Всеки ден с наслада си говорим за Елада – 17

  • 41 122
  • 289
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 392
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СВИЛЕН
Да расте здраво и щастливо дете, за радост на мама и тати!!!  bouquet  :bouque

Като видях, че Selini84 е колежка рокерка се поуспокоих малко. Като гледам на колко от вас им харесва гр музика, чак се притесних, че само на мен и на Иги неа ни харесва. И аз съм стара рокерка, със стаж в 3 години в пънк - рок група. Падам си най-вече по хард рока, много уважавам Nazaret, Skorpions, Def Lepard, Twisted sisters, AC DC, Nikals Back и прочие от сорта.

# 166
  • Мнения: 213
Момичета рокерки  Laughing Laughing Laughing Супер сте  Peace Като бях малка ми подаряваха албуми на Роксет съучениците, мелодичният рок също е супер за нощите на нон-стоп работа, иначе приемам рок пожелания от любимия, обичам да слушам такава музика като сме двамата  Party

Сегаааа, към чалгичката  Wink  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Хипатия, мноооого благодаря за линковете, кипърските са невероятни (не му познавах творчеството, изключително интелигентно нежно изпълнение)   bouquet  bouquet  bouquet
MaryJane

Чалгата в последно време попрестана да копира от гръцката музика, едно време целият "репертоар" на сума ти чалга звезди беше откраднат. Сега за самото взаимстване...има интензивен обмен между гръцка и арабска музика, че доста често се изненадвам от някоя песен, която съм мислела за оригинал, не мога да ги оправя кой от кого черпи Laughing


Ох забравих за клюката, която научих наскоро...Друг любимец Костас Карафотис бил завършил медицина в София!

Точно  Peace Когато почнах да слушам творчеството на Амр Диаб преди 3-4 години започнах да се чууудя защо някои рефрени са ми познати и от къде, при положение че съм ги намирала в разни гръцки парчета  newsm78 Кой от кого, търси му края  Mr. Green
Да, нашите спряха да крадат, но за сметка на това някои пеят на гръцки, има една песен на Камелия в дует със Сакис Кукос, много хубава песен. Е, като започне да пее тя на гръцки с тези извивки от народната музика, много смешно се получава  Joy Joy Joy
Иначе сърбите купуват от гърците парчета, но ги правят по-рок и си звучат ок на сръбски  Wink

А в Турция властва национализма по отношение на музиката и попът, и използваме всяка възможност да слушаме друго  Laughing Laughing Laughing Има една изпълнителка Петек Динчьоз, все ме оприличават на нея (без русата коса). А по улиците колко пъти са ме взимали за гъркиня  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Е, приключвам музикалната разходка из Близкия Изток и Балканите, извинявам се на рокаджийките, но какво да направя, майка ми твърди, че откакто съм се родила хвърлям гюбеци  hahaha hahaha hahaha

Клюката е супер  Peace Peace Peace
 Hug

# 167
  • Мнения: 334
Чакай чакай maryloo не бързай да ни отписваш. Това, че харесваме гръцка музика, не значи, че слушаме само такава.
И аз от време на време сменям на англоезична музика радото в колата. Едно време слушах какво ли не, даже в един период бях върла почитателка на Ronnie James Dio. Да не говорим, че съм изсрасла с музиката от 60-те и 70-те. Много обичам да откривам нови стилове. В момента съм се увлякла по индийската музика, особено след като гледах последния филм на Дани Бойл "Slumdog millionaire", свалих си саундтрака и си го слушам постоянно Laughing
О Lina усели направо в десятката! Амр Диаб ми е арабският любимец!

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 18:24 от MaryJane

# 168
  • Мнения: 213
Покрай тоя Боливуд бях луднала по индийските саундтраци  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Уцелих я  Wink

Tamally Maak, we law hata ba eed any, fe alby hawak… Аз винаги съм с теб и дори когато ти си далеч от мен, твоята любов е в моето сърце. Tamally habibi bashtaklak, tamally alaya men badlak. We law hawaya kol el doon, bardo ya habibi bahtaglak. Аз винаги жадувам за теб, моя мила. Аз винаги имам нужда от теб и от никой друг и дори ако съм заобиколен от целия свят, аз все още имам нужда от теб, любима.

  bouquet

# 169
  • Мнения: 2 924
тъй като темата е все още музика ето ви един съответен линк:)
http://www.everyhit.com/dates/
може да видите коя песен е била хит в деня б който сте родени/ не за гръцки песни става въпрос:)/
Изобщо сайта е много интересен:)

# 170
  • Мнения: 2 149
И аз обичам рок,и мъжът ми е фен.Точно за това го харесах на времето,освен възгледите и разсъжденията му,намерих за секси и дългата коса,обиците и кожените панталони Heart Eyes
На моя рожден ден хит е била Dr Hook - "When You're In Love With A Beautiful Woman"  Laughing
И албума на Абба Heart Eyes Хареса ли ви филма Мамма Миа?

