има ли начин да увеличим кърмата си?

  • 10 502
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Има - само стимулация! Разните чайчета, бози и ядки са пълни али-бали  Wink
Peace
Peace

Докато се съмнявах през третия месец стига ли му, не му ли стига, и какволактогонно да ям и пия, се наложи да премина на диета - основно хляб, картофи, ориз, пилешко, пуешко, ябълки.Бях на тази диета три месеца. Кърмата не се повлия и все още кърмя.

# 31
  • Мнения: 3 092
Сурови ядки , течности - пила съм чай на Хип и българския също ,  мляко и балансирана здравословна диета .
За най - добрия стимулант бебето - знаеш  Simple SmileПоставяш го толкова често колкото иска и следиш броя на напиканите памперси!
Успех и не се съмнявай в себе си !
Всичко ще бъде наред! Peace

# 32
  • Мнения: 5
Здравейте, подкрепям всички мнения и съвети при мен най-много действа цеденето след хранене - ама до край! Ние вече се кърмим само сутрин и вечер и ако имам проблем през деня са изцеждам - след два дни всичко е ок. Не забравяйте и течностите... Успех дано всичко да е наред!  breastfeeding

# 33
  • Мнения: 189
И аз съм от тези,които се съмняват в количеството кърма,което предлагат на детенце.Пия от чая на Хип,но от няколко дни не го намирам,пусти и доктори дето слушам,детенце не беше акало седмица,а преди това ме накараха да й давам АМ,че не наддавала,тя повръщаше/и й давах Фризовом/правихме пробно кърмене в началото на 3ия месец-140мл.Чак ми се искаше да си направя медал....След като отидох при Педи/нали не беше акало бебо/ тя ми каза-"е как искаш да ака,като не яде",аз си признах,че не давах АМ,защото реших,че то я запича.Днес говорих с доцент Недкова и сме се разбрали да идем на консултация с Хриси и да ми предпише един медикамент за стимулиране на лактацията.Не искам АМ и съм твърдо решена да се боря докрай за да кърмя детенце...Иначе си хапвам от всичко,на често и по множко...аз имам нужда...Дано и аз съм от тези майки-героини,които кърмят по година и отгоре Praynig

# 34
  • Мнения: 30
аз бях доволна от чай натал на хип,пий много течности,ядки хапвай,кисело мляко,супички...

# 35
  • Мнения: 2 376
И аз съм от тези,които се съмняват в количеството кърма,което предлагат на детенце.Пия от чая на Хип,но от няколко дни не го намирам,пусти и доктори дето слушам,детенце не беше акало седмица,а преди това ме накараха да й давам АМ,че не наддавала,тя повръщаше/и й давах Фризовом/правихме пробно кърмене в началото на 3ия месец-140мл.Чак ми се искаше да си направя медал....След като отидох при Педи/нали не беше акало бебо/ тя ми каза-"е как искаш да ака,като не яде",аз си признах,че не давах АМ,защото реших,че то я запича.Днес говорих с доцент Недкова и сме се разбрали да идем на консултация с Хриси и да ми предпише един медикамент за стимулиране на лактацията.Не искам АМ и съм твърдо решена да се боря докрай за да кърмя детенце...Иначе си хапвам от всичко,на често и по множко...аз имам нужда...Дано и аз съм от тези майки-героини,които кърмят по година и отгоре Praynig

А пишка ли детето добре, жизнено ли е? Мен ако питаш, свържи се с Хедра или Бу, защото повечето педиатри нямата опит с кърмени деца. Кърменето не е героизъм, а най-лесното и приятно нещо, ако нещата вървят както трябва. АМ-а обаче може да спасии нещата, когато има проблем, обаче на първо място трябва да знаеш къде е проблема.

# 36
  • Мнения: 3 929
При мен най-много помагаше честото слагане на гърда или кърменето на поискване, както и поемането на повече течности. Разбира се - не какви да е течности - вода, някои видове чай, прясно мляко, айран, плодови сокове.

# 37
  • Мнения: 494
Давай на бебчо да суче и веднага след яденето помпай, нищо че не пуска помпай поне по 10 мин, така ще стимулираш млякото. Пий и чайчета за мляко, има и хапчета, но за тях трябва да говориш с лекаря ти. Ако искъш ще успееш, само трябва да си опорита, успех

Общи условия

Активация на акаунт