Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4

  • 80 346
  • 701
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 163
Здравйте мами.И аз да ви се оплача,че от вчера сме с кашлица,без сополи и днес вече с 37.3 температура.Само се моля да не стигнем до болница.Засега нищо не му давам,но утре отиваме при доки.Стискайте ни палци.
 Hug Hug Hugи лека вечер

# 61
 Привет и от мен. Честита нова година на всички и повече позитивизъм, така всички трудности ще се понасят по-леко Simple Smile
 Малкото ми момиченце е на Флексотид вече почти 6 месеца, не сме диспансеризирани, понеже така и не прави тежки пристъпи- астмата ни е постоянна, но е лека,персистираща- поне така ни казват тук. За диспансеризиране трябва консултация с алерголог , а нашето джи пи ни праща на алерголог в София- Мустаков... не знам всеки алерголог ли може да диспансеризира или специално трябва да ходим до София, понеже е на 2 и 9 месеца??
Искам да попитам това ли е по- малкото зло- Флексотида или този Сингулер, за който виждам че пишете. Значи ние пръскаме 2 по 2 впр. от Флексотид 50, а ползата честно казано не я виждам- не прави пристъпи, но почти всеки ден си свири и хрипа....в началото често включвахме и Вентолин, но сега когато не е болна я оставям така- тя си се променя от самосебе си- свиркането имам впредвид - ту се засилва ту отслабва... вече не знам... да се позатопли и ще отидем до Куфарджиева, която виждам че много хвалите тук...

# 62
  • Мнения: 485
За мой ужас от Фликсотида вече има гъбички в устата..
Доктор ли ви каза че имате гъбички в устата от Фликсотида?
А бял език и лош дъх, при нас е когато започва да се разболява. Няма нищо общо с лекарствата.
Доки ни предупреди,че може да стане така,а и това е страничен ефект на всички кортикостероиди.Иначе специално за това не съм звъняла,защото сме на консултация другата седмица,но съм по-вече от сигурна,защото втори път сме на Фликсотид-първия път,същата работа беше,побеля езичето и получи налепи,а слад спирането на инхалера за седмица всичко се оправи.Когато пак започна да кашля обаче док раши,че трябва още месец поне да пръскаме-и ето пак сме с белия език. #Crazy

# 63
  • София
  • Мнения: 2 262
freshness, фликсотида е по вреден, има най-различни гадни ефекти, той е кортикостероид, от него се получава:
"При някои пациенти, особено при приемащите високи дози кортикостероиди, вкл. Flixotide 50 Inhaler, много рядко е възможна появата на следните нежелани реакции - лице с кръгла форма, загуба на костна плътност, очни проблеми и забавяне на растежа при децата. Възможно е повишаване нивото на кръвната захар (глюкоза). Посъветвайте се с лекуващия лекар, ако ви безпокои нещо, свързано с приема на лекарството от вас или от детето ви. Много рядко е възможно да се появи чувство на тревожност, нарушения в съня или повишена раздразнителност (главно при децата).Ако се появят други симптоми, които не разбирате и ви безпокоят, консултирайте се с лекаря."
Значи е възможно детенцето, чиято мама пишеше за високата захар, да я получи от Фликсотида.

# 64
  • Мнения: 161
Благодаря на Mama Igi, че ме подсети да си прочета отново листовката на Фликсотида. В момента ние не приемаме големи дози / 1 на 1 впр.за денонощие/, но пък не сме го спирали от дълго време. Доколкото знам, за да подейства Фликсотида трябва да мине известно време, през което той се "натрупва" в организма и може би това ни създава проблемите на нас. А иначе КЗ не ни е чак толкова висока, но пък малкия пие вода като за световно. Силно се надявам да е просто вреден навик и да успеем да се преборим с него.
А що се отнася до гъбичките, това беше първото нещо, за което ме предупредиха при изписването на лекарството. Препоръките бяха да се изплаква хубаво устичката с вода след всяко впръскване на препарата. Но ние не можем съответно да плюем, а директно гълтаме водата, досега не сме получавали бели налепи.

# 65
  • Мнения: 752
последните две публикации затвърдиха страха ми от Флексотида. Последният пристъп на малката беше много тежък и лекарката ни реши да замени Сингюлера с Флексотид. Оказа се, че никъде няма помпичката и забавихме почването на Флексотида, но честно казано на мен не ми се ще въобще да го почваме. Купихме си инхалатор и се надявам още при първите симптоми на спазъм да овладявам с него. Незнам, ............... някой да ми даде съвет. И ако някой има наблюдения от д-р Кендерова от Токуда - при нея сме диспансеризирани. Каза ми, че преди това е работила с д-р Куфарджиева и един вид е нейна ученичка.