# 171
  • Мнения: 334
Roy Orbison "Oh pretty woman" и първият албум на Beatles...smile3532
Шегувам се, това е десет години по-рано. Ами някакъв непознат за мен излезе, John Denver.
Албум на Rod Stewart. боже, този човек от толкова отдавна ли пее newsm62

Виждам, че в моята година Marinella е пяла на Евровизия:
http://www.youtube.com/watch?v=DQjKPqHeTbQ

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 22:01 от MaryJane

# 172
  • загубено
  • Мнения: 6 502
Честит Рожден Ден на Свилен!
Лили,да ти е живо и здраво порасналото момче!
Да расте засмян и лъчезарен!
Весело и щастливо детство!


# 173
  • Мнения: 213
Wham! - "Wake Me Up Before You Go Go"
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Хубаво, много хубаво  Party Party Party

# 174
  • Мнения: 334
Супер!! Джордж в WHAM! Десет години след мен Mr. Green
Сетих се за първата гръцка песен, която чух (и запомних) като дете:
http://www.youtube.com/watch?v=mGngj-BTD5A&feature=PlayList& … xt=1&index=14
Това изглежда е оригиналът, освен ако не е народна.
И все пак не я помня така Simple Smile, а в изпълнение на Андипас:
http://www.youtube.com/watch?v=TQR-vQ-obMc
Намерих я даже в изпълнение на Папакостандину!!!
http://www.youtube.com/watch?v=z3T-xwH2jDE&feature=related

# 175
  • Мнения: 213
Да, точно 10  Wink Но аз пък харесвам парчетата на Кисс отпреди мене  Wink Hug
MaryJane, златна си  Peace Изпълнението на Андипас е някакси по-леко, като за разходка по брега  Whistling Папакостандину е за купон опппассс  Party Party

Аз гръцка песен не помня като малка, но пък си спомням как майка ми пееше все за някаква "варка"  Mr. Green първия път като отскочихме до Салоника. А още по-добре си спомням как я учих на учтивости преди границата, питането на Котарана за паспортите и личните карти ме подсети  Laughing Laughing Laughing Учих я през целия път как да каже "Заповядайте паспорта ми" на чичко полицай. И тя на границата тоолкова го провлачи сричайки, че дори накара митничаря да си смъкне очилата да я погледне  Joy Joy Joy Сега ще я уча за личната карта  hahaha

Калинихта сас  Hug

# 176
  • Мнения: 130
Момичета това е от мен тази вечер, много ми е специална
http://www.youtube.com/watch?v=UbwqnsPOazs
или така
http://www.youtube.com/watch?v=A_17HsMnRJA&NR=1

# 177
  • Мнения: 4 111
дами, много ви благодаря за поздравите Hug

# 178
  • Мнения: 146

Ох забравих за клюката, която научих наскоро...Друг любимец Костас Карафотис бил завършил медицина в София!
Завършил или учил медицина???  newsm78 Аз доколкото знам така и не се дипломира! И със сигурност пееше в ДИОНИСОС. Той дори преди около 2 години бе на частно посещение в София и пак пя в Дионисос под НДК, но не с хонорар, а просто за купона!

# 179
  • Мнения: 1
Цитат
За фамилията evaki, както всички знаем, тук вече двадесетина години жените не приемат имената на мъжете си по закон. Аз питах в общината тук като си подавахме документите и ми казаха, че ако искам да приема името на мъжа си, трябва при регистрацията на брака в България да заведа иск и те не могат да ми откажат, тъй като по закон в България имам правото да избирам. Сега чувам, че те сами питат при регистрацията, без да се налага да ги съдя Grinning Не виждам проблема igi след като си издам нов документи за самоличност с новото ми име (аз още не съм го направила) как няма да ме водят с новата фамилия, още повече, че аз искам с тире да я добавя към сегашната. Дори и да можеше тук да приемеш името на мъжа си, тук не могат да ти издадат документи за самоличност (освен ако нямаш гражданство), така че пак трябва да минеш през институциите в България.
Цитат
Благодаря ви момичета.То вече е ясно че след като родя като си отида в бг ще видя какво ще правя.Все пак благодаря ви много за съветите които ми дадохте.
                                                                                                                                                                                           

Общи условия

Активация на акаунт