Спешно!АБ или да изчакам!

  • 3 209
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
вчера и днес няма Т.Всъщност вдигна еднократни миналата вечер и това е.АБ още не сме го почнали.Седи си на шкафа  ooooh!Но ме е страх много.Сополите намаляват.Видимо е весела,играе,яде,обикаля и не се спира.Успокоява ме факта че няма Т.Мисля да изчакам още 1-2 дни.Доки каза ако няма Т да я заведем в петък.Но той си мисли че си пием поредния АБ.
Беладона никой не ми е изписал.Препоръчва го д-р Михайлов,заедно с клеева т-ра и Тонзилотрен.Не знам дали и с това не греша! ooooh!
Супер мама би ли споделила нещо повече как се справяте със сополите.Ходихме на УНГ правихме и гърлен.Каза че ще трябва да ги вадим като поотрастне още малко.

Ами аз за всеки вирус, който носи големия от детска градина трябваше да давам антибиотик досега щяха да са изпили литри сигурно. За сополи, кашлица и температура до 3-4 дни, антибиотици не давам. Така се създава имунитет.

# 16
  • Мнения: 71
Лили - много смела майка си, поздравления! Аз ако не започна още докато я усетя да давам АБ, просто е слязло надолу и нещата са се влошили, това не е за първи път и аз като Пенева съм много страхлива мама и въобще не ми се дава АБ и винаги когато реша да не го дам, нещата се влошават. Пробвала съм и с хомеопатия - ДА много добре ни е действало, дори и бронхит сме лекували, защото и ние имахме период в който за един месец направихме 2 бронхита и една пневмония и изпихме маса АБ, това беше в продължи 6 месеца, незнам колко бронхита бяха и колко пневмонии и накрая махнахме третата сливица и нещата си дойдоха на място. Сега боледуваме, но поносимо.  Иска се търпение, но аз от личен опит знам, че при нас не става с изчакване.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз лекувах гнойна ангина с хомеопатично лекарство и определено се излекувах.

Детето също се  опитвам да мине на хомеопатия, въпреки че ме е страх доста при висока Т, последния път миналата седмица се заинатих и нищо не дадох за Т, само го следях, сърцето ми беше се свило, но не исках пак да го тъпча с лекарства, сигурно ако беше качил над 39,5 щах да дам Панадол или свещичка. Факт, че на другия ден имаше пак лека Т, но на следващия ден беше наред, не знам дали от Колактива не се повлия.

Три антибиотика за един месец е жестоко - това е разбило имунната система на детето, което води и до чести болести. (При нас два поредни месеца 2 АБ, което доведе до същото, сега пие Колактив за имунната система).

Моя съвет е - посетете задължително класически хомеопат, но не давай на своя глава лекарства. Нашата хомеопатка е специалист УНГ и поне за сега й имам доверие, но сме й скорошни пациенти все пак.

# 18
  • София
  • Мнения: 903
вчера и днес няма Т.Всъщност вдигна еднократни миналата вечер и това е.АБ още не сме го почнали.Седи си на шкафа  ooooh!Но ме е страх много.Сополите намаляват.Видимо е весела,играе,яде,обикаля и не се спира.Успокоява ме факта че няма Т.Мисля да изчакам още 1-2 дни.Доки каза ако няма Т да я заведем в петък.Но той си мисли че си пием поредния АБ.
Беладона никой не ми е изписал.Препоръчва го д-р Михайлов,заедно с клеева т-ра и Тонзилотрен.Не знам дали и с това не греша! ooooh!
Супер мама би ли споделила нещо повече как се справяте със сополите.Ходихме на УНГ правихме и гърлен.Каза че ще трябва да ги вадим като поотрастне още малко.

Не се притеснявай. Щом детето няма температура, понамаляли са му сополите и е весело, не вярвам да се стигне до антибиотика.  Браво на теб, много добре си постъпила че не си дала антибиотика. Hug Много мразя наште лекари, които изписват антибиотик "за всеки случай" или по-скоро заради себе си, за да се застраховат, че няма после по нощите да ги търсите ако нещо при детето се влоши. А изобщо не мислят, че по този начин безвъзвратно рушат имунитета на децата. Слава Богу, че нашата доки не е от този тип лекари. Забелязала съм , че повечето лекари в провинцията практикуват това с изписването на АБ - може би не са уверени в себе си ли, не знам на какво се дължи. newsm78


Въпреки, че не е отправен към мен въпроса как се лекуват сополите, аз ще кажа как го правя при моята дъщеря - само с промивки с морска вода ( стеримар) и физиологичен разтвор, но много често - буквално през 15-20 минути. Мъжа ми все ми се кара, че ще й разраня носа, но нищо й няма - на третия ден вече е с много по-малко сополи. Капките определено не й помагат така.

Между другото, мисля, че няма да навреди , ако смените педиатъра с някой по-кадърен. Аз не бих имала доверие на някой, който за всяко нещо изписва АБ.

Лили - много смела майка си, поздравления! Аз ако не започна още докато я усетя да давам АБ, просто е слязло надолу и нещата са се влошили, това не е за първи път и аз като Пенева съм много страхлива мама и въобще не ми се дава АБ и винаги когато реша да не го дам, нещата се влошават.

Защо причинявате това на децата си.  newsm78 Как може при всеки сопол да се дава АБ? Не мога да го проумея това нещо.  В никакъв случай не го приемай като упрек. Просто мисля, че бъркаш като й даваш така безразборно АБ.
Моята дъщеря също миналата година беше започнала така - всеки сопол се превръщаше в бронхит,  боледуваше много често и продължително, но антибиотик сме давали само един път, когато направи гнойна ангина. Иначе оправяхме нещата с Меркуриус, Калкареа и Пирогениум. Сега нещата са съвсем различни - боледува пак толкова често, но обикновено нещата се разминават само със сополи и зачервено гърло, в 90% от случите дори без Т.  Ако ми позволиш и на теб бих дала същия съвет като на Панева - да смените лекаря.

# 19
  • Мнения: 46 518
nin4eto, именно даването на АБ за всеки вирус ви е довело до това състояние. Организмът отслабва и всяко следващо боледуване протича по-тежко.
Не опира до смелост. Педиатърката на дъщеря ми досега не е изписвала никога АБ, била е с кашлица по 1 месец, с Т 39-40 градуса 4-5 дни, но щом изследванията са ок - няма АБ.


paneva, бързо оздравяване на малката Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 903
nin4eto, именно даването на АБ за всеки вирус ви е довело до това състояние. Организмът отслабва и всяко следващо боледуване протича по-тежко.
Не опира до смелост. Педиатърката на дъщеря ми досега не е изписвала никога АБ, била е с кашлица по 1 месец, с Т 39-40 градуса 4-5 дни, но щом изследванията са ок - няма АБ.


paneva, бързо оздравяване на малката Praynig

Не е задължително. Както писах по-горе моята дъщеря не е пила за всеки сопол АБ, но това не й пречеше по едно време всеки сопол да се превръща в бронхит. Така, че явно има и изключения. Но по принцип си  права .  Peace

# 21
  • Мнения: 46 518
Бронхитът е често заболяване, особено при този мръсен въздух, но не винаги е следствие от прекалена употреба на АБ, нито пък се лекува с АБ (много рядко, при усложнение).

# 22
  • Мнения: 371
 А какво се случва с детенцето на Paneva ?

# 23
  • Мнения: 1 820
Ох,ами ние вече сме по добре.Няма Т явно е било еднократно.Сополите намаляват видимо.По добре сме,да не кажа добре че мен още ме е страх.Боже,дано се разминем този път с АБ! Praynig
Благодаря ви момичета,за подкрепата!  bouquet

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
paneva, много се радвам за вас!
Не си мисли за влошаване, просто мисли позитивно!!!Всичко ще бъде наред  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 211
paneva, бих те посъветвала сега, като са се разминали нещата, да отидете на класичеки хомеопат.

# 26
  • Мнения: 1 820
Да,другата седмица ще я заведа при д-р Боева в Хасково.Разбрах,че е добра лекарка.Надявам се всичко да е нормално и да се справим с проблемите най-накрая!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт