Курсове по хомеопатия за майки

  • 9 476
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 4 414
Е, не! Това вече започна да става смешно. Сега ще дойде и някой да заключи темата Whistling
Първите 2 факта са ми добре известни и за мен говорят само едно - има пазарна ниша, която е много по-голяма от нишите, заети от ХО и АЛХБ. Все пак майките, загрижени за децата си никога няма да свършат Hug Алтруистичните маски са твърде тънки.
Това е мнението ми, откакто прочетох програмата на курса, но се въздържах от коментар, защото все пак живеем в пазарна икономика/търсенето определя предлагането/.

Другите факти няма да ги коментирам...те и без това са свързани предимно с мултимодал и много малко със самия курс.
Жалко, че пак започна изливането на помия - това не е от полза за хомеопатията.
Аз излизам от този разговор! Успех на всички със самолечението  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 176

Цитат
Само част от пейзажа е това, че агресивна опозиция срещаме от малобройна група софиянци.

 Laughing Laughing
Благодря за вниманието  Sunglasses
Само не разбрах - толкова ли неясно се изразявам...? Rolling Eyes

Прекрасно е да има курс за майки, но:
1. Той не може да ги подготви да предписват САМИ лекарствата! Всяко подобно твърдение е умишлено подвеждане на "клиентите" (думата пациенти или курсисти е неподходяща за този конкретен случай)
2. Цената, която се плаща за въпросните "умения" е твърде висока. Справка - други курсове по хомеопатия

Желая ви успех с набирането на "клиенти", а на мамите - да мислят повечко. Wink

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 18:20 от multimodal

# 33
  • Мнения: 3 869
Ама аз изобщо не мисля, че целта на такива курсове е самолечение! Shocked
По-скоро една успокоение, че можеш нещо да направиш докато се докапаш до хомеопата си и когато това стане да можеш да му дадеш една наистина точна картина.
Понякога наистина се налага да се действа бързо и няма време и възможност за тел. разготовори дори. Давала съм лекарства на своя глава в зависимост от това, което по-рано сме обсъждали с хомеопата ни. Той ми е дал лекарствата и ми е казал кога и как да давам. Все пак от 1-2-3 приема на едно лекарство, когато не е точното, няма да се променят нещата. А ако е точното, можем да закрепим положението докато стигнем до хомеопата.
Мисля, че в случая иде реч за нещо като курс по неотложна медицинска помощ. Далеч не е равносилно на самолечиние и не е предназначен да замести квалифизираната помощ, а просто да закрепи положението докато дойде такава.

# 34
  • Мнения: 3 869

Никак не ми хареса написаното. Подходът е разочароващ (за мен), въпреки че има много истини изказани вътре....

Лично аз оставам в отбора на мислещите (или чудещите се).

# 35
  • Мнения: 163
Никак не ви допадна отговорът на homeohelp. Аз смятам, че първият курс в Добрич постигна своите цели и задачи:
- здрави деца, излекувани с помоща на своите родители, които вече не ровят в интернет,за да открият вероятното лекарство, не са невежи участници в процеса на излекуване, не дават лекарства на децата си само,защото  такива са им предписани преди това при подобни симтоми.
-спокойни родители, уверени,че могат да се справят сами в спешни ситуации
-нови приятели сигурни, че хомеопатията е медицината,която ще им помага занапред
Който иска да се чувства така нека се запише в курса, а който иска да е в "услуга" на колебаещите се нека се порови в интернет, да потърси реперториум, за да разбере колко време е необходимо да се изучава и нужно ли е да се "научава" въобще.

# 36
  • Мнения: 2 761
Е,не знаех,че до там може да падне човек...Да са му живи и здрави племениците в Америка,но не това е начина да изкара пари за разходката дотам.И Румене,не ми отговаряй с другите си никове.Сме6но стана ве4е!

# 37
  • Мнения: 1 149
Целта на курса никак не е лоша. Само цената е кофти Confused
Едно успокоение за майката,когато знае как действа съответното лекарство,по-голямо доверие на хомеопата отсреща.

# 38
  • Мнения: 2
Здравейте!
Видях късно дискусията по темата, но все пак бих искала да споделя мнението си като участник в първия подобен курс.
Като слабо запозната с хомеопатията майка, лекуваща детето си с този метод от 2 години и изцяло доверяваща се на мнението на лекуващия хомеопат, мога да изброя следните придобивки от проведения курс. Вече съм добре информирана и разбирам избора на конкретното лекарство при остро заболяване. Ако имам достатъчно увереност и по-ясно изразени симптоми, мога да реагирам и да дам лекарство на детето си при спешна ситуация или ако нямам контакт с хомеопата. Особено полезно при травми, с които често се срещаме или при внезапни силни простуди или нощни изпълнения. Според мен използването на реперториум не е толкова належащо при тези случаи, още повече от неквалифициран лекар-хомеопат. Мисля, че познанията и погледа, който дава този курс са достатъчни за първоначална реакция на майката, както и заради собствената й увереност и информираност относно провежданото хомеопатично лечение на детето.

# 39
  • Мнения: 3 869
Уф, много хубава беше идеята за такъв курс, но реализацията...
Като съпостява всичко, най-фрапиращо ми идва цената. И си задавам следния въпрос - защо на мен, на която парите са последното нещо, което ми липсва, а "стисната" е последното определение, което може да му хрумне на някой по мой адрес, тази цена ми е висока, нереална; А на хора, които живеят в по-малък град, където според статистиката доходите са в пъти по-ниски от тези в София, цената им е била съвсем поносима  newsm78

# 40
  • Мнения: 2
Meg,
Цената наистина не е малка. Първият курс беше за малко по-ниска сума, но предполагам, че допълненията в програмата и разходите по организацията донякъде оправдават увеличението. Все пак не става дума дали да си купи човек няколко парцалки, а си е един вид инвестиция в собствената ти информираност и увереност. Ако можеш да си го позволиш, мисля че си струва.

# 41
  • Мнения: 627
Аз пък взех да разсъждавам за следното - защо да не е възможно мамите да се образоваме и да се лекуваме. Нали не всички хомеопати са доктори, с медицинско образование.
Всъщност, хомеопатите, които ни лекуват, са научили това на курсове, а не в университетите, нали?

# 42
  • Мнения: 2 176
Има и такива курсове /за не-медици/ - http://www.bghomeopathy.org/bg/news_bg.php

# 43
  • Мнения: 4 414
защо да не е възможно мамите да се образоваме и да се лекуваме. Нали не всички хомеопати са доктори, с медицинско образование.
възможно е, разбира се, но не за 6 дни Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 230
Как така не всички хомеопати, които са ви лекували не са лекари?  Shocked Нямат медицинско образование, така ли?
Хора, това са измамници!  Crossing Arms "Хомеопат", който няма медицинско образование е..шарлатанин  ooooh! Нямам деца, но никога не бих отишла, нито пък бих поверила децата си на такъв "лечител".  Sick

Общи условия

Активация на акаунт