ТУЯ

  • 41 112
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 469
здравейте майчета! Искам да ви попитам давали ли сте Туя, преди имунизация, ние вчера я правихме, и вчера и днес давам! Питам защото в аптеката ми казаха че се дава при обриви, а ние имаме постоянно някакви обривчета по бузките и с нищо не минават, някоя от вас давала ли е за обриви? И ако да, как се дава?

# 1
  • Мнения: 5 539
Напомням, че хомеопатичните лекарства, ако и да изглеждат безвредни, е хубаво да бъдат предписани от лекар.
Малко безотговорно е да се дават ей така, защото някой си бил казал. Освен това в хомеопатията при едно и също заболяване на 2 различни души може да се даде съвсем различно лекарство.
А за обривите вероятно си има причина, която трябва да бъде открита.

# 2
  • Мнения: 1 353
Напомням, че хомеопатичните лекарства, ако и да изглеждат безвредни, е хубаво да бъдат предписани от лекар.
Малко безотговорно е да се дават ей така, защото някой си бил казал. Освен това в хомеопатията при едно и също заболяване на 2 различни души може да се даде съвсем различно лекарство.
А за обривите вероятно си има причина, която трябва да бъде открита.
Взела си ми думите от клавиатурата Peace Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
здравейте майчета! Искам да ви попитам давали ли сте Туя, преди имунизация, ние вчера я правихме, и вчера и днес давам!
Давала съм точно при имунизация по препоръка на личната.

# 4
  • Мнения: 469
благодаря ви много

# 5
  • Мнения: 2 652
Това, че Туята може да предпази от странични реакции при ваксиниране, е един от съвременните митове (жалко, че е свързан с хоеопатията). Туята често, но не винаги, се е използвала за антидотиране на ваксина против едра шарка! Цялата работа идва от там, че в края на 19 век множество хора, получили дълготрайни странични реакции след ваксинация против едра шарка, са били лекувани успешно с Туя.

Но дали днес, век по-късно, коктейлът от БЦЖ, ДТК, полио, ХБ, ХиБ и т.н. и т.н. може да бъде антидотиран с Туя?!?! След това, както са казали и по-горе, към всеки един конкретен случай в хомеопатията се подхожда индивидуално. В някои случаи, но само ако има странична реакция, може да се приложи нозод от съответната ваксина.

Лилита, за жалост намират се хомеопати, които не знаят това и наред предписват Туя преди и след ваксинация.

# 6
  • Мнения: 468
Напомням, че хомеопатичните лекарства, ако и да изглеждат безвредни, е хубаво да бъдат предписани от лекар.
Малко безотговорно е да се дават ей така, защото някой си бил казал. Освен това в хомеопатията при едно и също заболяване на 2 различни души може да се даде съвсем различно лекарство.
А за обривите вероятно си има причина, която трябва да бъде открита.

Хомеопатичните лекарства е хубаво да бъдат предписвани от ХОМЕОПАТ Grinning

# 7
  • Мнения: 5 539
Така е, хомеопат, но понеже всички хомеопати, с които съм общувала, са и лекари, та неволно поставих знак на равенство между двете понятия.
Грейс, благодаря за интересното разяснение.

# 8
  • Мнения: 469
Съгласна съм с вас майчета, но в нашия град няма хомеопат! Така че нямам избор
единствения хомеопат с който контактувам е д-р Михайлов от "часът на мама"! Но той често няма време, а и не е длъжен да се занимава с безкрайни еднотипни въпроси и теми от различни майки! Няма нищо лошо всяка майка иска индивидуален отговор и лечение за детето си, но и на него не му е по силите, да отговаря на всички! Нямах време да чакам и за това реших да ви попитам! За което благодаря!

# 9
  • Мнения: 4 414
Грейс, според моя хомеопат, туята предпазва от прекалено бурна реакция на организма, от свръхреакция, един вид.
Абсолютно съм съгласна, че всичко е индивидуално и рутинното изписване на туя, няма логика да помага на всички, при всички ваксини.

# 10
  • Мнения: 469
Грейс, според моя хомеопат, туята предпазва от прекалено бурна реакция на организма, от свръхреакция, един вид.
Абсолютно съм съгласна, че всичко е индивидуално и рутинното изписване на туя, няма логика да помага на всички, при всички ваксини.

 Ами точно тази ваксина е от тези които създават повече неудобство на дечицата, до сега никога сме нямали проблеми с ваксините, но за тази ме изплашиха! Така че рискувах, и съм доволна! Имахме и стафилококи ериус, също не сме ходили на хомеопат, пак по съвет купих стафилококциум (15) и симптомите изчезнаха, хомеопатичните които са с тия ch 15  и CH 9, хомеопат ми е казвал че са просто по слаби1 не ми е казвал че ще ни навредят, щом не са индивидуални! индивидуални за мен са тези които  при самия преглед ти дават !

# 11
  • Мнения: 4 414
хомеопатичните които са с тия ch 15  и CH 9, хомеопат ми е казвал че са просто по слаби1 не ми е казвал че ще ни навредят, щом не са индивидуални!

Смея да твърдя, че това не е вярно. Няма силни и слаби хомеопатични, защото те не действат на химичен принцип. Преди месец видях на практика как се влоши доста състоянието на детето ми след грешно лекарство 9 CH, дадено еднократно. Да, понеже поддържам връзка с хомеопата си, го спряхме веднага и нещата се оправиха с точното лекарство. Но ако нямаш хомеопат, спокойно можеш да решиш, че това е лечебна криза и да продължиш да даваш лекарството и нещата да се омажат съвсем.
Аз не бих си лекувала детето по интернет - нито хомеопатично, нито алопатично, да ме извинява д-р Михайлов. А пък при него, съвсем не бих се лекувала, но това е друга тема. Всеки има право на избор! Peace

# 12
  • Мнения: 469
хомеопатичните които са с тия ch 15  и CH 9, хомеопат ми е казвал че са просто по слаби1 не ми е казвал че ще ни навредят, щом не са индивидуални!

Смея да твърдя, че това не е вярно. Няма силни и слаби хомеопатични, защото те не действат на химичен принцип. Преди месец видях на практика как се влоши доста състоянието на детето ми след грешно лекарство 9 CH, дадено еднократно. Да, понеже поддържам връзка с хомеопата си, го спряхме веднага и нещата се оправиха с точното лекарство. Но ако нямаш хомеопат, спокойно можеш да решиш, че това е лечебна криза и да продължиш да даваш лекарството и нещата да се омажат съвсем.
Аз не бих си лекувала детето по интернет - нито хомеопатично, нито алопатично, да ме извинява д-р Михайлов. А пък при него, съвсем не бих се лекувала, но това е друга тема. Всеки има право на избор! Peace

това е така и аз се притеснявах  това че връзката е по интернет, но като се порових никъде нямаше недоволна майка или да се влоши детето и! Естествено за сериозни и критични моменти ще си ходя при личната! А това за слабите и силните 9-15 да уточня че  не са думи на д-р Михайлов а на друга жена хомеопат от София! Но смисъла в тях беше , не да си ги давам ей така и да не се притеснявам а че са слаби за нашия проблем! НЕ бих рискувала прекалено нито с хомеопатия нито с каквото и да било, просто питам майки в нашия град какво са давали при подобни симптоми, и ако си съвпадат нещата тогава се престрашавам! Но нямам друг избор Hug

# 13
  • Мнения: 236
да ,давала съм  по препоръка на хомеопата,при който ходим

# 14
  • Мнения: 2 652
Прием на Туя преди и след ваксина не е кой знае какво, т.е. едва ли може да навреди. Въпросът е, че едва ли би помогнала. Нищо повече.

# 15
  • Мнения: 4 414
Прием на Туя преди и след ваксина не е кой знае какво, т.е. едва ли може да навреди.
В този смисъл, да съгласна съм:)

# 16
  • Мнения: 469
Прием на Туя преди и след ваксина не е кой знае какво, т.е. едва ли може да навреди.
В този смисъл, да съгласна съм:)

Благодаря, вие ме стреснахте  че може да му навреди и за това се впуснах в подробности! Hug

# 17
  • Мнения: 2 176
Може да навреди, ако продължи да се повтаря, и не е вярното лекарство.
Което, не знам коя майка без опит, може да го прецени..   

Не е съвсем безопасно!

# 18
  • Мнения: 627
Преди време питах нашата хомеопатка дали да ваксинирам детето, и да му давам туя, за да туширам евентуалния отрицателен ефект. Тя каза следното - ако всички дават туя, то е като всички да дават АБ. Не може на различните деца да се дава едно и също лекарство. Това е алопатия, не хомеопатия.
Освен това, каза тя, имаме случаи, при които неправилно предписана туя предизвиква страшно напълняване и детето изглежда като стероиден културист.

# 19
  • Мнения: 469
Преди време питах нашата хомеопатка дали да ваксинирам детето, и да му давам туя, за да туширам евентуалния отрицателен ефект. Тя каза следното - ако всички дават туя, то е като всички да дават АБ. Не може на различните деца да се дава едно и също лекарство. Това е алопатия, не хомеопатия.
Освен това, каза тя, имаме случаи, при които неправилно предписана туя предизвиква страшно напълняване и детето изглежда като стероиден културист.

от три пъти даване възможно ли е? А ние си загубихме апетита от както я направихме имунизацията! т.е градничък е но почти отказва всичко!

# 20
  • Мнения: 4 414
magig, всичко е индивидуално. Понякога може от веднъж, друг път и от 5 не може. Не се притеснявай сега за туята. Просто повече не давай хомеопатични по съвет на съседката, аптекарката и т.н. не-хомеопати.
Каква ваксина слагахте? Освен, че отказва почти всичко за ядене, жизнено ли е детенцето?

# 21
  • Мнения: 469
magig, всичко е индивидуално. Понякога може от веднъж, друг път и от 5 не може. Не се притеснявай сега за туята. Просто повече не давай хомеопатични по съвет на съседката, аптекарката и т.н. не-хомеопати.
Каква ваксина слагахте? Освен, че отказва почти всичко за ядене, жизнено ли е детенцето?

 Благодаря ти! Hug Ваксината е: Дифтерия, тетанус, коклюш! Много е изнервен и капризен, гладен е но нищо не иска води ме до хладилника но нищо не си избира, проблема е че той не говори, така поне щеше да каже какво иска! Sad

# 22
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Дадох Туя ,но не помня след коя ваксина. Детето беше на около 6-7 месеца ,значи сигурно е била Хепатитната, гледайки имунизационния календар .Беше с температура ,подута и зачервена ръка и плачеше неутешимо .Само 10-15 мин след Туята  отокът спадна , зачервяването изчезна  ,после детето се успокои сякаш нищо не е било.

# 23
  • Мнения: 9
МАЙЧЕТА И АЗ ЛЕКУВАМ ДЕЦАТА СИ САМО С ХОМЕОПАТИЯ.ТУЯ СЪМ ДАВАЛА НА ГОЛЕМИЯ СИ СИН ПРЕДИ ВРЕМЕ ПРЕДИ И СЛЕД ВАКСИНАЦИЯ НО ПРЕДПИСАНА ОТ ЛЕКАР ХОМЕОПАТ.ЗА ОБРИВ СЪМ ДАВАЛА АПИС СЪЩО НАЗНАЧЕН ОТ ЛЕКАР НО ПЪРВО СЕ ОСТАНОВЯВА ОТ КАКВО Е ОБРИВА.СЛУЧВАЛО МИ СЕ Е ЗА ХРЕМА ДА МИ НАЗНАЧИ РАЗЛИЧНО ЛЕЧЕНИЕ.ЗА СТАФИЛОКОКИ И АЗ ДАВАМ СЕГА НА БЕБЕТО СИ СТРЕПТОКОКЦИНУМ.ЛЕЧЕНИЕТО Е НАЗНАЧЕНО ЗА 1 МЕСЕЦ  ЕДНОКРАТНО ЗА ДЕНЯ.

# 24
  • Мнения: 2 176
.ЗА СТАФИЛОКОКИ И АЗ ДАВАМ СЕГА НА БЕБЕТО СИ СТРЕПТОКОКЦИНУМ.[/color]

 Shocked

# 25
  • Мнения: 248
Аз съм на 37 год и имам проблеми с обмяната на веществата. Използвам туя в комбинация с още едно лекарство-сега в момента забравих как се казва! Явно туята може да помага при различни случаи! Успех на всички ни! Hug

# 26
  • Мнения: 469
Аз съм на 37 год и имам проблеми с обмяната на веществата. Използвам туя в комбинация с още едно лекарство-сега в момента забравих как се казва! Явно туята може да помага при различни случаи! Успех на всички ни! Hug

Здравей! какви точно са ти проблемите, може ли да споделиш ако искаш на лични?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт