Курсове по хомеопатия за майки

  • 9 475
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 176
Много хубаво звучи това, което си написала, но се надявах да опишеш (дори само една) конкретна ситуация и как си се справила. Любопитствам, защото има доста лекарства, които имат общи симптоми. Интересно е дали са ви научили как точно да ги диференцирате, след като не ползвате реперториуми.

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
За тези пари мога спокойно да посещавам хомеопат, както и правя, и при всеки проблем да следя какво точно се дава на детето. При следващо боледуване просто сравнявам симптомите и ако е спешно или през нощта просто давам това, което е изписано за същите симптоми при моето дете.На следващия ден задължително посещавам хомеопат.
Струва ми се излишен този универсален курс, след като започнеш хомеопатично лечение, така или иначе хомеопата се превръща в най-близкия човек до пациента и трябва да проследява състоянието му лично. До този извод стигнах, след като опитвах самолечение у дома и резултатите не бяха добри.

# 17
  • Мнения: 163
Точно този вариант на самолечение, който прилага Lucky Plam се избягва с хомеопатичния курс( не ви обвинявам,всички сме го опитвали преди курса).Това е и една от целите на този курс добро познаване на лекарствата,начина им на предписване,потенциите. Multimodal, която явно е добре запозната с хомеопатията, а може би е практикуващ хомеопат точно за това и пита. Да, различаваме добре симптомите на отделните лекарства.Аз лично ползвам и реперториум, и материа медика, а често се консултирам и с лекарите и заедно обсъждаме и решаваме какво да предприемем,така че обучението продължава и след курса.Той се изплаща бързо след като пропуснете определен брой посещения, защото сте вече грамотен, знаете какво да следите,как да го тълкувате и как да назначите подходящото лечение.

# 18
  • Мнения: 2 176
Аз лично ползвам и реперториум, и материа медика..

Едва ли с този малък хорариум могат да се предвидят часове за работа с реперториум, за толкова кратко време ми се вижда невъзможно толкова много информация да се даде...  newsm78
А и не се споменава да се осигурява такъв на курсистите.

Ти какъв реперториум ползваш?

# 19
  • Мнения: 163
Пак повтарям,че и след курса продължавам да се уча.Никой не твърди,че времето е достатъчно, за да се научи всичко.Не ми стана ясно вие какво очаквате от този курс. На мен той ми е достатъчен, за да взема адекватно решение, когато спешно се налага, да съм спокойна когато съм далече от лекаря, а и да зная какво да наблюдавам, за да му бъда полезна и да отговарям на въпросите,които ми задава. За тези знания не се иска реперториум и материя медика. Тяхното използване е породено от интереса, който вече имам към хомеопатията след курса.

# 20
  • Мнения: 2 176
Ами да де, нали затова попитах, но никой от тези, дето сте ходили на курса не каза как точно ви учат да подбирате лекарствата без реперториум. Пък гледам какъв списък тук е изтипосан:

Цитат
За какво съм си позволила да “подбера” лекарство, за детето ми или някой, който ми е имал доверие:
-   повръщане
-   зачервено гърло с висока температура
-   суха, лаеща кашлица
-   грип с разстройство
-   грип с отпадналост и болки в мускулите
-   навяхване
-   конюнктивит със зачервени очи и жълто-зелени секрети
-   конюнктивит със зачервени очи и сълзене
-   киселини, гадени  и кашлица към повръщане
-   за намаляване на кървене и болки при операция.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 203
........... въпреки че е малко соленичко. Като се замисля, ще се изплати бързо... като си помисля за таксите на цялото семейство  ...
Подкрепям! Това е проста аритметика...



edna _ , странно ми е , че си успяла такъв дълъг списък да направиш с болестни състояния.... За колко време ги изболедувахте и все за детето ти ли ? Надявам се, че не, но пък как носиш отговорност за други хора?
 А твоите учители от курса не съзират ли странно сходство и връзка между тези болестни състояния? Това не е ли един вид грешка от самолекуване (ако са навързани, в хода на болестта на един индивид)...
Толкова са моите познания към момента, моля за извинение и пояснения...

ПП Аз разполагам с книгата на д-р Гълъбов за спешна помощ, чела съм я 100 пъти , но без задълбочен курс нищо не мога да дам, освен арника... Simple Smile

# 22
Здравейте,
Включвам се, за да отговоря на ОП.

Лекувала съм болестни състояния, за които съм сметнала, че мога да избера лекарство. И слава Богу, тези болестни състояния не са на един човек, а на цели ШЕСТ.



Хубав ден!

# 23
  • Мнения: 3 869
Момичета, аз като "виден" финасист одавна се каня да пусна обяснението на цената от моя гледна точка. В икономиката има разни начини за определяне на цени, едния е по себестойност (грубо казано), друг е сравнителен (според цените на подобни стоки/услуги в момента), и пр. Ето как изглежда тази цена за мен:

540 лв.
50 лв. - "безплатни" книги и копия на лекциите
10 лв - отстъпки за бъдещи поръчки на книги (сумата е ориентировачна на база някаква средна статистика.
Така стигнахме до 480 лв. за 6 дни, което на ден е 80 лв. Или малко над 10 лв. на час (с почивки и пр, се падат макс 7 часа занимания). Тази цена включва и разходите за транспорт и пребиваване в София на преподавателите, наема на зала.
В момента в София вървят различни курсове за себеосъвршенстване. В зависимост от преподавателя (ако е чужденец е 2-3 пъти по-скъпо) и сложността на курса цените започват от 10 лв. на час. Може би само психодрамите правят изключение и там е доста по-евтино. За сравнение, час по каланетика/йога/аеробика е между 5 и 9 лв. в зависимост от залата.

За мен лично 160 лв. за уикенд обучение по хомеопатия е ОК. Също е ОК да ги давам три поредни месеца.

Обаче 540 на куп са ми много!

# 24
  • Мнения: 753
Момичета, аз като "виден" финасист одавна се каня да пусна обяснението на цената от моя гледна точка. В икономиката има разни начини за определяне на цени, едния е по себестойност (грубо казано), друг е сравнителен (според цените на подобни стоки/услуги в момента), и пр. Ето как изглежда тази цена за мен:

540 лв.
50 лв. - "безплатни" книги и копия на лекциите
10 лв - отстъпки за бъдещи поръчки на книги (сумата е ориентировачна на база някаква средна статистика.
Така стигнахме до 480 лв. за 6 дни, което на ден е 80 лв. Или малко над 10 лв. на час (с почивки и пр, се падат макс 7 часа занимания). Тази цена включва и разходите за транспорт и пребиваване в София на преподавателите, наема на зала.
В момента в София вървят различни курсове за себеосъвршенстване. В зависимост от преподавателя (ако е чужденец е 2-3 пъти по-скъпо) и сложността на курса цените започват от 10 лв. на час. Може би само психодрамите правят изключение и там е доста по-евтино. За сравнение, час по каланетика/йога/аеробика е между 5 и 9 лв. в зависимост от залата.

За мен лично 160 лв. за уикенд обучение по хомеопатия е ОК. Също е ОК да ги давам три поредни месеца.

Обаче 540 на куп са ми много!



Мег, благодаря ти за разбивката на цената,наистина изглежда логично.Аз така или иначе съм 90 % сигурна,че ще се запиша.Ако правилно съм разбрала може да се плаща и на вноски?

# 25
  • Мнения: 2 176
Момичета, аз като "виден" финасист одавна се каня да пусна обяснението на цената от моя гледна точка. В икономиката има разни начини за определяне на цени, едния е по себестойност (грубо казано), друг е сравнителен (според цените на подобни стоки/услуги в момента), и пр. Ето как изглежда тази цена за мен:



Колежката ми записа магистратура, семстриалната и такса е от този порядък.

Ако се интересуваш от цените на "този вид услуга" Wink, обади се в ХО  http://www.bghomeopathy.org/bg/news_bg.php или Едикта http://www.edicta-bg.com да провериш какви са техните цени за курсовете по хомеопатия.

Сравнението ще ти помогне да се ориентираш дали е скъпо.

Допълнение:
Този курс, по обясненията на организаторите, е информативен, не предполага практикуването на хомеопатия. Т.е. не дава минимума знания, който е предвиден в посочените от мен курсове.
За мен беше интересно колко лекарства се изучават, и колко подробно. Как се учат курсистите да подбират лекарствата без реперториум...

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 08:42 от multimodal

# 26
  • Мнения: 4 414
Всеки може да предлага каквото си иска на каквито си иска цени. Ако има кой да "купува", може да "продават" курса по 1000 лева. Ако е твърде висока цената, пазарът те изхвърля.
За мен проблемът е друг. Дава се смелост на майките да определят сами лекарствата при остро състояние. В същото време се изучават няколко лекарства. Ами ако нужното не е сред тях? Да не говорим как точно се определят без материя медика и без реперториум. Предполагам, че ще има желаещи да се запишат, за да си спестят плащането на хомеопат изобщо... с идеята че ще лекуват само грипчета, кашлици и сополи.
За мен етичната страна на този курс е доста съмнителна.  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 753
Multimodal,линковете,които си дала са за лекари,които си искат да практикуват хомеопатия,може би не само лекари,но хора,които искат това да правят като професия.Аз имам съвсем други мотиви в желанието си да запиша този курс,а именно да знам какво да наблюдавам в детето и в себе си за да бъда по-полезна на лекуващия си хомеопат,а когато ми е невъзможно да се свържа с него,а се налага да се действа да знам какво да направя докато се свържа с него.
Доколкото на мен ми стана ясно в курса ще се разглеждат детските болести и някои други остри състояния и колкото и при хомеопатията да е важен индивидуалният подход все пак има препарати,които покриват симптомите на дадени заболявания,а в ниска потенция те действат на физ. ниво т.е. едва ли аз давайки еднократно дадено лекарство,отговарящо на симптомите да детето ми в момента докато успея да се свържа с лекарката му и казвайки й какво точно съм предприела и разказвайки й какво наблюдавам в поведението му, ще доведа до някакъв сериозен блокаж или подтискане.Това е моето мнение и все пак съм убедена,че от такъв курс има полза(цената не я коментирам).

# 28
  • Мнения: 2 176
kambanka 2304, да се учиш да наблюдаваш е едно, да избереш лекарство сам - без реперториум и без да познаваш достатъчно лекарства - съвсем друго.
Никой от тия, които са ходили на курса... не каза нищо конкретно по въпросите, които зададох..


За мен етичната страна на този курс е доста съмнителна.  Crossing Arms
И мен това ме притеснява по-скоро.  Confused

# 29
  • Мнения: 4 414
kambanka , всеки има право на мнение  Hug Ще се радвам след курса да споделиш как е било. А също и дали прилагаш наученото...дано не се налага, разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт