Курсове по хомеопатия за майки

  • 9 474
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 627
Когато имаш дете, и като го вкарат в болница 3 пъти в рамките на 1 месец, натъпчат го с антибиотици и абокати, и ти изкарат акъла с три различни диагнози, тогава решавай какво да правиш.
Медицинско образование не е необходимо по една простичка причина - хомеопатията не лекува заболяването, а самия човек, целия организъм. Освен това не лекува симптома, а причината за заболяването.
Може би ако прочетеш малко повече за хомеопатията, ще разбереш по-добре Peace

# 46
  • Мнения: 3 869
Как така не всички хомеопати, които са ви лекували не са лекари?  Shocked Нямат медицинско образование, така ли?
Хора, това са измамници!  Crossing Arms "Хомеопат", който няма медицинско образование е..шарлатанин  ooooh! Нямам деца, но никога не бих отишла, нито пък бих поверила децата си на такъв "лечител".  Sick

 Laughing Joy hahaha голям смях, ей. Да искаш хомеопатът да има медицинско образование, е все едно да искаш шофьорът ти да е завършил консерваторията  Laughing Не че не е възможно, просто за да шифира и да е добър в това, дипломата от консерваторията никаква работа не му върши Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 230
Добре де... вие при лекари-хомеопати ли ходите или просто при хора, завършили някой курс от рода на "Приятели на хомеопатията"  Thinking Защото на мен, доколкото ми е известно, право да практикуват имат само лекари- хомеопати  Thinking Тук доколкото виждам има активен хомеопат (Александър)- нека внесе малко яснота по въпроса.  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 3 869
Моят хомеопат НЕ Е завършил медицина, има само няколко основни курса, които се изискват от българското законодателство за практикуващите хомеопатия и други алтернативни методи. Има изключително реномирани учебни заведения, където се учи хомеопатия - колежи, университети. У нас се организират курсове, които продължават няколко години, отделно има семинари по конкретни теми с гост-лектори от чужбина.
За разлика от медицината, която никакво внимание не обръща на емоционалните проблеми и изобщо не ги счита за съврзани с лечението, на хомеопата не му трябва да му казваш диагноза, достатъчно е да опишеш как се чувстваш и малко история и картината ще му се изясни. Но и медицинска диагноза да му кажеш, пак ще го насочи.

# 49
  • Мнения: 2 176
Добре де... вие при лекари-хомеопати ли ходите или просто при хора, завършили някой курс от рода на "Приятели на хомеопатията"  Thinking Защото на мен, доколкото ми е известно, право да практикуват имат само лекари- хомеопати  Thinking Тук доколкото виждам има активен хомеопат (Александър)- нека внесе малко яснота по въпроса.  Rolling Eyes

Не ми е известно "Приятели на хомеопатията" да са направили курс, това е сдружение с нестопанска цел.., просто организират лекции, които се изнасят от хомеопати (при това известни), които сдружението кани.
Александър не е лекар, което не значи, че не е завършил курс по хомеопатия, а също и такъв по обща медицина.
И да, не е разрешено официално да се практикува хомеопатия, ако не си стоматолог или лекар.
Затова пък законът не ограничава всеки от тях, изкарал някакво курсче на Боарон, да практикува нещо, което дори не е хомеопатия...

# 50
  • София
  • Мнения: 230
Да, благодаря за уточнението...аз също поразпитах тук-там познати лекари- хомеопати и те ми казаха същото- да, нямат право да практикуват, но няма и закон, който да ги спре примерно да си поканят на кафе някой вкъщи и да му проведат консултация и дадат лекарство.

Добре... предполагам, в такъв случай всичко е въпрос на личен избор кой къде да отиде, нали?  Wink Съжалявам, че реагирах твърде емоционално.... коя съм аз, че да казвам кое е правилно за децата ви или не?  Sunglasses Някои се доверяват на лекари-класически хомеопати, други- на Боаронските, трети на нещо друго и така... важното е да сте доволни.  Flutter

Аз лично и моето семейство посещаваме лекар- хомеопат (класически) и сме много доволни  Flutter Не бих отишла при някой, чиито познания по физиологията на човешкото тяло са съмнителни Wink А детайлно анатомия и физиология се изучават в медицинските университети, не е ли така?  WinkМедицината и хомеопатията не са взаимноизключващи се понятия.  Peace

# 51
  • у нас
  • Мнения: 5 731
 Peaceинтересна тема, не знаех че има такива курсове.  Peace Ще следя с интерес

# 52
  • Мнения: 627
Не бих отишла при някой, чиито познания по физиологията на човешкото тяло са съмнителни Wink А детайлно анатомия и физиология се изучават в медицинските университети, не е ли така?  WinkМедицината и хомеопатията не са взаимноизключващи се понятия.  Peace

А защо? Тези, които изучават анатомия и физиология, въобще не се интересуват от психология...Човекът е единство от психика и физика, а алопатите пет пари не дават за това...Освен това мозъкът командва цялото ни тяло. Така, че за да не работи добре примерно бъбрекът, командите до него са неправилни. Трябва да се лекува не самия бъбрек, а органът, който го командва.
Простете наивното обяснение.

# 53
  • Мнения: 3 869
Освен това мозъкът командва цялото ни тяло. Така, че за да не работи добре примерно бъбрекът, командите до него са неправилни. Трябва да се лекува не самия бъбрек, а органът, който го командва.
Простете наивното обяснение.

Добре знаеш, че никак не е наивно, а съвършенно точно! Grinning

# 54
  • Мнения: 15
temida, mnogo to4no kazano. I az taka mislq.

Общи условия

Активация на акаунт