Къде сгреших?

  • 3 677
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 990
След определена възраст хората няма да се променят, освен ако те самите не си го поставят за цел. Като чета, на твоят съпруг му е угоден тоя начин на живот, така че не вижда причината да го променя. В тази ситуация ти и на ръце да тръгнеш, пак нямаш кой знае какви шансове за промяна. Приела си едно подчинено положение, доброволно си забутала всичките си житейски нужди в ъгъла и си приоритизирала него пред теб... Няма как да я промениш ситуацията, а ти най-добре си знаеш кое, колко и до кога си склонна да търпиш. А къде си сгрешила - момичетата по-горе ти отговориха вече. Ако човек себе си не зачита и уважава, няма как да изисква от другите да го правят... Стискам палци да вземеш правилните решения! Hug

# 16
  • Мнения: 2 716
Разбирам прекрасно положението.
Ту се питаш  "къде", ту "дали" сгреших?
Изпаднала си в самосъжаление и светът ти се вижда страшен, съвместният  живот - безнадежден, объркан, празен и съсипан.
Мисля, че нещата не са толкова страшни. Вярвам, че сте здраво и добро семейство, на което хората завиждат. Вероятно съпругът ти обичада си пийва. Когато, обаче, има някакъв проблем (основно финансов), се обляга повечко на чашката. Сигурно тогава чупи.  На следващия ден се чувства виновен, глупав и слабохарактерен. И понеже е мъж - фантазията му стига до една саксийка. 
Сигурна съм, че те обича, че се опира на теб, че не може без теб (както и ти без него).
Може би е забравил, че не си негова априори. Това ти е грешката  (лично мнение е, не е присъда  Laughing) - можеш да му покажеш, че има какво да губи (теб).
Няма да стане въздържател. И ти няма да изкорениш страховете си. Но не е тежък, труден и трънлив пътя, който ви предстои да извървите. Минали сте по труден път и сте оцелели заедно.
Съвет: смени си прическата и ще се почувстваш по-добре.  Peace 

# 17
Помисли и за себе си защото както разбирам много се раздаваш и не получаваш нищо в замяна Naughty

# 18

  Вероятно съпругът ти обичада си пийва. Когато, обаче, има някакъв проблем (основно финансов), се обляга повечко на чашката.

Сега изкарва повече от преди, но е редовна смяна и почти всяка вечер си решава проблемите на чашка, а е зимно време и всички се прибират по-рано. Какво да очаквам през лятото. Преди поне работеше на график и по-рядко се засичахме.






Съвет: смени си прическата и ще се почувстваш по-добре.  Peace 

Подстригах се преди 2 седмици и почти нищо за съжаление. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 716
Ти май се стремиш да избягваш срещите си с него  Thinking
Зная, че  мъжете търсят компанията на други мъже когато имат проблем. От поста тисъдя, че се обичате.
Ти защо не излизаш с него? Не те канят?  Не искаш? Не ми отговаряй.
Нещо се е прецакало между вас, но не мога да преценя какво. Загубила си влиянието си върху него. Или си мислиш, че си го загубла. Можеш ли в прав текст да му кажеш  " страхувам се, че се пропиваш, че ще трябва да се разведем, че няма да мога да се оправя с парите, че май от страх а не от любов съм още с теб" Защото ще има ефект. Не с мрънкане, заплаха, ултиматум, заобикалки. А ей така.

# 20
  • Мнения: 3 121
  Ще кажете какво като закъснява и пие все пак имаме дете трябва да сме отговорни към него,

Това никога не би ми хрумнало да кажа. Всъщност си казах "леле, каква мазохистка, тая жена луда ли е да го търпи 18 години и да се постави в тая унизителна роля. а няма ли тя отговорност към детето да не му позволява да живее в такава среда и да му насажда комплекси, вместо да живее като свободен човек и да учи и детето си на уважение, самоуважение и свобода".

# 21
Ти май се стремиш да избягваш срещите си с него  Thinking
Зная, че  мъжете търсят компанията на други мъже когато имат проблем. От поста тисъдя, че се обичате.
Ти защо не излизаш с него? Не те канят?  Не искаш?

Не излизам с него, защото пие след работа и тогава се прибира. Тогава може да излезем, но в това състояние по-добре не. Пък дори и да решиме да ходим някъде пак не е сигурно. Като се върне късно за кога да излизаме. То и не върви аз да се приготвя за излизане и да седя да го чакам може и половин час, а може и часове. А и като е пил само да ходим да се излагаме няма смисъл.

# 22
  • Мнения: 2 270
Помисли за себе си, сега се оправдаваш с детето, но един ден то ще има свой живот и ако не направиш крачката сега обричаш бъдещето и старините си.
Желая ти повече кураж Peace

# 23
 Наистина това не трябва да продължава, но се питам дали наистина разводът е единственото и най-правилно решение. newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 17 281
Наистина това не трябва да продължава, но се питам дали наистина разводът е единственото и най-правилно решение. newsm78

Ти за някакво друго сещаш ли се?  newsm78

Изумявам като прочета "подстижи се" като съвет към жена, чийто мъж е алкохолик  #Crazy

# 25
  • Мнения: 197
Но жената не е казала, че е алкохолик, а че си пийва повече понякога... newsm78 Или греша ...
Не знам... Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 17 281
Пие след работа, обикаля кръчмите и се прибира, когато му скимне. Ако ме завари преди да съм си легнала се чуди как да се заяде с мен и за какво да ме изкара виновна. Чупи, хвърля предмети понякога. Това последното се случва на 4-5 месеца, но нали разбирате за 18 години колко пъти съм имала такива преживявания. По тази причина си лягам с кокошките. Гася телевизора и се стряскам всеки път като скръцне врата или звънне телефон.

Според мен това е дефиниция на алкохолик.

# 27
  • Мнения: 2 270
Пие след работа, обикаля кръчмите и се прибира, когато му скимне. Ако ме завари преди да съм си легнала се чуди как да се заяде с мен и за какво да ме изкара виновна. Чупи, хвърля предмети понякога. Това последното се случва на 4-5 месеца, но нали разбирате за 18 години колко пъти съм имала такива преживявания. По тази причина си лягам с кокошките. Гася телевизора и се стряскам всеки път като скръцне врата или звънне телефон.

Според мен това е дефиниция на алкохолик.
Peace

# 28
  • Мнения: 54
Помисли за себе си, сега се оправдаваш с детето, но един ден то ще има свой живот и ако не направиш крачката сега обричаш бъдещето и старините си.
Желая ти повече кураж Peace


Така е.

# 29
  • Мнения: 378
Абе жено стига си мислила за пострижки и такива глупости,помисли за ДЕТЕТО си и за средата която го отглеждате,след това подреди твоя живот,понякога си мисля,че пишете колкото да има нещо написано.

Общи условия

Активация на акаунт