Ражданнето наближава а мен ме е страх все повече!Помощ!

  • 4 199
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 919
Всички ни е било страх-кой си признава, кой не, прави се на смел-но истината е че като настъпи момента някак от вътре ти иде сила, даваш си сметка, че сега всичко зависи от теб. Всичко ще е наред!
 Когато дойде момента при мен, чак аз се изумих от себе си нямаше време за паника, а в главата ми се въртеше идеята, че още малко и ще си гушна детето. Това е като на изпит-колкото повече има време до тогава те е страх, но настъпи ли момента хич не ти пука. Леко раждане ти желая!

# 76
  • Мнения: 1 773
и аз това ще ти кажа - като започнеш да раждаш всякакви страхове ще се изпарят, мислиш само кога ще се появи бебето. Аз гледах такъв е животът - раждането, много ми помогна за нагласата

# 77
  • София
  • Мнения: 3 754
Когато ме беше страх си казвах:нали всички тези хора,които ходят по улиците все са се родили,ако беше толкова страшно раждането нямаше да го има това население по света.Обаче колкото повече ми напредваше бременността,толкова повече се разсейваха страховете ми.Нямах търпение да си гушна бебчето.

# 78
  • Мнения: 755
Спокойно, не се самонавивай . Аз също с първата ми бременност бях като теб, умирах от шубе , още повече,че не знаех и какво ме чака. Всичко обаче премина повече от добре и после само с усмивка си спомняш за този важен момент в живота и на двама ви / твоят и на дететнцето ти/. Сега отново съм на финалната права и не мога да кажа , че не мисля , че ми предстои същото ... имам леки притеснения отново , но този път пък ,защото вече знам как е. Няма угодия.. Mr. Green Истината е ,че без притеснения няма да мине , нормално е, но въпросът е да не се навиваш и да мислиш само за това! Успех и леко и безпроблемно раждане! Hug  bouquet

# 79
  • Мнения: 202
Щом толкова други жени са се справили с раждането, ще се справиш и ти Peace Пожелавам ти всичко да мине като "по учебник"

# 80
  • Мнения: 163
По повод поста на Маринченце, при мен фазата с напъните беше много кратка 4-5 напъна и бяха навън децата. Самото излизане не болеше изобщо, въпреки че първия път имах епизиотомия, а втория разкъсване.  Та сега знам за себе си: отворя ли се на 10см раждането е свършило. Grinning

То при мен се получи така ,защото доста време не можах да напъвам като хората, ами се напъвах нагоре иначе като му хванах цаката стана бързо  Joy

# 81
  • Мнения: 581
Да си прзная и аз се страхувам. Първия път не ме беше толкова страх , може би защото незнаех какво е . Но сега като че ли повече се плаша от предстоящото раждане.

# 82
  • Мнения: 6 713
Аз не се страхувах, отидох да раждам с идеята, че не може да е толкова страшно. Колко много пъти вече са се раждали бебета! Не си първата и последната Laughing
Бъди по-уверена в себе си и докторите! Peace

# 83
  • Мнения: 41
Айде успех и от мен! Като дойде момента си мисли само хубави неща! Раждането ще мине и ще го забравиш, а бебчето трябва да се роди все пак, нали така? Всички предродилни притеснения са в реда на нещата, няма да си първата нито последната. Много е важно да имаш подкрепата на съпруга и доверие на лекаря. И малко кураж и ще си супер thumbsup

# 84
  • Мнения: 4 070
Аз пък вече нямам никакво търпение....е , вярно че се страхувам малко дали всичко ще е наред, но нямам никакво търпение вече и много ми се иска да имаме бебче и да го прегръщаме и мачкаме до безкрай. Grinning

# 85
  • Мнения: 8 999
Щом ще раждаш със секцио, не виждам от какво се притесняваш. Нормално е да си ошашавена - първо раждане, майчини тежки мисли... Но все пак не си първата, нито последната бременна на този свят, която ще ражда.
Всичко ще е наред!

# 86
  • Мнения: 6 003
мога само да те посъветвам да се успокоиш защото така и бебчо се тревожи,лично аз избрах докторката при която родих защото се чувствах сигурна в нея,а когато имаш доверие и ти си по спокоен

Общи условия

Активация на акаунт