Смесена група в детска градина-с 3,4 и 5годишни деца???

  • 8 407
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39
Може би има такава само в нашата градина-защото и нито една от майките,които познавам не знаеше за такава.А как става сменянето на градината?Трябва да си подам документи в новата още от сега ли?Някой знае ли?И като сме приети вече дали няма да ми откажат?

# 31
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
ralirali , за "Светла" знам, че се ползва с добро име, не само в района, а въобще в Пловдив. Ако не искаш да си местиш детето, поговори с директорката (знам, че е разбрана и дейна жена) и така ще разбереш какво ще ти предстои.Можеш да поговориш и с учителките. Мисля, че няма да е само твоето дете. Със сигурност децата, които в момента са в тази група, ще се преместят в новата (да бъдат чист набор) и учителките, които ще ги поемат, ще ги водят до края.
По-рано аз също съм водила такава група - през февруари и март приехме деца, които на септември отидоха в тяхната си група. Важното е, детето да се адаптира към градинския режим, да свикне с обстановката, децата, учителките. Пък и през ваканционните периоди цялата градина ще бъде в режим "смесени групи".
Ако пък искаш да смениш градината, съветвам те първо да си осигуриш място в нова градина, а после да го отписваш от "Светла". Просто като знам в нашия район какво е с местата в градините и приема, не вярвам да е по-различно и в "Западен".
Ако можа да ти помогна с нещо - пиши.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може би има такава само в нашата градина-защото и нито една от майките,които познавам не знаеше за такава.А как става сменянето на градината?Трябва да си подам документи в новата още от сега ли?Някой знае ли?И като сме приети вече дали няма да ми откажат?
Подай си документите в нова градина ако искаш. Или ще ви огрее или не.

# 33
  • Мнения: 2 587
И аз съм в малък град и групата в детската градина е смесена.Това се отразява положително на дъщеря ми,която е на три години и всякак се опитва да се покаже по-голяма,че може сама да се облече или съблече и други подобни.Определено обаче по-големите дечица се ядосват и започват да чакат госпожата  или лелката да ги облекат както правят с по-малките.

# 34
  • Мнения: 39
Yana DG-вече говорих и с директорката и с учителките-няма да се местят и да стават чист набор,а ще си останат смесени до края.На мястото на големите,които ще си тръгнат в края на годината ще дойдат малки и така ще си вървят.Учителките с които са сега ще останат с групата на предучилищните,а при тях ще дойдат други.Догодина пък те ще останат с предучилищната,и пак ще дойдат други-нали точно това ме притеснява.Ако беше временно нямаше изобщо да се притеснявам.
jmoto-и аз мисля,че за малките е от полза да са с по-големи,но нали дечицата ни догодина вече ще са от големите,да не говорим като станат най-големите в групата-тогава дали пак ще бъде добре за тях newsm78

# 35
  • Мнения: 1 447
В градината в която ходи дъщеря ми групите са по същият начин.Първа и втора на едно с една госпожа, и втора и трета с друга госпожа.
Няма да казвам как се отразява това на децата.Знам само,че докато дъщеря ми ходеше на ясла знаеше много повече стихотворения и песни,
а тук в градината не научават почти нищо.Сега съм принудена да я отпиша и да я запиша на предучилищна/а в градината си има предучилищна,но знам ,че нищо няма да научат/.
По-добре я запиши в друга градина.

# 36
  • Мнения: 2 587

jmoto-и аз мисля,че за малките е от полза да са с по-големи,но нали дечицата ни догодина вече ще са от големите,да не говорим като станат най-големите в групата-тогава дали пак ще бъде добре за тях newsm78

Определено няма да е добре,но и нямам избор.Предпочитам да си е в група с връсниците,но като няма такава.... Те дори и сборна едва са сбрали 17 деца,от който поне седем са само фиктивно и се водят само заради кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт