ПЪРВИ клас почти преполових аз

  • 23 170
  • 277
  •   1
Отговори
# 255
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Днес съм с едно дете по-малко. Mr. Green
 Какво да кажа за моето,Дядо Коледа ни подмина и не го смени.
 Тутка се,забравя,има биволско спокойствие,губи,разхвърля,става по тъмно.... Whistling ooooh!
  Ама много ми е сладинка миличката,да ми е жива и здрава,ще ми съкрати живота с 10 години и ще порасне накрая. Mr. Green

# 256
  • София
  • Мнения: 1 783
Свидетел съм как "Дислексия" и "Хиперактивност" се лепят като диагнози много фриволно. Мода. Познавам едно "Хиперактивно дете с дефицит на внимание", което може един час най-малко да седи мирно и да пише думички по английски.
Така че съм доста скептична.
mar4ela5, каквото и да е, ви пожелавам да се справите с него лесно и неусетно!

# 257
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И аз да си кажа за нашия преглед. Нищо й няма на краката на Констанца. По дългогодишни наблюдения на доктора това(болката) се случва при малки деца(от растежа са нормални в пубертета) понякога ден-два след като е играло на колена, леко се е ударило и т.н. Просто мозъка бавно включва за болката понякога и като не е някакъв силен удар. Вярвам му много, а и свекърва ми няма да я заведе при кой да е, знам аз. Правили са й и снимка, нищо не се вижда.

Обаче си имаме друг проблем. От известно време Констанца хърка и й се чува дишането. Та и през УНГ са минали днес. Едната й носна преграда е на криво и за сега нищо не се прави, тъй като още расте. Яко промиване на носа и така. Уж не е болка за умиране.

Рапорт даден  Mr. Green

# 258
  • Мнения: 561
Момичета, току-що от сина научих, че за "ваканцията" госпожата му е казала да прочете 10 приказки. Вярно, кратки, ама се изненадах, множко ми се струват!!! Та, проблем, от къде да взема бързичко бг народни приказки, тук около мен в книжарниците няма. Няк`ва идея, от къде да дръпна кратки бг приказки??

# 259
  • София
  • Мнения: 3 612
kalinuccia ,заповядайhttp://www.slovo.bg/showauthor.php3?ID=16&LangID=1  Peace

Това с хиперактивност и дислексия и на мен ми прилича на модна тенденция.По-скоро е от забързаното ежедневие и по-малкото време,което отделяме на децата си,както и огромното количество информация от ТВ и компютрите.
Мойто дете беше на 3,когато вече четеше,а до тогава бяхме изчели огромни количества приказки.Рисуваше добре и беше много улегнал и развит за възрастта си.Тогава баща ми му купи ТВигра и той заседна пред нея почти целодневно(моя грешка разбира се,защото и на мен ми беше по-лесно и по-тихо така Embarassed )след като тя му омръзна,баща му домъкна един плийстейшън,по-късно и компютър и сега може по-цял ден да гледа тъпо в ТВто,неможе да мисли и да разказва и почти не му се чете.Поведението също му е променено.Та така.Сигурно ще се оправи,но ме е яд,че го допуснах и всичкото това от липса на време и  малко старание Embarassed

# 260
# 261
  • Мнения: 561
liani, AnMary, благодарско!!!  bouquet 
Готови сме, сега остава и да ги прочете.

# 262
  • Мнения: 529
 Измина 1-я ден от ваканцията в игри. Писахме само главна рък. буква К в упражнителната тетрадка. Утре повече.
 За разсеян не мога да кажа, че е 1ви в класацията. Обаче имам съмнения, че в час мечтаем за играчки, премисля се видяното по Jetix и тем подобни. Забелязвала съм, че някои букви не ги пише в реда по който е указано. Пример: главно р. б.  Т- първо пишеше ченгелчето горе и после чертичките, като редовно забравя средната.
 Приказки четем от prikazki.com, а тук може да се слушат: http://www.prikazki.com/casting.php?PHPSESSID=698b45ebfdef3aa2ea7b3363afef21db
 Между другото ми хрумна и това заглавие: "Не е срашно в Първи клас, щом годината преполових аз!"

# 263
  • Мнения: 2 829
,, Laughing готино е
Не е страшно в Първи клас,щом годината преполових аз!


Днес Габи имаше гостенче-приятелка от нейния клас
почти целия ден бяха заедно-играха,филм гледаха,решаваха задачки
после заедно бяха  и на плуване
Утре ще попише малко, малко задачки ще порешава и така

# 264
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Здравейте. Simple Smile
Моята девойка днес си стоя сама у дома цял ден. Баща и е в командировка а аз имам ужасно много работа и не е удачно да я водя с мен в офиса. Не и за цял ден... уморително и трудно и е да седи на един стол цял ден и да мълчи. Rolling Eyes И утре ще е така, звъня и през половин час, дала съм 1000 инструкции, дала съм ключ и телефони на едно комшийско девойче за всеки случай. И съм на стенд бай да изхвърча към нас ако се наложи. Уф, прибрах се, наяде се, нацелувахме се и заспа.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Lennyh , Имелда Маркос ,  liani , благодаря ви за подкрепата, много сте мили!  Hug
Ние с милото също си го мислихме това за модерното и това беше причината година и нещо след като ни постави невролога диагнозата да не правим нищо... Но сега с тези затруднения в училище решихме да посетим логопед и психолог, които потвърдиха, но и те ни изпращат за второ мнение - при детски психиатър и контролен преглед при невролог. Като споделихме с психолога все по-честото поставяне на тази диагноза на деца той каза, че винаги е съществувала в над 20% от децата, но преди е била не толкова позната, а въпросните деца наричани хулигани... и не се е обръщало внимание... Сега все повече се работи по въпроса...и така... Абе каквото и да е не е страшно и ще се справим.  Hug
Лека и спокойна нощ на всички!    bouquet

# 266
  • Мнения: 1 033
Споменавайки нова тема - моля, да ни добавите:
Габриела 13.01.2002г. на мама Янич ( и Георги -02.12.2005) - СОУ Гео Милев Варна.

ЛУЛУ, вие в кой първи клас сте?

# 267
  • Мнения: 2 829
mar4ela5--успех,сигурна съм че ще се справите Hug Hug Hug Hug

# 268
  • София
  • Мнения: 39 812
Дияна снощи ми казва "мамо, ела на твойто легло, да се погушкаме" Simple Smile Полигави се малко, посмя се, била съм я гъделичкала. Накарах й се, защото е супер слаба. И естествено заспа.
Пробужда се преди малко и пита "Мамо, аз защо съм в твоето легло?" Simple Smile Баща й все още хърка, наказан на дивана Simple Smile

# 269
  • Мнения: 2 716
Привет.
Имали сме домашни. Детето ги написало още в сряда.

Във вторник и в сряда си купила кремвиршки, които не е яла, а ги донесе в къщи.
Казвам "купувай си нещо, което ти се яде". А тя: " Мамо виж, че втората е повече нахапана"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт