Зелен чай

  • 5 600
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 43
Пили ли сте зелен чай? Знаете ли как действа? Предварително се извинявам ако темата се повтаря във форума, но аз не я открих.

# 1
  • Мнения: 51
 Купих си Зелен чай-капс. на GNC!Вземам го вече 3 дни.Определено се чувствам по-добре-поне не задържам течности!След няколко дни ще имам повече инфо. Wink

# 2
  • Мнения: 2 068
аз пия почти всеки ден
Как действа зеленият чай?


Има благоприятно влияние върху метаболизма. Пречиства организма и засилва перисталтиката. Стимулира произвеждането на хормона норадреналин, който помага за бързото изгаряне на калории. Зеленият чай е един от най-благоприятните видове чай за отслабване, защото не влияе значително на кръвното налягане и няма изкуствено действие. Действието му е меко и ако нямате проблеми, няма да усетите значително влияние върху метаболизма си.
Особено добре се отразява на бъбреците и пикочния мехур.
Съдържа голямо количество витамин С и е силен антиоксидант. Неутрализира свободните радикали, които са основните виновници за стареенето на организма. Затова много хора смятат, че зеленият чай удължава живота.

Консумирането на разумно количество зелен чай, поддържа тонуса, поради съдържащия се кофеин в него. Помага при преумора и продължителна работа, изостря ума.
Изследователи на свойствата на зеления чай твърдят, че той помага срещу образуване на ракови клетки в организма.
Съдържащият се в него цинк го прави много благотворен за бременни жени.
Поддържа нормалната дейност на сърцето и е полезен за хора с високо кръвно налягане.
Има много добро пречистващо действие. Прочиства кръвта и кръвоносните съдове. Препоръчва се за пушачи, защото помага да се изхвърлят по-бързо вредните вещества, натрупани след продължително тютюнопушене.

# 3
  • Мнения: 30
Аз приемам половината от задължителното за мен количество вода  /2 л. на ден/ под формата на отвара от зелен чай - по 4 чаши /от 250 мл./ дневно. На мен ми помага за редовно посещение на WC. А също така ми действа подтискащо на апетита. Пия го без захар и без подсладител.

# 4
  • Мнения: 4 678
Супер е Peace..в началото си варих........но после на таблетки Peace

# 5
  • Мнения: 43
Kalaka, благодаря ти за полезната информация! Можеш ли да ми кажеш дали може да се пие по всяко време на деня или е по-добре вечер? От къде го купуваш, от аптеката или от магазините за кафе. Аз днес си купих насипен от един магазин за кафе, цената му е 38 лв./кг. Ти какъв пиеш ? Предварително ти благодаря !

# 6
  • Мнения: 2 068
Най-добър е насипния защото качеството му е по-добро от този в пакетчетата. Аз пия какъвто успея да намеря. Запарва се от 1-2 мин. Желателно е запарката да не се оставя да престои защото се губят витамините и белтъците. И Пият се поне 5-6 чаши без захар и подладител.

# 7
  • Мнения: 4 406
А да имате представа едно хапче на колко чаши чай се равнява newsm78

# 8
  • Мнения: 4 678
А да имате представа едно хапче на колко чаши чай се равнява newsm78
..зависи от хапчето..на различните..фирми е различен грамаж Peace

# 9
  • Мнения: 4 406
Поци, на моят пише:
 съдържание на активното вещество 50 mg

# 10
  • Мнения: 4 678
Поци, на моят пише:
 съдържание на активното вещество 50 mg
..какво те притеснява Peace

# 11
  • Мнения: 4 406
Поци, нямам предства по колко се пие за отслабване. На листовката пише по 2

# 12
  • Мнения: 4 678
Поци, нямам предства по колко се пие за отслабване. На листовката пише по 2
..пий по 2..но голям ефект от зеления чай не очаквай Wink Peace

# 13
  • Мнения: 2 388
Пия всеки ден по 2-3 чаши с лимон, без захар.
Най - обикновен на Биофарма мисля е, не от тези, които са за отслабване.
Много съм доволна.

Редакт. Биопрограма имах предвид, Биофарма е нещо друго. Laughing

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 16:27 от palavata_monahinq

# 14
  • Мнения: 1 197
Взимам си от насипният,някакси по надежден ми изглежда и пия поне по 2 чаши на ден.

# 15
  • Мнения: 1 629
Ние с мъжо също пием зелен чай, най-хубавия до сега ни го донесоха от Русия, направо листа, вълшебен беше Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 678
Ние с мъжо също пием зелен чай, най-хубавия до сега ни го донесоха от Русия, направо листа, вълшебен беше Heart Eyes
..Супер Peace

# 17
  • Мнения: 30
Аз пия най-обикновен на "Биопрограма", колко е истински - не знам - но откакто го пия и спазвам хранителен режим, се чуствам много по-добре. Впрочем, аз не го пия с цел отслабване, мисля, че зеленият чай няма такъв ефект.

# 18
  • Мнения: 0
Здравейте, и аз пия зелен чай. Чуствам се много добре от него.Аз си взимам от Метро един зелен чай насипен,който е в едни високи пакети по 0,100гр. Направо е невероятен, като си го запаря в една каничка и го  пия без подсладители.  Grinning И аз съм на мнение че действа отслабващо.

# 19
  • Мнения: 9
От близо година пия зелен чай. Взимам си насипен, с аромати: ягода, праскова, гинко билоба, мента, мате /с лимонова трева/. Страшно много видове са! Освен ароматите, самият зелен чай си е на листенца - кръгли на топчета или остро-сгънати. Цените са от 4 или 6 лв. за 100 гр. до 22 лв за 100 гр. /от 22лв е белият - "императорски" чай/. Аз си взимам от 6 или 8лв - винаги различни комбинации от аромати - много е икономично - 100гр. стигат сигурно за 1 месец. Взимам го когато пътувам до  Пловдив - "Чаената къша"  до джумаята  Peace там е рая за този чай! Невегоятно богатство от видове! Пия по 2-3 чаши на ден, но не вечер.

# 20
  • Мнения: 6
ЗЕЛЕНИЯТ ЧАЙ (Camellia sinensis) се култивира и използва в Китай от дълбока древност заради своето освежаващо и подмладяващо действие. В зеления чай се съдържат четири първични полифеноли, често наричани катехини.
Неотдавнашни изследвания доказват, че катехините като мощни антиоксиданти унищожават вирусите, забавят стареенето и имат благотворно влияние върху човешкото здраве, обезвреждат свободните радикали. Свободните радикали са високо реактивни молекули, които атакуват човешкото тяло на клетъчно ниво и правят тялото податливо на рак, сърдечни и други дегенеративни заболявания. Най-мощният антиоксидант в зеленият чай е EGCG (епигалокатехин галат), той е 100 пъти по-ефективен от Витамин С, 25 пъти по-ефикасен от Витамин Е.
Зеленият чай изгаря натрупаните в тялото мазнини по естествен път и усилва метаболизма. Съдържащите се в него катехини се комбинират с други вещества и засилват окислението на мазнините. Редовната употреба на зелен чай увеличава метаболизма и изгаря мазнините по безопасен и естествен начин. Зеленият чай също така забавя абсорбцията на въглехидрати от храната, като по този начин предотвратява остри повишения на концентрацията на инсулин в кръвта. Така допълнително насочва метаболизма към изгарянето на мазнините. Много е ефикасен при извеждането на токсините от организма. Понижава нивото на липидите и холестерола в кръвта и подпомага отслабването. Зеленият чай намалява високото кръвно налягане, ефективен е и за понижаване на кръвната захар. Многобройни изследвания намират доказателства за превенция от различни видове рак. Неферментиралият зелен чай е най-малко обработената форма на листата на чаения храст.

Но както всички продукти за отслабване за да има ефект си изисква и хранителен режим

Общи условия

Активация на акаунт