Бръснене преди секцио?

  • 21 737
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 155
Обръснах се сама в къщи предната вечер. Не исках никой да ме бръсне в болницата, пък и бях чувала, че не спазват много голяма хигиена при тази процедура по болниците. Обръснах ВСИЧКО!!! Peace

# 31
  • Мнения: 371
Здравейте, ами ако и корема и триъгълника е обезкосмен с кола маска? С колата обезкосмяването става супер, особено, ако е направена предния ден. Аз лично не се бръсна, а това , че ви бръснат коремите направо ме ужаси.

# 32
  • Мнения: 1 554
щом на всякъде си обезкосмена + корема няма да те пипат Peace

# 33
  • Мнения: 4 784
И аз имам подобен на твоя проблем с раните, за това от години използвам машинка за подстригване. Чрез най - малкия номер на машинката си върша сама работата. Почиствам се нацяло. Не ми се мисли да се оставя на някоя сестра в болницата. Та за това и моят съвет е предварителна подготовка от твоя страна.

# 34
  • Мнения: 3 993
autumnsphere аз раждах в Майчин дом - София, нормално, не секцио. Бях почистила абсолютно всичко предварително и акушерката изобщо не повдигна въпроса. Но аз знаех, че ще раждам нормално. Ти щом знаеш, че си секцио, що не си попиташ лекаря, който ще го прави или някоя акушерка там и случайна да е, няма значение, ще ти отговорят.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 334
Аз се бях обезкосмила идеално предния  ден преди операцията и не са ме пипали  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз лично не се бръсна, а това , че ви бръснат коремите направо ме ужаси.

Хаха това е най-малкото преди раждане, което би ме ужасило  Wink  Joy

# 37
  • Мнения: 132
Знаех, че ще раждам със секцио и 2 дни преди това се бях обръснала изцяло, заради прегледите и т.н. потготовки, които ми се наложиха.
Раждането обаче се случи по спешност и когато ме приеха, бях вече ден и половина след бръсненето, така че ме повториха.
Акушерката в приемното на Тина Киркова беше младичка, страшно внимателна и въобще "душица"  Hug
Показа ми, че слага ново ножче и всичко беше ок.
Не знам защо, но и за секцио поне там държат да си изцяло обезкосмена.
А след като са ми сложили упойката, с нещо са ми обезкосмили и една ивичка ниско на корема, където е разреза. Не е бръсната, защото почти месец нямах никакви косъмчета там  newsm78. Явно е важно за хигиената на разреза.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Предварително ми казаха да се обезкосмя - не съм се бръснала, ползвах депилиращ крем.

# 39
  • Мнения: 405
 Навсякъде, не само част от триъгълника....всичко. Сама се оправих вкъщи / прибрах си се до нас за да се пооправя, понеже се бръсна всеки ден, а имаше неща за дооформяне...и това със 2см. разкритие ooooh! - абе луда работа/

# 40
  • Мнения: 2 374
Аз раждах секцио и бях свършила сама преди това тази работа,не ме питай как само,как съм се кълчила само аз си знам. ooooh!
Ако можеш и ти го направи предварително,определено ще се спасиш от грубите ръце на акушерките,ако със самообръсначка ти е гадно можеш да използваш депилатоар или да помолиш мъжа си да ти помогне,ако не можеш да се справиш.

# 41
  • София
  • Мнения: 529
При първото секцио ме обръсна акушерката - само в горната част на триъгълника. При второто си се обезкосмих сама предварително. Не са ме проверявали, акушерката само ме попита имам ли нужда от помощ и това беше. За бръснене на корема не са ми и споменали дори. И двата пъти раждах в Майчин дом - София.

# 42
  • Мнения: 194
Здрасти,Аз раждах секцио в МАйчин дом.Обръснаха ме цялата-навсякъде,дори и корема,което за мен си беше шок,защото си мислех ,че после ще е доста космат,ама не се случи-гладък си е.Иди на кола маска,ако търпиш болка,аз лично не можех  и затова се оставих да ме бръснат.

# 43
  • Мнения: 2 374
Здрасти,Аз раждах секцио в МАйчин дом.Обръснаха ме цялата-навсякъде,дори и корема,което за мен си беше шок,защото си мислех ,че после ще е доста космат,ама не се случи-гладък си е.Иди на кола маска,ако търпиш болка,аз лично не можех  и затова се оставих да ме бръснат.
И кола маската е вариант,стига да търпи и да не и предизвика контракций,защото това е много често срещано./i]

# 44
  • Мнения: 306
Мен ме бръснаха в родилния дом. Не ми се говори за това преживяване. Обръснаха ми всичко, макар, че не разбирам причината. Ако имаш вариант, по-добре свърши тази работа сама. Аз бях доста наедряла  Embarassed и беше невъзможно, пък ми беше неудобно да карам мъжа ми Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт