моля за съвет за серклаж

  • 17 308
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30

освен това имам едно чувство на тежест ниско долу като преди цикъл, което направо ме влудява
лежа по цял ден, ставам само до тоалетна, но направо съм психясала

look_at_me     bouquet Специално за теб !
Ако смяташ, че има нещо притеснително, и твоят доктор не го вижда към момента, можеш да направиш консултация и с друг доктор, за да си по спокойна. Правилно правиш, че си внимателна със себе си, бременната жена трябва да обръща внимание на всеки симптом, а не да се прави на герой, така че, мила, консултирай се с подходящите доктори, за да вземеш навременни мерки, ако такива са необходими. Но това съвсем не означава, че трябва да се психясваш. За да се роди бебенцето здраво и спокойно, то мама трябва да бъде спокойна, да се радва на бременността си и да е щастлива от това, че има до себе си най-любимите си хора!
Затова скъпа бъдеща мамо, УСМИХНИ СЕ , опитай се да изпратиш послание до твоето малко бебче в корема ти колко много го обичаш и колко си щастлива, че то е там, прегърни един любим човек днес, за да се заредиш с положителна енергия и се наслаждавай на почивката си ! Пожелавам ти приятно мързелуване в кревата!
И помни, че твоето бебче долавя всяка твоя емоция, така че, сама прецени какво послание искаш да изпратиш до него !  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 1 535
look_at_me  Hug
Сега ти е трудно да лежиш, но след като гушнеш бебо тези тежки моменти много бързо се забравят  Peace
Магнерич и аз пих, докато не ми махнат конеца. Освен това ми бяха изписали утрогестан, но пих и антибиотик непосредствено след серклажа.
Такова претриване на влагалището не помня да са ми правили, или е било след като са ми сложили упойката  Thinking
А течението силно ли е? И аз около седмица след серклажа имах такова, но не беше обилно и постепенно спря. Ако те притеснява потърси и друго мнение  Peace

# 32
  • Мнения: 284
Момичета и аз съм със серклаж поради по-къса шийка. Няма нищо страшно. Не боли и дори не съм пила лекарства след това. Най-неприятното е пълната упойка. Но, мен лично не ме е боляла главата след нея. Лежах около седмица у дома, а в болницата бях 3 дни. Имах розово течение около 3-4 дни.

Да видим сега кога и как ще го махат.

На който са го препоръчали, няма страшно! Не се панирайте. По-важно е да държи бебо на топло. Wink

# 33
  • Мнения: 40
ох, момичета, и аз да питам. довечера съм на преглед, но до тогава ще изтрещя от притеснение. как разбирате, че имате нужда от серклаж. аз имам една тежест, да речем, там отдолу. все едно нещо ме притиска отвътре и като че ми е подуто. и съм се притеснила да не би да е нещо такова - скъсена шийка или разкритие. нямам контракции. а ми още доста рано - 22-23г.с. съм. миналата седмица бях на ФМ и нищо не ми казаха, но усещането ми е от след това. та въпроса ми е - вие имали ли сте подобни усещания? ох, страх ме е да не загубя бебето. Sad

# 34
  • Мнения: 205
vajrater, лекаря ти трябва да ти направи мануален преглед- абе с пръст направо казано, и така преценява колко е дълга шийката, дали има скъсяване. някои лекари правят и вагинален преглед с ехограф но май не е така точно
въпреки че в твоя случай е късно за серклаж, така че почивка, обезболяващи и магнезии

# 35
  • Мнения: 40
леле, ти ме уби. не знаех, че има срок, в който да се направи серклажа. а и не знам дали трябва да усещам нещо... а до 18ч имам чувството, че има век...

# 36
  • Мнения: 284
vajrater, права е look_at_me, късно ти е за серклаж. опасно е да се прави вече в тези седмици, тъй като е голям рискът от аборт. ти запази спокойствие и кажи после какво ти е казал лекаря. успех!

# 37
  • Мнения: 170
vajrater, не се притеснявай преди да ти е минал прегледа. Може пък да нямаш скъсяване на шийката. На мен ми сложиха серклаж песар (това е един силиконов пръстен, който затваря и поддържа шийката на матката) след 20 седмица. Предимството на този тип серклаж е, че може да се постави и доста по-късно, не е оперативно, няма никаква упойка и се поставя с пръсти. Само не знам дали има в България такива, но питай лекаря си непременно. Тук при нас отричат традиционния серклаж.

# 38
  • Мнения: 40
ето ме. оказа се, че няма проблем с шийката. няма скъсяване и е стегната (май така се казва). обаче се оказа, че има друг проблем - плацента превия, но не може от това да ми е усещането. като цяло само ме прегледаха и поради проблема с плацентата ми препоръчаха да не се натоварвам много. а усещането го обясниха нещо, свързано  с предишното ми раждане, но не е опасно и сериозно. ох, камък ми падна от сърцето.
благодаря ви за съпричастността и бързите отговори.
хубав и слънчев ден!

# 39
  • Мнения: 8
Моля,някой да ми каже кой гинеколог в стара загора прави серклаж успешно?

# 40
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Д-р Бузалов прави на моя приятелка,чувала съм че и на други е правил,сполучливо,много е важно кой ще ти го направи и кога..)))Успех!Защо се налага ,къса шийка ли?

# 41
  • Мнения: 8
Благодаря ти за отговора,миналата година ми правиха конизация в иван рилски и по точно Пламен Янев ,много съм доволна от него,сега ми предстои серклаж при него,но ми казаха че има опасност,защото можело с иглата с която се шие шийката на матката може да се спука околоплодния мехур

# 42
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Д-ра преценява кога се прави,в коя седмица си?Не се притеснявай мисли позитивно ,всичко ще е наред ще видиш,мисли за бебчето .Пожелавам ти лека бременност..)))след серклажа си полежи две седмици и не се натоварвай,и пускай микробиология по често,така беше съветвана моята приятелка от д-р БУЗАЛОВ..))))  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт