Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 24-та тема

  • 47 371
  • 372
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 988
Кюфтета, изглежда имаме еднакви чинии.  Wink
Извинявам се за "записа" без снимка, но тия дни не се чувствам в кондиция за готвене, още по-малко снимки.
Но ви се наслаждавам на красотите и вкусотиите.  Heart Eyes
Мис арк, качамакът и аз го правя със запръжка. По-вкусен ми е.  Peace
Лоис, от твойто руло Стефани чак ми се прияде.  Joy Заради снимката е обаче, знам си аз.
Еси, ядох твоите картофени топчета със сирене (не в мое изпълнение) и много ми харесаха.

# 16
  • Мнения: 4 678
Запис Mr. Green..от време на време ..ще минавам....тук ми идва музата Hug

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мама Цоцоланка, така хубаво ме сети за този качамак.......Ммм!  Hug
Правила съм само веднъж в живота си - пълен провал.  Sad Стана на бучки, остана нещо суров......Ужас!  Sad
Но като гледам подробните ти обяснения, ще взема да се навия!  Peace
И да попитам - ще пробвам с малко количество - ако пак не стане -  къде да го оползотворя този царевичен грис?  newsm78

# 18
  • Мнения: 2 708
Аааа такааааааа, в новата темааааа значи сте се скрили:lol: Laughing Laughing
Пепика, благодаря ти мила  Hug Hug Hug Казвай, ако нямаш възможност някога, да пускаме и ние теми, да не се карат лошите Wink (само да дадеш файл с линковете, че да спестиш отваряне на старите теми и вадене на линкове)   Wink Wink Wink просто идея Peace

Ще ми ядат грах Ягодка и Бъни, малееее ама сте и вие едни. Подсетихте ме, че не съм готвила отдавна, а така обичам и си спретнах един прекрасен грах - с чесънец и копърец Wink Wink Wink


Мисти - страхотна тиква - обожавам, ама само аз си я ям и голямата малко се включва, а таз година вече 2 пъти пекох. Ама като я видях твойта, пак ми се ще, поне залче да си ръбна Peace


Аз да се включа в полемиката за качамака. Моята баба, която е родом от Копривщица, като бях дете го правеше със запръжка. Не че го пържи, но след като го свари, слага в една тава на дъното масло и малко червен пипер. За малко на котлона да се стопи и после сипва един тънък слой от сместа върху маслото. Поръсва с натрошено сирене. Пак малко от стопеното масло с червен пипер. Втори слой отгоре от качамака и пак натрошено сирене и напръсква с малко масло и червен пипер.
Така приготвената тава с двата слоя се слага във фурната и се пече. Ей Бога ми, такъв качамак като бабиния никога другаде не съм яла. Най-отдолу се образува една хрупкава коричка, която не се забравя просто. Великолепен качамак. И все се каня да си направя, ама не знам защо не съм готвила качамак Sad Баба казваше, че така го е готвила нейната майка, на нея пък нейната майка и все са копривщенки Laughing Laughing Laughing Та за мен това е качамак. Всичко друго ми е блудкава каша, но определено този никак не е диетичен Wink права е Мамето, че нейния е по-диетичен и здравословен, но пусти вкус..... Joy

# 19
  • Мнения: 40
Запис!  bouquet  chef

За съжаление не успях да снимам нищо в събота (на празника на мъжа ми и мъжа на сестра ми)...А направих страхотна питаааааааааа (като за първи път беше повече от добре)...но сина ми се разболя вечерта преди празника, вдигна температура и пилетата с шише се превърнаха в пилета в плик  Cry и всичко беше приготвено по-набързо!
А и фотоапаратът ми нещо се развали само за вечерта!!!

# 20
  • Мнения: 9 111
Ще ми ядат грах Ягодка и Бъни, малееее ама сте и вие едни. Подсетихте ме, че не съм готвила отдавна, а така обичам и си спретнах един прекрасен грах - с чесънец и копърец Wink Wink Wink


а мЕсото, дето е вътре  Wink

# 21
  • Мнения: 2 708
Ееееее Пепчо, ти пък Joy без месо бива ли, ама то понеже се подразбира hahaha при нас, та затуй не го споменах, а само за чесънеца и копъреца дето по несе виждат и усещат Peace
Не ме засрамвай и ти сега Embarassed

Пък и като те знам вие какви сте месоядни Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: 3 050
едни содени сладки от мен  Hug (тук там с орехче)

# 23
  • Мнения: 1 550
Привет, кулинари Hug

Аз миналата тема нещо я пропуснах Blush, та да се запиша в тази преди да сте я изписали и нея Grinning

От мен през изминалите дни-
Палачинки с кленов сироп:


Гофрети, вафли или както там се казва:


Пиле в източен стил с наан- хляб:


И едни пилешки кълки на фурна със зеленчуци и гъбки, гарнитура картофено пюре:


Спорна кулинарна седмица от мен  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 614
 
Моята баба, която е родом от Копривщица, като бях дете го правеше със запръжка. Не че го пържи, но след като го свари, слага в една тава на дъното масло и малко червен пипер. За малко на котлона да се стопи и после сипва един тънък слой от сместа върху маслото. Поръсва с натрошено сирене. Пак малко от стопеното масло с червен пипер. Втори слой отгоре от качамака и пак натрошено сирене и напръсква с малко масло и червен пипер.
Така приготвената тава с двата слоя се слага във фурната и се пече.

По същия начин правеше качамак и моята баба в Плевенско и аз винаги съм го приготвяла така  Peace За по-натурален вкус ползвам козе сирене, а понякога в маслото запържвам и малко ситно нарязан лук  Crazy Наистина е най-вкусният качамак, който съм яла 
 
 
Цитат на: poli__5
.................Я да помоля да ми дадете линк към Бразилската шоколадова тортичка на Цецето,че не открих такъв

Поли, не съм пускала рецептата. Ако искаш, може да ти я пусна на лични  Peace


Милен@, откъде купи кленовия сироп? Че съм се наточила на едни американски палачинки, а напоследък никъде не мога да открия....

# 25
  • Мнения: 2 708
Цеце, Милена не живее в България, иначе в София веднъж видях в Елемаг. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 614
Цеце, Милена не живее в България, иначе в София веднъж видях в Елемаг. Peace

О, не знаех  Blush

А за сиропа - наистина поне в Елемага би трябвало да се намира, ще проверя.  По едно време се намираше в Метро, но вече не зареждат и там Confused

# 27
  • Мнения: 11 607
Вечерята ни в момента се прави, но за сега са готови следните неща:

Крем + Хлебчетата на Карина с мак и сусам + Първата ми торта + Парче от нея

Качамака никога не съм го яла със запръжка, не знаех,че и така се приготвя в някои краища на България, предполагам,че е вкусно обаче.........

За тортата искам да благодаря на
  • Пиги® - далеч съм от нейното майсторство и фантазия, но това наистина е произведение за мен - без блатове, без много да си сръчен в ръцете - направо за 2 леви е идеално!  bouquetА и като време - 40-50 мин.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...........
За тортата искам да благодаря на
  • Пиги® - далеч съм от нейното майсторство и фантазия, но това наистина е произведение за мен - без блатове, без много да си сръчен в ръцете - направо за 2 леви е идеално!  bouquetА и като време - 40-50 мин.
Дай рецептата де.......  Blush
За такива като мен, дето не са сръчни в тортоправенето!  Peace

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в някои семесйтва се яде тройка кебапчета, при нас тройка картофи  Joy

с майонеза с риба тон, с млечно-маслинен сос и с хомус...


правих най-накрая кантучини,
но не ползвах рецептата на Лоис,
а една друга с повечко бадеми  Blush

Общи условия

Активация на акаунт