Колко често си миете косата??

  • 3 763
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 399
Мия я през ден- иначе става грозна гледка  

# 31
  • Мнения: 1 517
Аз пък я мия веднъж седмично - по-често няма нужда. Мисля, че косата е както свикне - ако почна да я мия по-често, постоянно ще се омазнява.

# 32
  • Мнения: 116
2 ПЪТИ,НО ПОНЯКОГА И 3(РЯДКО).С МНОГО ДЪЛГА И КЪДРАВА КОСА СЪМ И СИ СЛАГАМ СТРАШНО МНОГО ЛАК И ПЯНА,ЗАТОВА ПОНЯКОГА СЕ НАЛАГА ДА Я ИЗМИЯ 3-ТИ ПАТ.

# 33
  • Мнения: 5 183
През 3-4 дни я мия. Колкото по-4есто се мие една коса, толкова по-бързо се омазнява.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гледам да е поне на 5 дни.
Когато се налага и по-често Wink

# 35
  • Мнения: 1 910
Само високо в планината ми се е случвало да изглежда добре и на 5-6 ден. Иначе на всякъде другаде минимум всеки 2-ри ден. Наистина е до скалп, косъм, заобикаляща среда. И не е до честота, шампоани и балсами.
Usmivchica, нещо не разбирам. Мислиш си, че ако хората не си мият косата не си взимат въобще душ ли?

# 36
  • Мнения: 1 120
През ден. А лятото понякога и по-често.Зависи...ако съм ходила на плаж-винаги след това

# 37
  • Мнения: 429
Зимата я мия през два дни , но лятото всеки ден  newsm78. Ами в тази горещина ....

# 38
  • Мнения: 330
@7of9 не,не съм казала,че не си взимат душ,казвам просто,че са нечистоплътни.Тялото ти ухае на сапун,а косата ти на изпотено и на наслагани парфюми.Душ без да си измиеш косата е образно казано като да си измиеш ръцете без сапун.А и не виждам защо изобщо трябва да се обсъжда тази тема? newsm78 Всички сме наясно каква е косата след душ и каква е на другия ден.И ако застанат две жени една до друга-едната с неизмита коса от два дни,а другата взимаща си душ всеки ден(това,което аз разбирам под душ,тоест пълна програма),познаите коя ще ухае и ще изглежда по-добре? TiredИ като чуя от някоя моя позната'С вързана коса съм,че не съм си я измила' и ми идва да и кажа'Ами,вземи се изкъпи,баси,ластичето не ти решава проблема!'Макар че като се замисля,сигурни и го решава,косата не и се развява  и хората не и усещат миризмата SickАбе,много съм докачлива на тази тема,ама като влеза в някой тролеи и се набутам в коса,която не е мита от 2-3 или повече дни и ми идва..... Sick

# 39
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря на всички за отговорите;)

# 40
  • Мнения: 3 360
А Naughtyко ти се омазнява бързо си е нормално да я миеш през ден-и аз съм така/поне лятото.Не смятам ,че е проблем или изтощава косата,ако шампоана е хубав?????????

# 41
  • София
  • Мнения: 4 966
Дам,ама наистина забелязвам, че колкото по-често я мия,толкова по бързо се омазнява.Или може би се дължи на лятото и изпотяването вероятно на скалпа.
А относно шампоана,вече знам ли кой се води "добър"Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 авг 2005, 17:15 от isaikova

# 42
  • Мнения: 1 616
Дам,ама наистина забелязвам че колкото по-често я мия,толкова по бързо се омазнява.Или може би се дължи н лятоот и изпотяването верочтно на скалпа.
А относно шампоана,вече знам ли кой се води добър"Simple Smile
За изпотяването си права- моят скалп също се поти... Не съм убедена, че точно честото миене омазнява по-бързо косата, но ако си уверена в това, пробвай да разредиш миенето. При мен това не подейства- пак ми се омазняваше косата, почна да пада, да ме сърби кожата. Така че предпочитам да къпя косата си през ден, отколкото да я държа мръсна... А за добрия шампоан- добър е този, от който косата ти се чувства най-добре. За често миене са подходящи шампоаните за честа употреба.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 966
Определено не е сезона на се опитам да разреждам миенето на косата си.Всеки ден съм навън и държа да ми изглежда добре косата.
Относно шампоаните за всекидневно ползване,някаде в някоя статия от лекар,бях чела че не са така добри,както ги изкарват,и само допълнително изтощавали косата.
Та вече незнам какво и аз да ползвам...Какво ли не съм изпробвала...

# 44
  • Мнения: 1 616
За мен една от най-авторитетните книги за коса, които съм чела, е "Косите-корени на живота" от Елен Клодрер. За пояснение- баща и е създател на серията "Рене Фюртрер", работят предимно с наурални продукти. Та във въпросната книга съм чела, че честото миене не е вредно, за разлика от немиенето, и че шампоаните за честа употреба съдържат по-малко агресивни съставки. Ако не си пробвала, пробвай шампоаните "Рене Фюртрер"- аз от тях най-съм доволна...

Общи условия

Активация на акаунт