Навън е студ и скреж, започна ФЕВРУАРСКИЯ бебевалеж :)

  • 19 489
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 784
Да ни е честито новото бебче! А на мама Светли- най-послушната малка принцеса!
Аз днес си приготвих багажа за болницата, уплашена от онзиденшните тревоги. Сега вече сакчето ме чака до вратата и се поуспокоих.
Още не съм уговорила педиатър. Нашата педиатърка май ще излиза в майчинство, поне такива са слуховете. Докторката, която ще я замества не ми допада много, но пък чух добри неща, така че явно ще сме при нея, поне засега.
Варненки, ние няма ли да направим една среща с коремите? Защото после само с колички ще правим.

# 61
  • Мнения: 56
Гери, по-добре да е кривичка, да има живец в нея, отколкото да е като мумия Wink Да е жива и здрава, това  е най-важното. И аз гласувах Grinning
ladymax , надявам се всичко е наред при теб, малко тревожно ми звучи поста ти.
За педиатрите гледам говорите и аз да споделя моят опит. С Рая моето джипи отказа да я поеме, не работела с толкова малки деца, така че се наложи да си намеря скоропостижно педиатър, защото нали трябва да го погледне бебето като ви изпишат първите 24 часа. Обадих се на един, който ми препоръча братовчедката на мъжа ми, дойде човекът, прегледа малката, даде ми насоки и така. След  това го смених, защото не работеше със здравната каса, той си ми каза самият, че ако си намеря доктор, който работи със здравна каса ще е по-добре, няма да плащам като луда, просто беше коректен човекът. Та сега си имам педиатър за нероден Петко, малко ме дразни, ама поне знам как работи, свикнала съм му. Tired

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Ивче, много се радвам на добрите новини! Браво на вас двамата! Добро дете!  Hug Wink Hug

Да ви пусна една статия по въпроса със забелването на пениса при момченцата. Аз се лашкам от едната в другата крайност по този въпрос и вече съвсем се обърках... newsm78 Вие какво мислите да правите? А майчетата на момченца - как процедирахте вие?
Ето статията : http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

Смятам утре да си стегна багажчето поне за постъпването, че вече се чувствам супер безотговорна Simple Smile А големия сак ще го стягам тия дни Simple Smile Да питам някой купи ли си следоперативните превръзки вече? Че аз намирам само малки размери, а доки ми каза да са 25/10 см. Утре продължавам да търся...

Лейдимакс, какво става? Нещо може ли да се помогне..? Hug

Лека нощ!  Hug

# 63
  • Мнения: 60
Чакайте и аз сега да почна по ред на номерата и се надявам да не забравя някои:
ЧЕСТИТ СИН НА ПИС, ДА ВИ РАДВА МНОГО  МОМЧЕТО Hug
ЧЕСТИТИ ДЪЩЕРИЧКИ НА МИЯ И СВЕТЛЕТО. Hug
ГЕЯ ДОБРЕ ДОШЛА Hug
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА БУХТИЧКА Hug
А относно болките в кръста dessi 06 - няма лек в нашето състояние майче! Но съм забелязала, че не трябва да се преуморявам много или да лежа прекалено и в двата случая ме боли и то доста! Най-добре се чувствам след дълга и спокойна разходчица събота или неделя или след това почивка с топло капучино пред телевизора! Ама още няколко седмици ще потърпя!

# 64
  • Мнения: 24
Здравейте тумби   bouquet

честита сладка и пухкава Катерина на мама Сетла да им е жива и здрава и много да и се радват с тати и да се слушкат взаимно  Grinning

Честит рожден ден на бухтичката да си жива и здрава и много щастлива особено с подаръка,който ще получиш съвсем скоро  Mr. Green

честити годишнини на щастливите семейства и още сто пъти по толкова да празнувате

Гери имате и моя глас  Peace

Ламтурниче аз също искам да се срещнем даже миналия месец няколко пъти предлагах ама нещо не се получи  Sad Ако този път има желаещи , аз съм твърдо за и с двете ръце  newsm53 Хайде варненски мами пишете искате ли среща  lalalala?
Между другото на 29 има лекция на 9 месеца, но тогава може да е много късно за някои (може вече да не са с коремчета  newsm03), така че може и по-раничко

Цунки на всички   love001 и приятни сънища  smile3524

# 65
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 828
Гери и аз гласувах.
Ами остана ми малко време, та да седна да се запиша. Първо новините за мишката са, че е наддала, все още е в кувьоза, налага се да я олъчват малко с кварцова лампа, че има жълтеница, но се храни добре, диша самостоятелно и се надяваме до края на седмицата да я преместят в отделението за ранно родени, за да се гушкаме и да се опитаме да се храним двете. Все още се изморява и не я хранят с шише, а и дават направо в стомахчето със сонда, но е важно, че се справя с всичко добре. Снимки нямам представителни, все още всичките са от кувьоза, с кабелите, с абокатите, но при първа възможност ще пусна хубава снимка. Само една корекция - роди се 2250 гр. и 46 см.
За раждането - както ви писах, отидох да видя дали няма изтичане на околоплодни води, оказа се след тестовете, че има такова изтичане. Казаха ми да реша дали да раждам нормално или да направят секцио. Само че се оказа, че малката изобщо не е подготвена да се ражда, беше все още високо, нямаше никакво разкритие и общо взето беше много рисковано да се направи естествено раждане, затова реших, че ще е секцио. Подготвиха ме много бързо за операцията, събраха екип. Аз бях в 12 ч на преглед и тестове, а те в 3 часа ме вкараха в операционната. Реагирах много бързо на упойката, лекаря беше много добър и в 3.23 се роди Мила. Веднага я поеха педиатрите, сложиха я в кувьоза, наложи се да я интубират, понеже е глътнала околоплодни води. Мехура се е пукнал заради инфекция. Казаха ми, че се среща такова явление - ако се пукне отгоре, изтича по малко вода и само тестовете могат да покажат дали е околоплодна течност или не. Така че, моля ви, при най-малкото съмнение отивайте в болницата, за да ви тестват. Бебетата имат страдание в такива случаи и може да се случи непоправимото. Като това не го пиша с цел да ви плаша, а да ви предпазя. Такъв мехур е както се случва при гнойни ранички - отваря се, изтича помалко вода и пак се затваря. В случая важно беше, че реагирахме веднага и че аз настоявах за секциото, иначе щяха да изтърват беба. Веднага я сложиха на антибиотици, успяха да я стабилизират, досега беше на помощна система за дишането, от вчера е без този апарат и се справя сама. При мен - на следващия ден след операцията тръгнах да се раздвижвам, по обяд ми донесоха помпата, почти веднага ми тръгна кърмата. Всички сестри в болницата много ми се радваха, че почти веднага съм станала. Раздвижих се много бързо, като на 6-тия ден ми казаха, че вече мога да си ходя. Общо взето чувствам се доста добре, малко ме наболява операцията, но не е нищо сериозно. Имам достатъчно мляко, което нося тук в млечната кухня и те го дават на Мила.
Ами това е от мен, ако някой има въпроси - да пита.
А, Фокси, за лака - категорично не ти препоръчвам, желателно е да го махнеш. Освен това после като си вземете бебетата, ако правите шишета, трябва да се внимава да са стерилни, а лака е предпоставка за нестерилност, може да се отчупи, да се задави бебето. А при операция се следи дали няма да посинеят пръстите, та е желателно да оставите суетата на втори план Wink
Ами това е от мен.
Коте, за забелването - аз как процедирам, за да избегна проблеми - откак се е родил, съвсем лекичко изтеглям кожичката назад, като я захващам в основата на пениса съвсем внимателно и смъквам надолу. Почиствам добре или измивам там, за да не се получи затваряне или други проблеми и да се налага цепване. Ако това се прави от първия ден, то по-нататък като стане по-голямо бебето, ще се е получило пълно изтегляне и няма да има проблеми. Важното е да не се страхувате и да го правите редовно при всяко почистване.

# 66
  • Мнения: 15
ЗДРАВЕЙТЕ ПАК ОТ МЕН!

ИМАМЕ СИ НОВО ТАЛИСМАНЧЕ! ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА ДЪЩЕРИЧКАТА НА СВЕТЛЕТО И МНОГО, МНОГО ДА Я РАДВА!

ЗА ЛЕКЦИИКАТА - Бройте ме ,там съм,стига да не съм родила до тогова. Аз също съм с автомобил и мислех да си предложа на Фокси услугите, но като знам на мен как ми тежи и как ми отичат краката, мога да си представя тя как се чувства. А и аз лично вече се чувствам най - сигурна навън, като съм си с милото и никой друг.

СЕГА ДА ВИ КАЖА КЪДЕ ХОДИХ: Свекито днес следобед ме заведе в Хирургиите на ПЕщерско шосе, в АГ отделението при една нейна приятелка, която е там старша акушерка, та хем те да се видят и побъбрят, хем и мен да видят, че след снощи бая ги поуплаших всички около мен. Та резултата е - НАЙ- ПОСЛЕ МИ МЕРИХА ТОНОВЕТЕ. ТО БИЛО ГОТИНО БЕ ХОРА! Само, че оказа се че моят бебок по приказките на дежурните лекари и там персонала бил много, ама много буен. То не даде 10 мин каишите да ми сложат. Ниво на контракции - нулево, почти  права линия. На правиха ми и едни бързи изследвания - всичко ми е наред, имам малко белтък в урината ,но това било нормално. КАЗАХА МИ ОБАЧЕ ЗА ТОЗИ БЕЛТЪК, КОЕТО ВСЪЩНОСТ СИ Е АЛБИМУНА И ПОДУВАНЕТО ДА ЯМ ИЗВАРА ПОВЕЧКО, ДОКАТО РОДЯ. Казвам ви го за инфо, който прецени да го пробва. Ами доката ме гледаха се родиха 2 бебета, бяха на ромски момичета, дошли в болницата с 8 см разкритие и след 40 мин родиха.

За лака -
МОже само с безцветен и на краката и на ръцете. Аз съм с френски маникюр и ми казаха че и така става, ама щото са ми познати, ако ме приемали по спешност, щели да ме навикват. Ами това е от мен. За упойката категорично ме навиха вече на пълна. Били много пречистене, а и не ми трябвало да слушам какво си говорят докторите докато ме бърникали.

ЧАО ОТ МЕН! ЖЕЛАЯ ВИ НАИСТИНА ЛЕКА ЛЕКА НОЩ!

забравих да кажа - Гери и моят глас го имаш вече!

# 67
  • Мнения: 30
Привет отново от мен!
Гери и аз гласувах.
Дая-какво ще рече,че може сама да си вземеш проба за микробиология?Как става по-точно?
Аз от няколко дена мързелуване,чистене,обикаляне из къщи утре отивам на вечеря с любимия.Вчера ни беше нещо като годишнина-денят ,в който се срещнахме,не сватбата де,но пак е много специалнен ден.
Поздравявам всички ,които имат годишнина и още много много такива!
Днес след дълга разходка на хубавото време едвам се прибрах и имах чувството,че ще се разглобя,предполагам знаете какво имам предвид.Много ме болят костите около таза.А за спането през ноща неща и да говоря! ooooh!
А това с килограмите ...нали най-много се качвали сега в последните месеци.Аз вече съм над максимума,дето си бях поставила в началото,но какво да се прави  храната така ми се услажда.А мамите с по 7,8 килограма-направо ви се чудя!Освен браво-няма какво да ви кажа Wink
Утре съм на преглед и ще се отчитам после!
Спинкайте спокойно!лека

# 68
  • Мнения: 40
Да ви пусна една статия по въпроса със забелването на пениса при момченцата. Аз се лашкам от едната в другата крайност по този въпрос и вече съвсем се обърках... newsm78 Вие какво мислите да правите? А майчетата на момченца - как процедирахте вие?
Ето статията : http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

С първия син реших да не правя нищо и като порасне да потърсим док. да свърши тази работа. Но докато чакахме на два-три пъти се възпаляваше и го водихме по спешност да го цепват с ножичка. От там се почваха едни трепереници.... Накрая стигнахме до операция, бяхме с диагноза Цялостна фимоза (не съм много сигурна дали се изписва така)
С втория син още в родилно помолих да го видят и пак поставиха същата диагноза. Като се върнахме в къщи още на първата баня - изгоних всички от стаята, стиснах зъби и с едно движение забелих пишката - Алекс не можа да се усети и не се разплака, ама аз като видях кръвта  #Crazy въпроса е веднага да се върне кожичката. Защото главичката започва да отича и да се подува. Намазах я с олио Джонсън. Не се слагат прахчета за рани и подобни.
Няколко дни правих същото докато спря да прокървява. После започнахме през ден-два.
Много момченаца се раждат с готови пишлета - споко. Дано всички февруарчета да са така  Praynig

Лека и спокойна  preggo

# 69
  • Мнения: 14
Коте, за пениса на бебко, аз мисля живи и здрави да го забелвам по малко, както е казала Гея, нито да прекалявам, просто при всяко почистване по малко да дърпам!
А,  за превръзките аз вчера си купих от аптека до базар Герена (ПОЛИ), на тях пише Дамски превръзки за послеродов период и обилно кървене! Като памперси са, 5бр. в пакет - 1,20лв! Предполагам, че има такива и в аптеките около АГ-тата!

                             love001  love001  love001Целувки на всички! Лека нощ!  love001  love001  love001

Гери, един глас и от мен!

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Благодаря ви момичета за отговорите!  Hug Нашия татко уж 3 момчета е отгледал, ама хич не помни какво са ги правили като са били бебета...  А аз на него се надявах да свърши тая работа Wink
Малеее, ама дано да няма кръв, че много ще ми е мъчно за мъничето  Cry

Васи, аз имах предвид пластир за самата операция, за раната. Искат ми 2 дишащи и 1 водоустойчив да си нося, но в размер 25/10 см, а аз все намирам 15/10 см. Утре продължавам издирването Simple Smile

Гея, а по тоновете може ли да се разбере, че плода страда? Аз още си имам едно такова воднисто течение, но не е обилно изобщо и все се шашкам да не са води  Confused Да се надяваме, че щом тоновете са ок и плода е "реактивен"  hahaha (както пишат на листа) всичко е наред! Praynig

Вече наистина лека нощ! Отивам да полегна Simple Smile

# 71
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета! Simple Smile
Включвам се за да благодаря на онези от вас, които гласуваха за слънчицето ни Ивайла!
Благодаря ви за хубавите думи-направо ми стоплихте сърцето, страхотно мили сте!  smile3525
Много ме развълнувахте и много се радвам, че сте толкова задружни и че се подкрепяте взаимно, което ще ви е изключително важно и в бъдеще, когато грижите  и отговорностите около бебоците ще бъдат повече и ще имате всички нужда от  подкрепа помежду си!
Покрай сестра ми  geri_kkoleva ви следя тайничко от време на време и искрено ви завиждам за преживяванията, които ви очакват съвсем скоро, а те ще са незебравими, вярвайте ми!
Изпращаме ви с Ивка цялата ни положителна енергия на всички вас за едно леко, бързо и безболезнено раждане  и да гушкате скоро най-сладките създания  newsm32! Късмет!

# 72
  • Мнения: 46
Lele,1 stranica pak e stanala strahotna,bravo na magiosnicata  Hug
Elfita,da raz4itame li na teb da zapazi6 pak nai-hubavata masa na lekciqta?Az 6te se opitam da sam tam po-ranko,4e imam malko rabota do OBB,no ne se znae tam kolko 6te se zabavq   
Mersi diddkata,malkata naistina e golqma krasavica,mnogo da vi radva   bouquet

# 73
Гери,един глас и от мен за малката сладурка Heart Eyes
о,момичета,като видях дъщерите на Барак Обама днес не знам,нещо много се разчувствах,големи сладурки са.Не знам защо като ги видях и си представих моите две дъщери след някой и друга година такива,само че в бял вариант.Много се разчувствах и щях да ревна,вероятно от хормоните е нещо.Много им се кефя на цялото семейство,имам си някаква привързаност към чернокожи,естествено тези,които нямат нищо общо с онези от гетото.Защото в Ню Йорк по принцип си имаме райони,в които дори полицията не влиза Mr. GreenЕ,там и бели живеят,но все пак...
Както и да е,Тифани се събуди,сега сме предвидили една разходка със свекървата до една нейна приятелка,чиято внучка ще си играе с Тифани-едно спасение за мен поне 2-3 часа GrinningНямам търпение да отидем,тъй че днес май повече нямам да имам време да пиша
Едно голямо гуш от мен за лека нощ,щото при вас май му дойде времето Hug.Пазете се
И като се включа утре да има още сини и розови новини Grinning Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 56
Коте, такива пластири искаха онзи ден докато чаках на мацката пред мен и мъжъ й  изтърча някъде наблизо и донесе, явно ги взимат някъде около ТК, там в блоковете има аптеки, що не го пигаш Ташков, той няма начин да не знае. На мен не са ми искали, док каза, че те ще си ми сложат, пък ще видим newsm78 А за пишките такова шубе ме тресе отсега, че не знам как ще се оправям Shocked Ще има мечка страх мен не страх Rolling Eyes
Бетунга, дано си права за това, което казваш за пишките, дано сме късметлии и не се налага това проклето забелване #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт