Духове

  • 17 335
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 20
Не е избирателно,просто не всеки го вижда или усеща. Разбира се,че има смисъл,душата се сбогува с всичко близко и от този свят.

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
След като не всеки го разбира и усеща, то аз не виждам смисъл. То на егоизъм отива. Той се сбогува с мен, но аз с него не.

# 77
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Сетих се да разкажа още нещо. Преди много години имах съседка която загуби детенцето си от рак на 10 годинки. Тя идваше всеки ден у нас и веднъж я чух да се оплаква на баба ми ,че всяка вечер не може да спи защото нещо ходело в стаята и местело играчките на детенцето и. Тя  беше убедена ,че милото ходи из стаята и не иска да си тръгне. Ох, като се сетя и сълзите ми пак потичат...

# 78
  • Мнения: 998
Баща ми ,лека му пръст, почина преди четири месеца от рак Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Бях много близка с него и ужасно ми липсва.Сънувала съм го ,но...фрапиращи са сънищата на двама мои близки ,които обаче не се познават помежду си.Единият е съпругът на сестрата на татко ,а другият човек е близка на баба ми по майчина линия.
Тези двама човека никога не са се срещали и живеят на около 400 км един от друг.В една и съща нощ те сънували баща ми напълнял и в отлично здраве.И на двамата обяснил ,че дядо ми (неговият баща) го посрещнал и започнал да го лекува с мед и смрадлика-така костите му заздравяли и се оправили (той имаше разсейки по костите).
Това за мен е доста голямо съвпадение.Незнам дали е съвпадение ,или не ,но определено искам да вярвам ,че ако не тялом ,то поне духом той не ме е изоставил ,защото иначе просто не мога да се примиря със загубата му.....
Много го обичам....

# 79
  • Мнения: 20
Бианка,съжалявам за огромната ти загуба,тежко е,но трябва да се опиташ да разбереш,че баща ти,където и да е,не би искал да страдаш,сънищата показват,че той е добре,там горе,за него се грижат и ти трябва да се успокоиш. Ходи и пали свещичка в църквата,когато се случи да го сънуваш или ти или някой от бризките,раздай по нащо за ядене,което той е обичал и помни,че един ден,дано да е след много години,ще се срещтнете пак.

# 80
  • Мнения: 998
Зорка80 ,
Благодаря за милите думи  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 2 840
КорИгирам се пише. Виждам, че е имало спор.
Няма да обяснявам, просто го приемете. Peace

# 82
  • Мнения: 20
КорИгирам се пише. Виждам, че е имало спор.
Няма да обяснявам, просто го приемете. Peace


Приемам всичко,но не мога да приема глупавото препиране,с хора,претърпели ужасна загуба,някак си не е на място. Клонка,не искам да навлизаме в неприятни спорове,наистина няма смисъл,защо не споделиш своето мнение или ни разкажеш нещо,което ти се е случвало,мисля,че и в твоето минало има нещо тежко,преживяно..

# 83
  • София
  • Мнения: 2 840
Когато баба почина, половината ми душа умря. Толкова исках, копнеех да дойде в съня ми, да ми каже нещо.
Но не идваше.
После я сънувах като в детството си - млада, пъргава. Но все мълчеше. Моите мълчаливи сънища с баба. Зная, че я няма. Много искам да имаше нещо, с което скептик като мен да бъде убеден, че душата остава и може да влезе в контакт с живите, но за жалост, животът ми беше напуснат от любим човек и сънищата ми само го връщат понякога. Но дори тогава осъзнавам, че сънувам. Няма връщане на тази земя, когато си идеш. Баба казваше :"никой не се е върнал, за да каже как е Там и има ли Там".
Много ми липсва. Покой на душата й!

# 84
  • Мнения: 20
Съжелявам за мъката ти,вярва,се,че ако видиш починал близък на сън,който мълчи,това наистина е той,този,който ти говори или докосва е някакъв друг дух,а не на близкия ти. Аз лично не мога да кажа със сигурност дали е така,защото съм ги сънувала и мълчаливи и говорещи ми. Преди години се стреснах на сън и ми ляха куршум,бабичката ми каза,да не отговарям никога на глас,който ме вика по име. Чувала съм и такива,но не съм отговаряла,не защото слушам бабичката,а защото съм мислела,че ми се е причуло. Клонка,баба ти със сигурност е до теб винаги,когато имаш нужда от нея,тези силни връзки не са подвласни на времето и смъртта,нека добрата жена почива в мир и покой.

# 85
  • Мнения: 6 029

Приемам всичко,но не мога да приема глупавото препиране,с хора,претърпели ужасна загуба,някак си не е на място. Клонка,не искам да навлизаме в неприятни спорове,наистина няма смисъл,защо не споделиш своето мнение или ни разкажеш нещо,което ти се е случвало,мисля,че и в твоето минало има нещо тежко,преживяно..

Не си мисли, че аз не съм претърпяла ужасна загуба. Да загубиш баба/дядо/баща/майка е някак в реда на нещата. Съвсем друго е да загубиш млад човек. Преживях ужасни неща, но нямам срещи с духове.

# 86
  • Мнения: 20
И не е нужно да имаш такава среща,достатъчно е да знаеш,че те са там някъде и са добре.

# 87
  • Мнения: 6 029
И не е нужно да имаш такава среща,достатъчно е да знаеш,че те са там някъде и са добре.
Не знам кой къде е. Не знам дали е добре. Надявам се някой ден да го срещна някъде, но не съм убедена, че това ще стане.

# 88
  • Мнения: 20
Никога не можеш да си убедена в нещо,времето ще покаже,на нас ни остава само да вярваме.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Ако искаш нещо да е така е нужно само да повярваш,в това лично съм се убедила,когато вярваш в нещо било то талисман или каквото и да е ти му вдъхваш живот и сила Simple Smile повярвайте ми така е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт