Минерална или чешмяна вода?

  • 8 441
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
аз давах на бебо вода от кана БРИТА! Не знам за мнението на другите но аз съм много доволна от нея! Като преварявах водата от каната въобще не се образуваше онзи мазен и бял слой по повърхността на водата!

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
V nikakav slu4ai mineralna pone do godinkata.Nie si piem na Devin s rozovia etiket.
A kakvo 6te mi kagete za podslagdaneto?Na 3 meseca sme,no ot 2 navar6eni spriah da podsagdam

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Благодаря ви  smile3525 за съветите - вече пием Девин с розовия етикет - тя е изворна, нискоминерализирана и си пише специално, че става за кърмачета!  Misc Baby Bottle
а относно подслаждането - аз също спрях на около 3 месеца и оттогава Боби много намали пиенето на вода - преди пиеше, докато не му измъкна шишето от устата, а сега го издебвам да е гладен, давам му малко водичка и той докато се усети вече си е пийнал стабилно  smile3508
Поздрави на всички, които ми дадоха съвет!
 smile3501

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 903
До годинката давах само преварена, а сега основно чешмяна, а понякога минерална или Банкя или Девин.

# 19
и ние пием ДЕВИН -изворна, става и за кърма4ета, одобрена е от асоциацията на педиатрите ....

# 20
  • Мнения: 7 640
и ние пием ДЕВИН -изворна, става и за кърма4ета, одобрена е от асоциацията на педиатрите ....

а тя трябва ли дя се преварява, какво са ти обяснили? Този извор май не е високотемпературен, т.е. водата не извира "стерилизирана"

# 21
не,ние не я преваряваме...дори 4етох , 4е се бутилира без 4овешка намеса и няма нужда от стерализиране...

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За малко бебе - филтрирана и преварена, за по-голямо дете - само филтрирана...
Ползваме кана Брита и сме доволни.
Филтърът освен тежки метали и пестициди задържа и карбонатите, които правят водата твърда.
Ако превариш филтрирана и нефилтрирана вода най-добре се вижда разликата - филтрираната си остава чиста, а нефилтрираната образува едни утайки и парцали.
На вкус също се усеща разлика.
Колкото по-малко примеси има във водата, толкова по-добре за бебето. Бъбреците се товарят от минералната вода заради съдържанието на много вещества в нея.

# 23
  • Мнения: 1 312
Минералната вода по принцип се пие само с лечебна цел...и всеки вид минерална вода е за различна болест, мога да ти напиша за водите в България ако се интересуваш.....незнам дали е правилно всеки да се налива с минерална вода...не се ли получава натрупване на минерали или нещо от сорта....?.......Ние пием трапезна, но аз все още не мога да спра чешмяната, много ми е вкусна.....
А може ли да напишеш и на мен,много ми е интересно!Ако имаш време,де Rolling Eyes!Може на ЛС или на мейла  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 312
Павката пие само Предела,също изворна,ниско минерализирана,подходяща за кърмачета и Винаги преварена!До годинката смятам да продължа с преваряването!

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пиша направо тук.......Инфото ми е от една доста стара книга, която може би много от вас имат вкъщи” Книга за всеки ден и всеки дом” стр.469

В българия има над 500 минерални извора, но с лечебна цел се използват само 50. Техните води са слабо минерализирани. Повечето от тях( 50%) са топли( най горещ е извора при Сепарева баня- 102 градуса по целзий), 25 % са хладки и 25 % са студени.....По химичен състав те са радиоактивни( Момин проход), въглекисели ( Михалково), железни( Брезник), сулфидни и сероводородни ( Кюстендил и Сепарева баня) и др.

Банкя- слабо минерализирана, алкална, сулфатно натриева с Т 36,6.....Намира приложение за лекуване на:  гръдна жаба, хипертонична болест, атеросклероза, заболявания на сърдечно-съдовата система без декомпенсация, флебити, неврози, умствена преумора, захарна болест, леки форми на базедова болест, климактерни смущения, затлъстяване, подагра, хроничен ревматизъм.....Освен за къпане, водата може да се употребява за пиене при болести на стомаха, червата, жлъчния мехур, пясъци и камъни в бъбреците и др....

