Идеи за бизнес в кризата 2009год?

  • 8 797
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Според мен кризата ще ни достигне, защото много работодатели я използват да си съкратят разходите и изкуствено ще предизвикат, както безработицата, така и понижаване на доходите на и без това бедния народ.  Confused     
Бисери,бисери! ooooh!
Как да не спориш,ама ще е напразно. Whistling

# 61
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ей, все по-рискована става темата...

Ами няма как като се намали общата покупателна способност да не се образува кръг - намалява се потреблението, намалява се производството, освобождават се хора и наново от начало. Затова много хора тука писахме, че медийната политика за криза вкарва икономиката в такъв кръг. Като говориш на хората за криза започват да харчат по-малко, по-малко глезотии, по-малко ресторанти и т.н. при същите доходи и т.н, .... просто "защото е криза".

По същия начин има работодатели, които минават на антикризисен план, който се изчерпва с намаляване на разходите. Че тук пишещите работодатели, не го правят и че не удобряват схемата, не значи, че няма други, които точно така разбират кризата.


# 62
  • Мнения: 1 746
Да, арт мама съгласна съм с написаното от теб.  Peace

Обаче ми се струва безсмислено тук да се обсъжда каквото и да е с хора, които само се чудят как да се хванат за някоя дума да се заяждат и понеже нямат поглед върху целия процес могат само да се правят на умни.

Чиста загуба на време. Успех.   bouquet

# 63
  • Мнения: X
Имаме пример тук,как някои се опитват да осигурят работа на персонала си,за да не ги съкращават,отваряйки или разширявайки бизнеса си с нова дейност/защо няма повече такива хора/. Големите за това са големи.Днес са тук, утре в някоя по изостанала страна с по-евтина работна ръка.

Малко са работодателите, които с удоволствие уволняват хора или нарочно сами си затварят бизнеса. Повечето големи бизнеси са обвързани и с огромни кредити, които трябва да се връщат и когато си притиснат до стената, няма как да развиваш нови дейности /те не се правят без пари/. Много големи фирми колабират в момента, други фалират, така че подобни разширявания за много хора са просто добри пожелания. Няма универсална формула как да се спаси един бизнес по време на криза, ако имаше - всичко щеше да си върви без особени сътресения.

# 64
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може би под "големи" се има предвид наистина големи, обикновено мултинационални...
Колкото по-малък си толкова по-малки са ти проблемите в кризата май Simple Smile
Едни от най-успешните малки бизнеси са такива заради умерения ръст, а той не се влияе особено от кризи. Това са мои наблюдения върху малки бизнеси, мен мултинационалните не ме влекат откакто не работя за тях. А споделям защото вярвам, че все нещо, някой може да намери, а не да влизам в спор.

# 65
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Мишленце,Арт Мама ме е разбрала правилно  Peace
Не искам да споря,изказвам МОЕТО мнение.

# 66
  • Мнения: 39
кризата е еднакжо лоша и за големите и за малките,а какжо оставаше за нас дребните...?

# 67

Общи условия

Активация на акаунт