Само плаче

  • 999
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
Как така да намалиш кърмата?! Изумена съм. Освен това наддаването се саморегулира чрез кърмата. Проблем е ако наддава толкова, а е на адаптирано мляко. Simple Smile

Кърми си го на поискване, знам че е тежко и ще страдаш от хронично недоспиване, но така е най-добре и за теб и за бебето. Hug

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Роско бебчето ти наддава много добре и мисля че е съвсем нормално първия месец да наддаде с килограм, килограм и нещо. Докато кърмех сина си най-голямата пауза е била 7 часа, предимно издържаше максимум 4-5 часа през ноща, през деня се кърмехме на час или два, когато поиска. А пък и стоенето на гърдата в първите месеци много успокоява мъничетата. Ако ти се разранят зърната ползвай "Дефламол" мен лично много ми помагаше.

# 17
  • София
  • Мнения: 932
В момента сме на 12 дни и явно поведението му е напълно нормално, н все пак се притеснявам. Вчера ходихме на лекар и за 5 дни е наддал 400 гр. Докторката каза че е всичко друго, но не и да е болно и че се развива добре, но да го храня по по - малко. Не знам как да го направя, защото той реве и само като му дам да суче се успокочва. Благодаря ви много за успукуенията. Много ми помогнахте  Grinning
Гушкай го и му давай да суче,щом се успокоява от това. Сега се върнах малко назад, когато дъщеря ми беше новородена. Ами тя не слизаше от гърдите ми и аз само се притеснявах, не знаех , само четях от тук, никой не ми казваше , не ми показваше нищо. Имах хиляда въпроса и никакъв опит, с времето се успокоих, така е със всички нас, когато за първи път в живота ни се налага да се грижим за малко бебе. Но когато си притеснена, винаги се обръщай към педиатър , за да видиш дали не е здравословен проблема.
Ще видиш , че колкото по голямо става бебето ,толкова по-малко ще виси на гърдите ти постоянно и ще имаш време за всичко. На мен първите три месеца ми бяха най-трудни - дъщеря ми не се отделяше от гърдите ми , то не бяха кърмачески  стачки , не бяха кризи на растежа  Laughing. За да сме навън , просто съм я кърмила по паркове , по молове, в колата, по пейки - къде ли не. С времето отмина, дори го бях забравила, сега си го спомням с усмивка, а тогава съм ревала на моменти.
Много кураж, сили и успех ти желая и знай , че и това ще мине.
Роско бебчето ти наддава много добре и мисля че е съвсем нормално първия месец да наддаде с килограм, килограм и нещо. Докато кърмех сина си най-голямата пауза е била 7 часа, предимно издържаше максимум 4-5 часа през ноща, през деня се кърмехме на час или два, когато поиска. А пък и стоенето на гърдата в първите месеци много успокоява мъничетата. Ако ти се разранят зърната ползвай "Дефламол" мен лично много ми помагаше.

  202uu  Peace
Дъщеря ми също първия месец наддаде над килограм - изписаха ни 2.900 на първа консултация, след месец,  беше 4.200 само и единствено на кърма, втория килограм и после почна по 400, по 500 , имало и месеци без да наддаде и грам, 5 месец примерно- само на сантиметри порасна (5 или 6). Има пък някой дечица , които наддават по-малко в началото , а после дръпват, други пък си карат като по учебник Simple Smile.
Важното е и ти и детето да сте добре , не можеш да си сложиш кранче или "кърмомер"  Joy на гърдите за да мериш и спираш кърмата, бебчето яде толкова от колкото има нужда, ако няма някакви здравословни проблеми, по думите ти тук не виждам да има , затова се успокой  Hug

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 14:59 от nellyani

Общи условия

Активация на акаунт