Овча Купел- Водата има състав, подходящ за лечение на болестите, които лекува и минералната вода в Банкя

Вършец- Минералната вода е близка по състав на тази в Банкя и Овча купел и лекува същите заболявания

Горна баня- минералната вода е слабо радиоактивна с Т 41. Използва се както за къпане, така и за пиене. Лекува успешно: жлъчно- каменна болест, хроничен пиелит и цистит, хронични заболявания на ставите, лумбаго, хронични възпаления на женските полови органи и др....

Софийска минерална баня- близка по състав на Горнобанската

Кюстендил- Минералните му води са с различна Т и състав...Те са слабо минерализирани, сероводородни, хидрокарбонатни, сулфатно натриеви....Общо взето те лекуват( вероятно става въпрос при къпане) – хронични заболявания на ставите, деформиращи артрози, хроничен ревматизъм, подагра, лумбаго, ишиас, хронични възпаления на сухожилия, мускули, хронични възпаления на женските полови органи, захарна болест, затлъстяване, състояния сле счупвания на кости, хронични тромбофлебити

Момин проход- радиоактивна, топла, слабо минерализирана вода...При къпане лекува заболявания, които лекува водата на Горна баня

Хисар- водата се изполва за къпане и пиене. Лекува същите заболявания, както и горнобанската

Карловски бани- водата от централната баня лекува заболявания, които се лекуват от водите на Велинград, а водата на Банчето- функционални заболявания на нервната система, високо кръвно и др...За пиене се използва и водата от извора Кокалчето

Павел баня- лекува същите заболявания, както водата на Карловските бани

Бургаски минерални бани- Същата като Велинград

Сливенски минерални бани- добре минерализирана, хидрокарбонатна- натриева, флуорна, с Т 45, съдържа въглероден двуокис и сероводород. Използва се за къпане и пиене при заболявания на черния дроб, жлъчните пътища, стомаха, червата, бъбреците и бъбречните пътища- пясъци, камъни, хронични възпаления, при язвена болест на стомаха и дванадесетопръстника, при диабет, затлъстяване и хронични заболявания на ставите, невралгии, ишиас, неврити, плексит и др.....

Нареченски минерални бани- Има няколко минерални извора. Водата им е с Т 31, добре минерализирана, сулфатно- хидрокарбонатно- натриева
На 800 метра по шосето за Чепеларе се намира известния минерален извор Соленото изворче. Водата му е най- радиоактивната в България, на 13-то място в света и на 4-то в Европа. Тя е с Т 21, добре минерализирана, сулфатно- хидрокарбонатно- натриева. Водата в Нареченските бани се използва за пиене и къпане. Тя лекува- функционални заболявания на нервната система( неврози, психогенни реакции), заболявания на обмяната- (захарна болест, подагра, затлъстяване), болести на черния дроб и на жлъчния мехур, хронични гастрити и язвена болест, хипертония, атеросклероза, смущения по време на климактериума



Общи правила за пиенето на минерална вода- водата се пие 3 пъти дневно от половин час до 2 часа преди ядене, а при някои заболявания и след ядене. Най- полезна е минералната вода сутрин на гладно. Количеството й се определя от лекуващия лекар в зависимост от болестта и състоянието на болния......Също така се препоръчва ако може да се пие директно от извора или да е скоро налята водата.......Това е...има и още неща, но не ми се пише вече...... Crazy

Дано да ви е полезно Grinning

Книгата е от 1978 година и предполагам, че много неща са се променили.....незнам дали описаните изворчета съществуват, дали не е опровергано лекуването на някои заболявания, а също и дали не се е променил състава на водата.......това последното възможно ли е?.....
 newsm78

# 26
po hubava voda ot Devin ne sum pil,izvira topla i miri6e na sqra oba4e q prerapotvat i q obezmirisvat.aide lek den piite voda DEVIN

# 27
  • Мнения: 326
Работата ми беше такава, че имах възможност да видя лабораторни резултати на вода, която е пречистена с кана Брита. От тогава съм и луда фенка. У дома се пие само такава вода.

# 28
  • Мнения: 1 680
За мен най-добрият вариант е кана Брита.

# 29
  • Мнения: 1 866
Аз самата никога не пия чешмяна вода, даже и с филтрирана си остава един вкус, който не обичам.
Давам Предела, пише че е подходяща за бебета. Съгласна съм че всекидневно трябва да се пие трапезна а не минерална вода.

Общи условия

Активация на акаунт