За и против раждането у дома

  • 7 483
  • 220
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 164
Не, не бих родила вкъщи, прекалено много се страхувам за живота на детето си, а и за своя собствен. Усложнения могат да се появят на всякъде, но предпочитам в този момент да съм в болница.
Мисля си, че като забременееш,няма да си на това мнение.
Успех  EFP  bouquet

# 31
  • Мнения: 236
В отговор на fata morgana: напълно съм съгласна с теб, една от причините да публикувам тази тема са разказите на мои приятелки, които се съмняват, че частните клиники лъжат майките че се налага секцио, въпреки че не се налага, защото така получават повече пари Thinking
Абсолютно вярно е това за частните клиники. Цялата бременност ми я следяха в една много нашумяла частна такава напоследък и накрая 2 дни преди термин ми заявяват, че, цитирам: "от тук скоро бебе няма да излезе", следователно, ако до термина не тръгне раждане, планираме секцио за следващия ден. Нали се сещате, че не стъпих повече там.Съжалявам за офф-а, но все още се паля на тази тема.
Не, никога не бих родила вкъщи, просто и аз съм от по-страхливите и бих била спокойна само в ръцете на специалистите(въпреки, че не винаги са такива), но какво да се прави - БГ.

# 32
  • Мнения: 9 814
Аз лично не бих родила у дома никога, не и по собствено желание.
Но уважавам правото на избор на всеки един човек.
Надявам се скоро раждането в домашни условия у нас да се легализира. Така и така става все по-популярно, нека поне на тези жени да се осигури лекарско присъствие и помощ, за да не се стига до неприятни инциденти.

# 33
  • Мнения: 1 763
Не бих роидила вкъщи. Аз съм от хората, които не отдават кой знае какво значение на раждането. За мен е важно на финала да гушкам здраво бебе, а как точно това ще стане- не ме интересува. Естествено предпочитам по-малко да ме боли, затова, а и по съвет на лекар, избрах нормално раждане в болница- по-малък стрес за мен, медицински персонал и апаратура наоколо.

# 34
  • Мнения: 2 587
Не бих родила вкъщи.

# 35
  • Мнения: 2 746
SISINA, какви са тези приятелки дето така са те наплашили?
От подобни разакази човек остава с впечатлението, че в родилните отделения цари някакъв геноцид докторите са касапи и само те чакат с ножа в ръка, а акушерките едва ли не с пистолет опрян в главата ти слагат системи, инжекции и други процедури!
Щом вярваш на подобни разкази, раждай си вкъщи, може би при усложнение приятелките ще ти помогнат по-добре от всеки лекар!

# 36
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не бих родила вкъщи.

# 37
  • Мнения: 1 558
Не бих рискувала,страх ме е Naughty

# 38
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 323
Не бих родила в къщи, независимо от факта, че у дома човек се чувства по-уютно и по-спокойно.

Струва ми се лекомислено, като се вземата предвид всичките възможни усложнения и евентуални проблеми, не да си Боже, където реакцията трябва да е мигновена и да има съответната апаратура. А тези неща преди самото раждане не са ясни.

# 39
  • Мнения: 1 554
не бих родила Peace

# 40
  • Мнения: 194
Не бих рискувала да родя в къщи.Знае ли човек какво ще се случи,как ще тръгне раждането,дали ще има усложнение и т.н Rolling EyesПредпочитам да съм в болница под лекарско наблюдение Peace

# 41
  • Мнения: 636
Идеята за раждане вкъщи не е толкова лоша ...

Но възможностите от усложнения и рисковете със сигурност надделяват. Някак ми се струва егоистично да задоволиш свой каприз, при положение, че може бебето да плаща тази цена. Здравето на детето и майката са по-важни от това каква е обстановката или отношението при раждането. Поне за мен.

# 42
  • Мнения: 2 803
Не, не бих родила вкъщи, прекалено много се страхувам за живота на детето си, а и за своя собствен. Усложнения могат да се появят на всякъде, но предпочитам в този момент да съм в болница.
Мисля си, че като забременееш,няма да си на това мнение.
Успех  EFP  bouquet

Peace

# 43
  • Мнения: 636
В отговор на fata morgana: напълно съм съгласна с теб, една от причините да публикувам тази тема са разказите на мои приятелки, които се съмняват, че частните клиники лъжат майките че се налага секцио, въпреки че не се налага, защото така получават повече пари Thinking

Това пък е някакъв абсолютен мит. Колко струва повече секциото от нормалното раждане?  300-400 лв? А замисляте ли се защо? Защото присъства два пъти повече персонал, защото има упойки, анестезиолог осигурен, материали - конци, системи и какво ли още не. Разходите по престой след раждането са също два пъти повече, защото родилката не си тръгва на следващия ден, а остава там да я обгрижва персонал, яде храна, ползва консумативи. Естествено, че ще струва повече, но и на тях им струва повече.

 Аз съм сигурна, че печелят много по-добре от естественото раждане - идва жената, ражда и си отива. Не гледайте само какви са приходите, а реално какво струва това на болницата.

Аз съм раждала в държавна болница и в частна. Ами в частната не се почувствах въобще, че се намирам в болнично заведение, по-скоро на хотел ...  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз лично не бих родила у дома никога, не и по собствено желание.

Смятам, че е неразумно и опасно, както за живота на майката, така и за живота на детето. Теориите за раждането на бабите ни вече не са актуални.

Общи условия

Активация на акаунт