Всеки ден с наслада си говорим за Елада – 17

  • 41 137
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 213
Честит Рожден Ден на Selini!
Бъди здрава, щастлива, много обичана и ценена
Още повече незабравими мигове и сбъднати мечти

# 271
  • Мнения: 334
Selini, честит рожден ден и от мен! Здраве, усмивки и сбъднати мечти!
 newsm59

Лина, записвам и ще изпробвам! Благодаря за виртуалната подкрепа в готвенето
newsm51

# 272
  • Мнения: 213
MaryJane, ето една арабска леща-чорба, ще ви хареса - пикантна за студените зимни дни  Heart Eyes

400 г леща, 1 глава лук, няколко скилидки чесън, дафинов лист, магданоз и копър, няколко зърна черен пипер, сол
За запръжката: 1 глава лук, 1 сладка ябълка (златна превъзходна  Laughing), 4 с. л. зехтин, 1 равна с. л. къри

Лещата се сварява добре с всички подправки. Като е почти готова настъргвате лука и ябълката на едро ренде и задушавате с мазнината. Добавя се кърито и се бърка. След това запръжката се изсипва в лещата и се вари още няколко минути.

Може да се сложат накрая и 1-2 с. л. сметана за цвят  Wink

  bouquet

# 273
  • Мнения: 2 149
Честит рожден ден Selini
Ден изпълнен с много усмивки,сбъднати мечти,много подаръци и забавления ти желая

# 274
  • Мнения: 213
Мери, така и така сме на кулинарна вълна  Wink ако обичате паста вкъщи, следващия път можеш да пробваш тази смеска, като дойде ред на салата с риба тон:

200-300 г макарони, 2 консерви риба тон, 150 топено сирене, 1 глава лук, грах, 2 домата, печени чушки, ситно нарязан магданоз, сол, черен пипер
за соса: 8 с.л. олио, 2 с.л. оцет, 1 равна ч.л. къри, сол и пипер на вкус

  bouquet

# 275
  • Мнения: 2 149
ThracianLina  и двамата с мъжа ми обожаваме спагети.Ядем ги в най-различни разновидности.С риба тон също,но с майонеза Wink
Сега правя домашна пица,да видим как ще стане,за първи път ми е Laughing

# 276
  • Мнения: 1 372
Честит рожден ден Селини!
Здраве и много споделени красиви мигове!

newsm59 newsm59 newsm59

ThracianLina хубаво си се разготвила и си дала куп рецепти, но от такива хубави работи направо озверявам от глад. След това пак ще трябва да прибягвам до някоя диета.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 15:45 от igi_toneva

# 277
  • Мнения: 59



                   ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН СЕЛИНИ!!!
                              ЖИВА И ЗДРАВА!


МОМИЧЕТА, НАКУПИХТЕ ЛИ ПОДАРЪЦИ ЗА УТРЕ, ЗАЩОТО АЗ ОЩЕ НЕ.

# 278
# 279
  • Мнения: 334
Аз никакъв подарък не съм купила Embarassed
За компенсация съм се развихрила в кухнята Grinning
Готвя пиле със сладко-кисел сос и гарнитура пържен ориз.
Не ме питайте как се прави соса, защото е готов Embarassed
Сега ми попадна боба: 3 αλφα, ужасен е. В БГ било пълно с китайски боб, може и този да е такъв. Люспите му са като найлонови. #Cussing out

# 280
  • Мнения: 2 149
Ами,никакви подаръци не съм купувала,той моя скъпия влюбен не го уважава този празник,не бил християнски.Ще поръчаме готова храна,ще се подладим с нещо сладичко,евентуално винце, и ако малката заспи навреме ще се отдадем на празника Joy hug

# 281
  • Мнения: 85
Здравейте, слънчица!

Нямах никакво време да се разписвам. Който от вас е по-свободен, моля ви дайте предложения за заглавие. И също ако някой има желание и идеи може да пусне следващата тема, когато му дойде времето. Ако не аз утре ще имам възможност и ще ви следя.

Честит рожден ден, Селини! Любов, късмет и да ти върви по мед!  ura

Приятна вечер, момичета! Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart

# 282
  • софия
  • Мнения: 757
Добро утро мами в Гърция!
Бихте ли ми помогнали малко...др.седмица ще ходим на гости в Свиленград. Бихте ли ми казали кой е най- близкия град, в който може да се пазарува( хр. стоки, дрешки)?
Благодаря Ви предварително и желая на всички Вас весел празник днес! Heart Eyes

# 283
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
iniici, най-близкия до границата град е Орестиада. Ето ви карта.

# 284
  • Мнения: 334
Момичета, пожелавам ви да сте влюбени и много обичани през цялата година разбира се, не само един ден от нея.
И какво по-хубаво от още един повод да кажете на любимите си хора, че ги обичате!
Влюбен ден на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт