото си дете,докторките казваха на родилките че могат да си вземат кафе от автомата,като че ли е сокче-  без изобщо да споменават за вредата от него върху новороденото!

# 37
  • Мнения: 454
Аз само не разбрах, защо казвате, че нес кафето съдържа повече кофеин от еспресото. Моля тези от вас, които изказаха подобно твърдение да се аргументират, защото според мен това не е така. В първия ми пост в тази тема съм дала линкове към сайтове, които казват точно обратното, та ще се радвам да видя и вие откъде я черпите тази информация.

# 38
  • Мнения: 1 427
 smile3505

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 17:13 от E.L.

# 39
  • Мнения: 69
Алкохол не пия по принцип, та нямам набюдения по тази част от въпроса.
Колкото до кафето, до 4я месец пиех безкофеиново кафе, хем заради бебето, хем заради високото кръвно, което си докарах в края на бременността. От два месеца насам си пийвам обикновено кафе - къде нес, къде еспресо, къде шварц... Разлика в поведението на бебето не виждам пряка, НО ако кафето ми вдигне кръвното и ме изнерви, бебето започва да нервничи също. За това съм абсолютно сигурна.

# 40
  • Мнения: 185
Кафе пия рядко - по малко нес кафе, на върха на лъжичката, в прясно мляко. Не съм забелязала да се отразява по някакъв начин на бебка. Но тя така или иначе доста отдавна спи по много малко през деня, най-много час на ден, и то някой път не наведнъж, рядко спи повече.
За алкохола - от време на време си позволявам по 1 чаша бира или няколко глътки вино вечер след като я приспя  Whistling

# 41
  • Мнения: 275
Педиатърката ми беше казала, че мога да пия кафе в ранните часове, защото иначе бебо ще стане много буен. А алкохол само биричка си пийвах - безлкохолна на Каменица, защото имах малко кърма, а от нея имаше доста Peace

И на мен така ми казаха за кафето. А за бирата - мерси за инфото. Въобще не съм се сетила, че може да влияе на кърмата. doh Аз си пийвам беалкохолна Каменица вечер, защото си обичам биричка beer2.... и после се чудя защо ми е много кърмата. Ще пробвам как е без бирата.

# 42
  • Мнения: 19 304
Докато кърмех пиех само 3в1 и никакво друго кафе само сутрин,а за алкохола смятам,че едва ли има нещо по-вредно,не съм близнала и капка.
А наясно ли си ,че 3в1 е с нес кафе,което е много по-силно от нормалното еспресо Laughing Много ми е смешно,някой като каже"Аз кафе не пия,само 3 в 1",сякаш 3в1  е с какао hahaha
Хаха толкова ми стана смешно,че за малко да падна от стола,а ти наясно ли си колко е дозата на нес кафето?-Минимална,именно защото е смесено с мляко и захар цялата доза е 18гр. сама си направи извода колко е дозата само на Нес кафето в опаковката и каква вреда ти носи то в сравнение с едно еспресо,за което твърдиш,че е по-слабо.
Нескафето по принцип е по-вредно от обикновеното кафе. Една чаша обикновено кафе също може да се смеси с мляко и захар. Това не го прави по-слабо.
По темата от 1-2 кафето нищо няма да му стане на бебето. Имаше някъде изследвания какво количество кофеин е безопасно за бебето.
Алкохолът е друго нещо. За приспиване пък да не говорим.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 18:20 от В_и_В_и

# 43
  • София
  • Мнения: 254
Aз си позволявам по едно кафе на ден или мляко с една лъжичка нес. Пия бира или вино по максимум чаша. Като беше малка дъщеря ми се въздържах. Но определено не мисля, че чаша кафе на ден влияе на съня на детето, поне не на моето.

Само да ви обърна внимание, че дългите кафета не са по-слаби, а напротив. Едно и също количество кафе ще има повече разтворен кофеин в повече вода.

Освен това прибавянето на мляко или захар също не виждам как би направило кафето по слабо или безвредно, освен на вкус, разбира се, но не претендирам да съм специалист по хранене или химия и не споря. Така ми изглежда логично просто.

# 44
  • Мнения: 494
Аз пия по чаша кафе всяка сутрин, пия дълго черно кафе с мляко, голяма чаша. Рядко пия две кафета, ако излизъм на кафе с някой. Докато бях бременна също пиех по 1-2 чаши кафе на ден. Четох, че може да намалее кърмата заради кафетои алкохола, мойта намаля, но не знам дали е от кафето. Алкохол, много рядко пия по половин чаша вино на вечеря след като съм го накърмила. Не съм забелязала нито да е нервен нито да спи по- добре.

Общи условия

Активация на акаунт