Давайте идеи за гардероб, моля.

  • 27 334
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 249
АЗ съм за вградените огромни,дълбоки гардероби от пода до тавана с огледални врати/на практика лицето да е цялото от големи огледала.Така хем даваш допълнително птостранство в преградената вече стая и визуално не личи,хем си осигуряваш достатъчно място за всички неща които имаш,ще имаш или просто ще ти е жал да се разделиш с тях.
Скрина е задължителен ,но може и да е вграден в гардероба-зад големите огледала отпред.И грешиш ако си мислиш,че това ще е скъпо.....с малко повече усилия и желание излиза много под цената на тези дето ги продават готови и далеч не са толкова функционални.....като се замислиш всеки си има недостатък.Я е плитък и дрехите по закачалките подпират вратата ,я разпределението не е съвсем за ТВОИТЕ нужди,или цвета или размера не е баш за твоята спалня.Все си има кусури,които лъсват с времето.
Аз съм имала 2 такива от пода до тавана и от стена до стена. В старата ни къща и в тази, която живеем сега. Всъщност това са само релси, на тавана и на пода, и плъзгащи врати. Вътре си избираш каквито искаш чекмеджета, рафтове, място за закачалките. Ако ти е достатъчно голяма спалнята можеш да си имаш walk in closet. Много съм доволна.

# 16
  • Мнения: 2 498
ако искаш ще направя снимки и отворен, за да добиеш по-реална представа....

да, моля те. Но трябва да ти призная, че и детския гардероб на Иса (ъгловия), много ме кефи  Peace

Благодаря  bouquet!
Напълно те разбирам какво искаш-при нас е точно така-ето моята дясна половина от на гардероба http://valia777.multiply.com/photos/album/21#125 и
огледалната лява половина да мъжлето http://valia777.multiply.com/photos/album/21#126 ....различават се само по това, че в неговата половина има издъпваща се скара за панталони http://valia777.multiply.com/photos/album/21#127 ....извинявам се за хаоса от дрехите....
Надстройката я позвам за прибиране на завивката и възглавниците....

Дано съм ти била от полза....

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
valia77 , разбрах те и все пповече ми се нрави идеята ти.
Всъщност целият ти дом е бонбон. Детското легло с раклата отзад - фен съм на такива.
И за него нещо да те питам, понеже ми предстои да поръчвам дет. легло.
Твоите чекмеджета за по цялата дължина на леглото. На колелца ли са или на плъзгачи (шини и водачи)?
Че съм в чуденка и по този въпрос.  Thinking И преградката против падане ми хареса. От къде я купи? 10Х  Heart Eyes

Момичета, благодаря ви за съветите. Наистина трябва да се прецени възможно най-добре, как да е структуриран гардеробът. Нали затова се допитвам до вас  Hug  bouquet

# 18
  • Мнения: 8 999
Добрият гардероб за мен е този, който е до тавана. Никакви неизползваеми ниши - огледална врата е достатачна. Повечето дрехи си държа сгънати, затова на мен би ми било по-удобно да има малък лост за закачалки и повече лавици. Чекмеджетата не са много подходящи, защото като натрупаш вътре купчинката не виждаш какво има най-отдолу, а трябва да ровиш като кокошка. А на полица се вижда всичко. С една дума - няколко малки чекмеджета за чорапи и бе-
льо, а всичко останало - в полици.

Да споделя и за леглото с чекмеджета на колелца - това е най-гадното нещо, което някога съм притежавала. Изхвърлих го с най-голямо удоволствие. Първо - чекмеджетата не стигат съвсем до леглото /има луфт/, откъдето влиза прах и дрехите се прашат ужасно. Второ - под колелцата се чисти трудно - трябва да издърпаш цялото чекмедже, за да забършеш под него. Обаче изтегляйки го, в колелцата се забутват всиките косми и прахоляци, които срещне по пътя си /не знам как успява да се събере толкова много мръсотия под леглото, обаче е факт/. Голяма борба водих с тези чекмеджета няколко години, но най-накрая взех разумното решение и ги разкарах /барабар с леглото/.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
baibibi - за колелцата и мизерията по тях не се бях замисляла... Значи остава вариант да са на шини и плъзгачи. Колкото до това, че има отвор - това, което аз гледах нямаше. Чекемджетата бяха от край до край и само един процеп помежду им показваше, че са 2 на брой.

Ей, ма все за гардероб до тавана ми говорите. Ми колелата къде ще си ги държа зимата?  Twisted Evil Laughing

# 20
  • Мнения: 4 401
Ми колелата къде ще си ги държа зимата?  Twisted Evil Laughing
В мазето,на тавана,в гаража/а ако нямаш може да се договориш със съсед който има/заключени с катинар на етажната площадка.......Ти питаш за гардероб,а излиза че имаш наистина широки разбирания за това  newsm78.
Не се засягай,но ако плеснеш отгоре някакви колела престава да има значение какъв ще е от естетическа гледна точка.Да не говорим за прахта която ще се събира .

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 20:45 от mamamari

# 21
  • Мнения: 1 269
Скоро довършихме антрето и много си харесвам вградения гардероб. Утре ще го снимам и ще пусна снимки. Висок е до тавана и е широк 90см. Моя мъж го измисли  като най-отдолу остави едно голямо чекмедже и останалото пространство раздели на два еднакви гардероба един върх друг, като горния е с механизъм- издърпване на един голям лост. Много съм доволна!
Предстои и в спалнята да правим цялостно обзавеждане и задължително ще използвам пълноценно пространството до тавана.
Видях в нета интересна врата на подобен гардероб, дамо някой не си я познае! Grinning:
http://image54.webshots.com/154/0/57/60/2827057600057300915AAhCpX_ph.jpg

# 22
  • Мнения: 718
 Това е нашият гардероб.   http://www.avgustinki.snimka.bg/album.php?album_id=165837&pid=5407983  (само снимките с гардероба са мои)      Идеята е ,че служи като преградна стена между коридора и детската стая.Отваря се с плъзгащи се врати и от двете страни.Дори вратата към детската е последната огледална врата(не знам дали се разбира).За мен е ценно да има отдолу пространство от около 30-40 см . за кутии с обувки.Вместо чекмеджета сложихме метална кошница,уж за по-евтино,защото цената вече главоломно нарастна....Те са ми с идеята да събират чорапи и бельо.Имам и опция,ако не ми стигнат 2-те тръби за закачалки ,да си сложа и трета.

 Валя77-страхотен апартамент имате. Поздравления.Да сте много щастливи в него.Без да искам да те критикувам,ти обръщам внимание,че си снимала дори входа,улицата и номера където живеете,а от снимките на терасата може лесно да се ориентираш кой е вашият апартамент.Напоследък обраха много мои познати...,без да искам да те плаша мисля,че е по-разумно да изтриеш точно тези снимки....всякакви хора четат във форума.Поздрави.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми колелата къде ще си ги държа зимата?  Twisted Evil Laughing
В мазето,на тавана,в гаража/а ако нямаш може да се договориш със съсед който има/заключени с катинар на етажната площадка.......

В мазето за има-няма 5 мин. няма да ги има. Таван и гараж нямам, а също и етажна площадка с възможност за заключване (имаме апартаменти на всяка площадка). Не бих си рискувала тези така важни за мен устройства, за да ми е готин взгляда в спалнята. В крайна сметка там, освен моето семейство НИКОЙ няма да има работа. Пък и става дума само за 2-3 месеца (зимните). Иначе си висят на балкона.

А гардероб до тавана ме ужасява  Confused Няма да е такъв. Не ми харесват и тези, дето имат 2 плъзгащи се крила.  Naughty

mmilena - имаш си домашен майстор. Поздравления  Hug
pazzza - твоят не можах да си го представя  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 251
Шани, на линка по-долу качих от компа си снимки на гардероби, като последните 3 ги направих сега с телефона и са с ужасно качество, за което се извинявам.  Hug
Аз съм почитател на ъгловите гардероби и направихме в детската такъв -някъде из другите албуми трябва да имам снимки на него пак. А на последните 2 снимки е този , който правихме това лято за спалнята.
http://community.webshots.com/album/569711934oGzCND

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 10:53 от Сапфира

# 25
  • Мнения: 187
Това е нашият гардероб.   http://www.avgustinki.snimka.bg/album.php?album_id=165837&pid=5407983  (само снимките с гардероба са мои)      Идеята е ,че служи като преградна стена между коридора и детската стая.Отваря се с плъзгащи се врати и от двете страни.Дори вратата към детската е последната огледална врата(не знам дали се разбира).За мен е ценно да има отдолу пространство от около 30-40 см . за кутии с обувки.Вместо чекмеджета сложихме метална кошница,уж за по-евтино,защото цената вече главоломно нарастна....Те са ми с идеята да събират чорапи и бельо.Имам и опция,ако не ми стигнат 2-те тръби за закачалки ,да си сложа и трета.


Много добра идея  newsm10

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сапфира, и аз много ги харесвам ъгловите. Особено в твоите предложения има много хубави модели.
10Х   bouquet

# 27
  • Мнения: 94
Мацки, аз твърдо съм за ъглов гардероб, ъглови шкафчета и т.н. Изумих се колко много багаж побират. Вътре може да си има и рафтчета и лостове и чекмеджета. Преди около пет години си поръчах модулна система за хола и ми хрумна да вмъкна и такъв гардероб. В началото се притеснявах, че ще стои огромен, обаче проектът излезе интересен и раздвижен. След това поръчах и два ъглови шкафа в кухненския бокс; направо не е за вярване колко ме улесняват. а иначе в детската имаме огромен трикрилен гардероб с настройка и плъзгащи се врати. вътре пак може човек да си поръча каквото разпределение си иска. Ако има възможност и под спалнята да се прибират разни сезонни багажи /особено яката и ски принадлежности/ е супер. Ама да му се не знае, в даден момент пак не стига място, затова май номерът е на определен период да се преглежда всичко и да се изхвърлят ненужните неща. Аз го правя един-два пъти в годината и обикновено тайно от мъжа ми.
Живот и здраве бебето да порасне, ще го прехвърля при батко му в детската и почвам и аз да мисля за обзавеждане на спалня. Тогава ще ви моля за идеи.
Сега друго се сещам за гардеробите, както някои от вас писаха, по възможност да е плътно до пода, а не на крачета, че голямо лазене пада да се чисти. И пак свързано с чистенето: ако е с надстройка и тя не е съвсем плътно до тавана /както е нашия/ е по-трудно, защото всеки път влача стълба и ми трябват дълги ръце.

# 28
  • Мнения: 5 914
Бабиби,не си права за чекмеджетата.В стария гардероб нямам такива,а само полици.Е и какво става ,ако полицата е по-висока от нивото на очите ми.Качвам се на стол,вадя това,което е на предния ред,за да се добера до това което е отзад.И по-ниско да е-пак вадиш първия ред неща.Ако е най-отдолу пък-трябва да паднеш на колене.Ако е чекмедже-ще го издърпаш и ще си ровиш,удобно седнала.Това при положение,че гардеробът е 60 см. а не някакъв тесен.
Затова в новия гардероб съм замислила да има два лоста един под друг-единият дори на 2 м. височина или с механизъм за сваляне.Чекмеджетата-отдолу.Още го измислям,че не ми е опрял ножа до кокъла.
А относно височината-както казва Беа щом не е до горе-голяма прахосъбирачка става.

# 29
  • Мнения: 4 300
Два лоста един над друг съвсем спокойно си се събират, няма нужда от механизъм за сваляне на горния ( аз съм 172-173 см висока). На мен ми е много удобно, да не говорим че дори пуловерите държа на закачалки и определено са ми нужни лостове.
Преди имахме вграден гардероб с врати до тавана, на най горните рафтове държах одеала, завивки и сезонни дрехи в калъфи. Най добрият вариант ако нямаш място. Макар че като трябва да се свали калъф с дрехи или тежки одеала от висок рафт се озъбваш леко  Confused Сега вече имам килери, гараж, и не ми се занимаваше с майстори за да спестя малко място. Затова избрах стоящ гардероб.

Общи условия

Активация на акаунт