# 66
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте на всички!
Цвети пак лепна вирус с висока температура и болки в гърлото, в Четвъртък през нощта започна, но вече-пу-пу е добре. Има още сополи, но кашлицата и вече е отхрачваща, само два дни беше със суха кашлица и аз се побърках от притеснение, добре, че имам вяра на хомеопатичката и устоях на изкушението за класически лекарства! Вече 6 месеца сме на хомеопатия, основно, плюс сингулер от 2 месеца заради зимния сезон с многото вируси.Интересното е, че оттогава болестите при нея започват много бързо и също толкова бързо отшумяват. Покрай нея и аз пак лепнах вируса и пак ме заболя ухо, но този път го лекувам и аз с хомеопатия и-О!-Чудо!- само след 1 ден вече болката и бученето изчезнаха!
Пожелавам на вашите мъници да са здрави!
Белия език може да е признак на стомашен дискомфорт, давайте повече вода-така казва нашата лекарка, поне. При моята дъщеря го има, ако е приемала малко течности, или когато е с болно гърло.

# 67
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
здравейте и от мен..и аз да си кажа страховете,вчера излязохме с баткото на разходка в гората ,духаше студен вятър,той потича малко и пак направи спазъм,разкашля се и си тръгнахме,пуснах му инхалация само с физ.разтвор без вентолин и за 5 мин. му премина ,след това изобщо не се е обаждал,днес има физическо и ще видя дали пак ще е така или пък му стана зле от студения въздух...ох незнам така се притеснявам за това дете..днес ще му изпишем сингулера по каса и дано от утре да го започнем....аз се чудя дали да му включвам и флексодита,но докато почне да действа сингулера,ако продължава да прави такива спазми...незнам направо се побърквам..на вас случвало ли ви е се да се разкашлят от студен вятър  Sad

# 68
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Да, на моята винаги и се случва да се разкашля от вятър, от цъфтяща трева-изобщо навън ли е и започне ли да тича-и се почва една давеща кашлица. Съвсем възможно е да е еднократно, не се притеснявай толкова-нали знаеш, мислите носят енергия и понякога с тях предизвикваме определени събития.

# 69
  • Мнения: 3 146
на вас случвало ли ви е се да се разкашлят от студен вятър  Sad

Да, напоследък от студеното само дори се разкашля... По-рано не му се беше случвало. Но и от студения вятър, естествено... Sad

# 70
  • Мнения: 204
Нещо от опит при овладяване на спазмите:
- Сингулер
- Цитросепт- давам го по 5-6 капки във фанта  лимон- не се усеща- 2-3 пъти на ден
- Имун-съпорт- имуномодулант- около 50 лева е, но е нещо качествено
- Есенциални мастни киселини
- Зелена енергия- давах ги около 1-2 месеца
- ИСИОТ- на прах от аптеките- давам го в меда, когато се закашля, не е задължително всеки ден- от него дори съм забелязала, че спира да кашля и не се стига до....
- Чесън на перли- но масло от чесън, а не стрит в капсули- български от аптеките, дори е в комбинация с масло от семена на магданоз- давах го за няколко дни вечер- действа отхрачващо и има редица др ползи
 Боже колко неща съм давала за около 5-6 месеца, разбира си не наведнъж, а в някаква последователност!!!

# 71
  • Мнения: 5 531
Възможно е от студеният вятър, при тичане и физически усилия да направи спазъм.  Мария до миналата година правеше постоянни пристъпи - наложи се да я спреме от балет. Излизали сме на разходка и тичайки, тя прави пристъп. Ние просто минавахме през болницата - живееме близо до 3 - та градска б-ца, да я погледне който и да е лекар, винаги има дежурен, и си заминаваме. Това е, не се тревожи. Много добре си постъпила като си му направила инхалация, това е огромно спасение. Аз понеже нямах инхалатор, личната лекарка ни пращаше на рехабилитации - правиха и инхалации и я нагряваха с лампа.
freshness д-р Куфарджиева е прекрасен човек, и наистина много много добър лекар. Тя лекува децата ми години наред. За Мустаков - ами аз 2 пъти съм ходила при него, първият път определено не ми допадно, миналата седмица ходихме пак - не мога точно да определя какво ми е мнението. Малко раздвоено.

# 72
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Аз пак да ви  питам момичета...как започнахте лечението -първо сингулера и ако няма ефект-флексодита или първо помпичката и ако е не достатъчна -сингулера

# 73
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Първо сингулер при нас, ако не подейства по думите на лекаря тогава се налагат кортикостероиди.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте,

Извинявам се, че така нахълтвам в темата ви. Замърсеният въздух в София страшно ми обостря алергията в последните дни. Чували ли сте нещо за тези пречиствателни устройства - http://www.tspbg.com/heavenfresh.html . В ценовата им листа пише, че има и персонален за хора страдащи от астма.

Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт