Отговори
# 75
  • Мнения: 23 189
Рокси,какво ти казаха след прегледа с колпоскопа,какво видяха и откъде взеха биопсията?

# 76
  • Мнения: 4 300
Ами нищо особено не ми каза при колпоскопията. В смисъл каза, че раната била относително голяма и е нужна биопсия. Взе я от две места мисля. После, като попълваше документите за пробата, видях че нарисува нещо като кръг с три по малки кръгчета в него, може би това значи нещо  Thinking. Честно казано бях много ошашкана и изобщо не се сетих какво да питам ( не че сега знам).
А за микробиологията питах дали е необходима при  група 3д. В първата ми цитонамазка пише "Ендоцервикален епител - бо. Единични групи от граничен епител и масово клетки от плосък епите; с морфолог. белези на хпв вирус". Втората е "Единични групи от граничен епител и масово клетки от плосък епител; с ... на хпв вирус". Чудя се дали е било нужно да се прави и микробиология между двете .

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 13:12 от Рокси

# 77
  • Мнения: 459
Мис Демеанор, и аз те съветвам да си направиш трета цитонамазка, отново в Шейново или на трето място. Аз цитомазки си правя главно в Шейново, последната една година на всеки 4 месеца 

Момичетата, тъй като вече трябва да взема решение къде да се оперирам искам да ви попитам няколко неща: тези от вас които са оперирани в Онкологията, как сте оперирани с ел. примка или скалпелно?  Има ли някоя оперирана при доц. Дянкова?

Какви са плюсовете и минусите на двата типа конизация?

# 78
Здравейте,мили момичета! С голям интерес следя форума и съм много благодарна,
защото научавам доста важна информация относно нашите женски проблеми.
За съжаление обаче ние можем само да споделяме нашите проблеми и трудно можем
сами да ги разрешим.Все пак благодарение на лекарите получаваме помощ.
Аз съм пациентка на доцент доктор Стефан  Иванов вече три години.Благодарение на
неговите грижи и компетентност мога да заявя, че се чувствам добре, успях да избегна
до този момент конизация и се моля лечението, което ми е проведено да бъде дълготрайно
и в бъдеще.За него мога да кажа само най-ласкави думи-прекрасен специалист и човек.
Много съм изненадана от това, което прочетох за този специалист.Все пак аз съм ходила
не веднъж при него, а почти три години.Помогнал ми е много и имам пълното доверие в неговото
лечение, сигурна съм и съм спокойна, защото вярвам, че винаги ще приложи най-подходящия начин на
лечение, ема богат опит и се интересува от новостите приложими в медицината.
Това е моето мнение за този лекар.

# 79
  • София
  • Мнения: 7 109
Здравейте,мили момичета...
Гости влизащи в тема за взаимопомощ с единствената цел да защитят репутацията на някой доктор са доста съмнителни... и обикновено вместо "да изрисуват вежди, вадят очи"

# 80
  • Мнения: 3 695
Здравейте,мили момичета...
Гости влизащи в тема за взаимопомощ с единствената цел да защитят репутацията на някой доктор са доста съмнителни... и обикновено вместо "да изрисуват вежди, вадят очи"
абсолютно  ooooh!

# 81
Сажалявам за негативното приемане на мнението ми.
Аз никого не карам да се съгласява с мен, просто изказвам мнението си,
защото аз също като вас съм пациентка и имам право да се съмнявам, но
когато има някакви положителни резултати, просто ми беше приятно да ги споделя.
Мисля, че някоя от вас даже се интересуваше от мнения  за този доктор,не само
на участнички във форума, но и на гости.
Успех и късмет на всички вас! Hug

# 82
  • Мнения: 104
Рокси, решението за конизация се взима не само на базата на ЦИН, но и на това дали има регистрирани изменения в цервикалния канал и дали жената е раждала.

При мен препоръчаната терапия е лазер заради сравнително младата ми възраст, факта, че не съм раждала и това, че все още няма изменения в цервикалния канал. Дали съм успяла да се размина само с това ще мога да кажа през март, когато съм на контролен преглед.

# 83
  • Мнения: 3 988
Мисля, че някоя от вас даже се интересуваше от мнения  за този доктор,не само
на участнички във форума, но и на гости.

Сгрешила си. Никой не се интересува от мнението на гости тук в тази тема. Как да сме сигурни, че самият д-р Иванов не е писал под ник zvezdicka???

Надявам се да разбереш какво имам предвид и да се въздържаш от коментари, освен ако не се регистрираш.

Имаше една потребителка, ще й спестя ника, която писа много време нерегистрирана, което беше неприятно... Но поне никога не хвалеше или плюеше лекари.

Хайде със здраве.

# 84
  • Мнения: 1 131
Цитат
Аз съм пациентка на доцент доктор Стефан  Иванов вече три години.Благодарение на
неговите грижи и компетентност мога да заявя, че се чувствам добре, успях да избегна
до този момент конизация и се моля лечението, което ми е проведено да бъде дълготрайно
и в бъдеще.За него мога да кажа само най-ласкави думи-прекрасен специалист и човек.
Много съм изненадана от това, което прочетох за този специалист.Все пак аз съм ходила
не веднъж при него, а почти три години.Помогнал ми е много и имам пълното доверие в неговото
лечение, сигурна съм и съм спокойна, защото вярвам, че винаги ще приложи най-подходящия начин на
лечение, ема богат опит и се интересува от новостите приложими в медицината.
Това е моето мнение за този лекар.

Радвам се,че не си разочарована(до сега) от Стефан Иванов,радвам се че на теб ти е помогнал.Но въпреки всичко какво значи това:"успях да избегна до този момент конизация ".Според мен налага ли се конизация-тя трябва да се направи,защото последиците може да фатални за теб самата.
Защо си като кон с капаци и вярваш на сляпо на този доктор?Защо не се допиташ до  второ мнение?
С ръка на сърцето пак заявявам:Вече не вярвам на този доктор.След резултат 3 д той искаше да ме ваксинира и да забременявам,защото знаеше че октомври бях с мъртво раждане в осми месец...Но моята цел в момента е не да забременявам,а 11-годишния ми син да има здрава майка.След него ходих при още една лекарка-тя видя резултата от ПАП-а и директно ме прати в онкология,без дори да ме прегледа,за да ми вземе парите.За щастие ПАП-а в онкото беше ПАП2,гледаха ме и на колпоскоп.Сега със свито сърце очаквам 13.02 за следваща цитонамазка.

# 85
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, момичета! Днес си взех резултата от контролната цитонамазка 6 месеца след конизацията и резултата е . Предложиха ми преглед с колкпоскоп и терапия със Силкожил (не съм сигурна дали така се казва лекарството), но след като ми мине цикъла.
В момента съм малко отчаяна, че може да се наложи реконизация, но утре сутрин ще го мисля на свежа глава.
Бъдете здрави и се пазете!  Hug

# 86
  • Мнения: 3 988
Смехорана, това първата цитонамазка след конизацията ти ли е?
Солкожин се казва лекарството. Освен колпоскопията, е добре да ти направят и биопсия, за да видят колко са дълбоки изменията. така по-лесно ще може да се вземе решение за реконизация.
Съжалявам за рецидива.  Confused Надявам се всичко да свърши в благоприятна за теб светлина и бързо.  Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 250
Кюбит, благодаря ти!  Hug Правих една цитонамазка преди 3 месеца и беше ПАП 2, а сега  ПАП 3д.

# 88
  • Мнения: 2 898
Смехорана, съжалявам  за резултата. Но важното е, че ходиш на изследвания и няма да се оставиш хей така. Би ли казала в една и съща лаборатория ли са правени двете цитонамазки? Защо не си направиш и другаде? Аз лично се убедих, че прекалено често се получават неточни резултати.
 Аз се обръщам към гостенката в темата да разкаже малко повече за заболяването си, как е избегнала конизацията, къде приема  въпросния доктор, какви са тарифите му. И ако наистина е жена със здравословни проблеми, би могла да се регистрира и да помогне на някой тук.

# 89
  • Мнения: 151
Здравейте, момичета! Днес си взех резултата от контролната цитонамазка 6 месеца след конизацията и резултата е . Предложиха ми преглед с колкпоскоп и терапия със Силкожил (не съм сигурна дали така се казва лекарството), но след като ми мине цикъла.
В момента съм малко отчаяна, че може да се наложи реконизация, но утре сутрин ще го мисля на свежа глава.
Бъдете здрави и се пазете!  Hug
Смехорана,аз също мисля,че трябва да направиш още една цитонамазка ,но в друга лаборатория.При мен стана грешка при първата цитонамазка след конизацията.Резултата беше ПАП3d и изпаднах в лудост.След седмица,през която ми минаха всякякви мисли през главата отидох на друго място за изследване и резултата беше ПАП2.После на още едно място,защото 1:1 не ме устройваше и там излезе пак ПАП2.И в лабораториите стават грешки,имам впредвид размяна на резултати,знам го,защото приятелката ми е лаборант.Отиди и направи още една цитонамазка,за да си сигурна в резултата WinkЗнам какво ти е,но не се отчайвай Hug, пробвай и на друго място и стискам палци и при теб,както при мен  да е станала грешка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт