Как разбирате Вселенския ред?

  • 1 550
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 871
Колкото и да гадаете няма да разберете истината bowuu Вече са минали милиони години в догадки и теории и ако тук изникне отговора ще е феноменално Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 268
Аз вселенския ред никак не го разбирам и това много ме тормози-Честно много.Само като опитам да подредя в главата си някакъв вселенски ред и изпушвам.Ядосвам се и се отказвам.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
проста физика на елементарни частици ...

# 19
  • Мнения: 14 493
проста физика на елементарни частици ...

мдаа, като стана дума за физика, за ентропия сте чували, нали? всяка система се стреми към хаос, не към ред.

# 20
  • Мнения: 81
Някой някога някъде беше казал, че да разберем Вселената и Бога е все едно две амеби в разговор да се опитат да разберат трансфузионната хематология или аномалиите в квантовата физика.
Не, че е невъзможно /няма невъзможни неща/ - въпросът е колко време ще отнеме. И дали го имаме.

# 21
  • Мнения: 2 448
Години наред се опитвах да намеря смисъла, но накрая реших, че няма смисъл да се напъвам за неща, за които никога няма да получа еднозначен и потвърден отговор.
Знам за мен кои неща имат смисъл, жалкото е че нямам власт над тях...

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Вселена и ред са диаметрално различни понятия, това са два антонима, които е невъзможно да бъдат словосъчетани един с друг и това да носи усещане за реалност. Дори намирам, че между тях съществува голяма доза колизия  Grinning
Навред цари вселенски хаос, събитията като наниз от последователности във времето са резулатат на случайна случайност, на съдбовна прищявка. Която въпреки и независимо от човешкият принос или от егоцентричното му самовнушение за контрол, /които често пъти дори подхранва щедро, но и иронично-снизходително/, всъщност държи диригентските палки на живота. А посоката в която те се движат, се определя от куп условности, непредсказуеми и твърде капризни.

# 23
  • Мнения: 2 161
dodo_dodo ,прекрасно изказване.Ако му вдъхнеш и живот...

# 24
  • Мнения: 17 546
Матрицата.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Е, нали заданието е да философстваме? Философията, малко или повече е отвлечена наука, може да битува и самостоятелно, без да и е необходим живот в общоприетия смисъл  Grinning

# 26
  • Мнения: 24
дрън дрън...неуспешен опит за преброяване на умните във форумчето...

# 27
  • София
  • Мнения: 53
Някой там горе здравата се забавлява. Поне се надявам да му е забавно.

# 28
  • Мнения: 3 268
Или глупавите като мен....

# 29
  • Мнения: 502
    Вселенския ред си обяснявам с една думичка-хаос!

Общи условия

Активация на акаунт