Давате ли Панадол след имунизация?

  • 9 370
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 457
Давам Панадол след последните ни  2 имунизации по 3 пъти на ден по 1 лъжичка. Така детето по-лесно преминава ваксинацията и много спинка.Освен това и температура не е вдигал.

# 16
давам Панадол, но само еднократно. Досега никога не е имала температура след ваксина.

# 17
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Детската сестра, която имунизира Кристи, се е занимавала единствено и само с това в бившата детска консултация още аз като съм била дете. Тя ми е съседка и ме предупреди да дам Панадол или каквото температуропонижаващо давам малко преди консултацията, за да се понесе по добре ДТК-то /за другите имунизации не е нужно/. Мярката зависи от килограмите на детето - половин лъжичка не е никакъв проблем. Първия път въобще не вдигна Т, следващите два пъти обаче... Давам му само като вдигне над 38 градуса.

# 18
  • Мнения: 421
Да. Винаги давам така, както е предписал педиатъра. До сега не ми е вдигала температура.

# 19
  • Мнения: 3 550
на нас ни препоръчаха свещичка Ефералган в дупето, само ако вдигне температура.

# 20
  • Мнения: 4 629
Давам непосредствено след имунизация. Това е превантивна мярка и с нищо не вреди на бебето. Само му го предпазва. Давам лекарството съотвено по препоръка на педиатъра ни, а не на своя глава

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Давам Панадол, Нурофен и подобни по моя преценка!
Тези препарати съдържат и противовъзпалителан съставка, която облекчава дечко, особено след ваксинация.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Давам само при нужда, ако е неспокоен, ако има температура или плаче. Но до сега не ми е вдигал температура, за щастие и съм давала като болко успокоително, при никнене на зъбки и т.н. На нас лично Нурофена ни действа по добре и давам предимно него, но съм давала и Панадол.

# 23
  • Мнения: 1 045
Давам полвин час преди ваксината по полвин лъжичка /2,5мл/ Панадол по съвет на доктора.Досега сме нямали никакви проблеми - да чукам на дърво!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Давам когато лекарката ни каже.

# 25
  • Мнения: 7 821
Давам непосредствено след имунизация. Това е превантивна мярка и с нищо не вреди на бебето. Само му го предпазва. Давам лекарството съотвено по препоръка на педиатъра ни, а не на своя глава

И аз така.

# 26
  • Мнения: 3 200
Давам след всяка имунизация, превантивно

# 27
  • София
  • Мнения: 2 298
Давам два пъти по половин доза, както предписа педиатъра - един час след имунизацията и вечерта.
Това мисля, че не е тъпкане с лекарства. И е много по-добре да пие два пъти по половин доза превантивно, отколкото като вдигне температура да я сваляме - тогава количеството на изпитото лекарство ще е доста по-голямо.
Това последното са мои разсъждения, но съвпадат със съвета на педиатъра.

# 28
  • Мнения: 1 800
На Алекс му биха вече и трите ДТК-ваксини. И трите пъти по указания от лекарката съм давала по половин лъжичка Панадол два пъти на ден - почти веднага след имунизацията и вечер преди лягане. Не сме имали проблеми. Температура вдигна само след третата ваксина, но бързо я свали.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това лекарство е доста вредно и затова не давам....освен Парацетамол съдържа(това го преписвам от листовката) и:

азорубин( Е122) -  оцветител, който може да причини алергичен тип реакции, вкл. АСТМА

и подсладител малтилол........ както знаем синтетичните подсладители са супер вредни

Освен това не трябва да се дава с други лекарства ......и на деца с бъбречни или чернодробни заболявания,от което аз разчитам, че доста натоварва тези два органа.....



Аз съм си купила обикновен парацетамол, но никога не давам превантивно.......НИКОГА

Общи условия

Активация на акаунт