Помощ,помагайте.Много ни урочасват!!!

  • 28 776
  • 339
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 654
Да ти кажа, давай му по малко светена вода да пие, като се приберете и му измий очите с нея.
При нужда аз така правя.
И не го събирай с урунгели!

# 316
  • Мнения: 1 726
Цитат
представихме пред Господ/ не го кръстихме, това като порастне и си вземе пътя ще реши само


Май и ти си за бой също толкова, колкото и авторката.

# 317
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
урунгели newsm78

# 318
  • Мнения: 2 196
Пък аз си мислех, че пилците кълвят, а не плюят...
Тия пилци не са ония пилци. Laughing

# 319
  • София
  • Мнения: 2 840
Грозновати деца, които никой не ще да урочаса и техните също тъй грозновати родители, които въздишат тежко и завистливо при вида на хубави дечица, каквито те си нямат и няма как да имат.

# 320
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
Господ да те поживи, Клонке, че ми обясни

# 321
  • Мнения: 176
  за 17 години откак  съм вярваща , не съм видяла  нито едно  дете на вярващи/християни/, което да е било урочасано, омагьосано или прокълнато

В смисъл, уроки има, ама ако си вярващ/християнин/ теб не те ловят?
При това иде реч само за ПРАКТИКУВАЩИТЕ християни.
Така ли да разбирам?

Да, аз поне така го разбрах.  Ние зен-будистите требе да сме аут отвсекъде.  Като вземеш предвид всичките прераждания, сети се за какво иде реч.  Добре, че господ (да ме прощава, че споменавам напразно името му) не дискриминира, особено по верски признак , за разлика от уроките, явно.

Аз пък, за толкоз години, откак съм НЕвярваща в уроките, не съм видяла нито едно дете на невярващ да е било урочасано.  Затова пък децата на практикуващите вярващи в уроки (ясно какво практикуват - вече разбрахме, дори и да не искахме), не могат да се оттърват от зли очи.

Чисто теоретически - ако детенцето, като порасне, реши да не приеме християнската вяра?  Тогава какво - пак ще трябват май амулетчета? 

ПС - "Урунгел" също ще да е човек, който се попипва без благородни/предпазни намерения.  А просто за удоволствие.

# 322
  • Мнения: 3 405
Абе, не е ли по-лесно изобщо да не излизат навън?  Laughing
И никакви гости!

# 323
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да ти кажа, давай му по малко светена вода да пие, като се приберете и му измий очите с нея.
При нужда аз така правя.
И не го събирай с урунгели!
А, чиста чУшмяна пак действа. А при каква нужда?
И за събирането питам?

# 324
  • Мнения: 176
Абе, не е ли по-лесно изобщо да не излизат навън?  Laughing
И никакви гости!

Ей, аман от невежи.  Да беше тук баба ми, да ви направи на всички един кратък курс по урочасване, пардон, за уроките.  Цитирам я по памет (и с искрен ужас):  "Дори самата майка може да урочаса детето, като твърде много му се радва."   Twisted Evil

# 325
  • Мнения: 11 607
Цитирам я по памет (и с искрен ужас):  "Дори самата майка може да урочаса детето, като твърде много му се радва."   Twisted Evil

И бащата, или дядото също ако са със сини очи - това съвсем сериозно - думи на моята баба. До 40-я ден мъж със сини очи не трябвало да гледа детето. А баща или дядо, като влиза детето да се обръща на другата страна.

# 326
  • Мнения: 1 630
Ей, аман от невежи.  Да беше тук баба ми, да ви направи на всички един кратък курс по урочасване, пардон, за уроките.  Цитирам я по памет (и с искрен ужас):  "Дори самата майка може да урочаса детето, като твърде много му се радва."   Twisted Evil

Ама разбира се. За това дете не се целува, само по краката или докато спи.   Mr. Green

# 327
  • Мнения: 3 405
Ей, аман от невежи. 

Имам сини очи  Mr. Green внимавай!

# 328
  • Мнения: 14 654
Хм, това, че сините очи урочасвали повече ме съмнява. Според моята баба, която няма равна, най-много урочасват онези жени, които имат очи като на биволица, а биволиците обикновено не са синеоки.

# 329
  • София
  • Мнения: 2 840
Ох, и баба ти е една пишман вещица.
Всички знаем, че светлооките урочасват. Това дори не се оспорва. Joy
Има спор кои са поразяваните - светлооките или тъмнооките. Красотата е задължителна, обаче, без коментар.

Общи условия

Активация на акаунт