Отново за кредитите

  • 7 238
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 40
Жалко че нямам вразки -ако имах още мината година щях да изтегля кредит.И нямаше да кандидатствам и в райфайзен.

# 76
  • Мнения: 128
Добре де, всички банки по Европата свалят лихвите, нашите ги вдигат, тц, не става така. Аз ли съм им виновна, че си набират активите от депозити  ooooh! Ще паднат лихвите и ще се отпушат кредитите, иначе ще почнат да фалират банки
Набирането на средства от депозити е само един от начините за  сдобиване с ресурс – но е доста скъп.  А размера на лихвите по кредитите се формира не само от цената на ресурса, който банката си купува, но и от риска, който тя носи, а БГ се води доста рискова страна.

аз съм втрещена от това което пишете  Shocked ние сме теглили заем за жилище от ПИБ и такова нещо няма бре хора. проверете в ПИБ как е, щом не сте доволни от вашите банки.
Чудо нечувано и невиждано! Имам точно обратното впечатление.


Жалко че нямам вразки -ако имах още мината година щях да изтегля кредит.И нямаше да кандидатствам и в райфайзен.
Shocked

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 703


Декларирахме доходи мисля че 1200 за 4 членно семейство.Оценката на кащата е за 72000 и  ни отпускат 35000 за 10 години.Лихвата е 9.77
Или имате връзки, или ДСК са много ларж. При тия параметри вноската ви вероятно е около 400лв, значи остават по 200лв на член от семейство, което е под МРЗ.
Важното е ,че сте успели!

В ДСК все още искат по 100 лв на член от семейството, и затова ви стигат доходите,
Аз искам да попитам как в момента е по добре да е заема в евро или лева, на равни вноски или на падащи?

# 78
  • Мнения: 636
В лева трудно ще ти даде някой заем

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 6 918

В лева трудно ще ти даде някой заем
не съм съгласна с това Peace

# 80
Аз лично бих те посъветвала,
да се консултираш с кредитен
експерт,естествено не такъв който да работи
към вашата банка,а има такива агенции,
които срещу заплащане дават най-различни
консултации!

# 81
  • Мнения: 928
Тук в София има и безплатни. Обикновено работят с почти всички банки и са добре запознати с условията на банките към момента. Аз ползвах тези. Преди няколко месеца ми се обадиха, за да ми кажат да очаквам повишаване на лихвата. Предложиха ми да разгледаме  други оферти и ако реша да рефинансирам. Аз лично ще изчакам, да поутихне истерията с кризата и тогава ще мисля по този въпрос  Peace
Относно това, дали в лева или евро отпускат по-лесно - няма никакво значение. Лихвата така или иначе е различна, банките са си сметнали риска. Въпрос на личен избор е Hug

# 82
  • Мнения: 215
Така или иначе, кредит беше единствената ни алтернатива преди 2 г. (когато го теглихме) а и сега, за да имаме "собствено" жилище. Моля се, да сме живи и здрави,че да можем да си изплатим ипотеките  Peace

Общи условия

Активация на акаунт