Какво да сложа на пода в кухнята и коридора

  • 18 986
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 44
Мисля,че дълбоко ще съжаляваш след това.Хем е грозно ,хем нефункционално да си сложиш корк точно в тези помещения.Даже е и остаряло като идея.

# 31
  • Мнения: 680
Ама как корк в кухнята???  newsm78

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 21:48 от Dolce&Da

# 32
  • Мнения: 18 542
Ето така

Как се лепи корк.

И тук една темичка.

# 33
  • Мнения: 419
Мисля,че дълбоко ще съжаляваш след това.Хем е грозно ,хем нефункционално да си сложиш корк точно в тези помещения.Даже е и остаряло като идея.

Грозно за теб,.Като идея не е остаряло, а вероятно не е модерно имаш предвид, не знам ние нямаме корк в нашата къща никъде, но моите родители са поставили в хола.Изглежда страхотно.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Мисля,че дълбоко ще съжаляваш след това.Хем е грозно ,хем нефункционално да си сложиш корк точно в тези помещения.Даже е и остаряло като идея.

Не винаги всичко модерно е хубаво. Даже в повечето случаи модерното е грозно.

# 35
  • Мнения: 44
 Със сигурност не съм споменала модерно, далеч съм от тази мисъл. Исках да кажа,че има много и други подходящи материали за случая. В същност аз не одобрявам корка за тези помещения  и просто изказах своето мнение.

# 36
  • Мнения: 8 999
Мисля,че дълбоко ще съжаляваш след това.Хем е грозно ,хем нефункционално да си сложиш корк точно в тези помещения.Даже е и остаряло като идея.

Че какво му е на корка в кухнята! Моя приятелка има корк навсякъде в къщата, дори и в банята /суха баня, с душкабина/. И не виждам какъв е проблемът да е корк в кухнята, все пак там не се полива с вода денонощно. Поне в моята не поливам. Друг е въпросът, че и на мен много не ми харесва. И е доста мека настилка - човек трябва да забрави токчетата вкъщи /за себе си и за гостите си/, ролерите, тежки камиончета, тротинетки и други екстри.

# 37
  • Мнения: 3 251
Мисля че накрая се спрях на корк, този от клик системата. Казаха ми че не се изисква особено подравняване отдолу. А и все пак е естествен материал.
Искам да питам тези, които имат такъв корк (клик система) дали се е подувал след намокряне? Трябва ли да се залепи отдолу или да се сложи силикон във фугите?   bouquet
Мое мнение- правилен избор!
Що за глупости -не е модерно, нефункционално?!
Все едно да пишеш, че паркета или дървеният под са излязли от мода?!
Това е естествен материал! Няма такова пазене от токчета и т.н. или едва не-лазене по корка. В детската съм с корк и не съжалявам. Местих мебелите лятото и там където се беше образувала вдлъбнатина се изпъна за 2 дена. Лесен за почистване, няма раздуване, образуване на фуги и др. екстри . За нивелирането е хубаво поне да е леко заравнено, да не с някои огромни дупки или големи разлики в нивото. Има твърда подложка за него-препоръчвам я, слягането при нея е по-малко и ако има неравности не се усещат.
Съжалвявам, че в другите стаи не сложих, ами наредих мукава с картинка-ламинат! По-евтиния вариант беше в случая, но си държи много по-хладно от корка, абе, пластмасово ми стои!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 239
И на мен ми е странно това с корка - ми той е ужасно мек, как изобщо става свястна подова настилка от него? Не мога да си представя. Иначе че е топъл, топъл е.

# 39
  • Мнения: 928
Мисля че накрая се спрях на корк, този от клик системата. Казаха ми че не се изисква особено подравняване отдолу. А и все пак е естествен материал.
Искам да питам тези, които имат такъв корк (клик система) дали се е подувал след намокряне? Трябва ли да се залепи отдолу или да се сложи силикон във фугите?   bouquet

Мацка, как корк за антре  Thinking Това ти е най-експлоатираната настилка в дома, затова трябва да е устойчива. Корка е мек. За спалня е гот, обаче за антре и кухня - не. Все пак ти си решаваш, аз съм за устойчива настилка - гранитогрес, ламинат от по-висок клас  Peace
Нашия гранитогрес го сложиха за 2 дни - 20 кв. с разлята замазка е отдолу. Тя съхне бързо - за 1-2 дни, но все пак зависи и какво е времето - по сред зима може и по-дълго.
А ламината ще ти го сложат за един ден. Иди и се консултирай в някой магазин за ламинати за видовете, подложките и водоустойчивостта. Успех  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 8 280
Никакъв проблем с корка в коридора. Нашия е от лепения с ПВЦ покритие.
"-"  че при него ти трябва супер повърхност иначе не можеш го залепи (в нашия случай върху мозайка го полагахме и пак се наложи на 2-3 места да изпилим рани бануни).
Експлоатираме го почти година влизаме с мокри обувки естествено попивам иначе ще го разнесем из къщи.
Относно мекостта, да корка може да се "нарани" но той има свойството да се изправя след това.
Нашия е минал под въздействието на конче/кола за яздене(които се блъскат ..горките комшии от долу), колело, колички, тротинетка изпукане на разни неща 

# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не ми харесва корка.

# 42
  • Мнения: 1 849
Единственият проблем би могла да бъде координацията на цветовете и десените в интериора, защото подът все пак е доминиращ като площ.
А по въпроса дали е модерен или не - помислете: най-значимата тенденция в момента в интериора е използването на екологични и лесно възстановяващи се материали. Коркът обединява и двете в себе си.
Цветовете не са проблем, защото тръгваме от пода - всичко нагоре ще е 2-ра фаза. Екологията е водещ елемент, плюс това си мисля че когато покритето на корка е пвц ще е толкова устойчиво, колкото и на ламината.

# 43
  • Мнения: 8 999
плюс това си мисля че когато покритето на корка е пвц ще е толкова устойчиво, колкото и на ламината.

Ето това не мога да разбера - лакирате си естествения паркет с корабни лакове, взимате корк с ПВЦ покритие, а после си мислите, че ви е много екологично вкъщи. Дали ще ходиш по ламинат /който също все пак е направен от дървесни частици, слепени и пресовани, а отгоре е покрит с ПВЦ/ или по корк/дърво, намазано отгоре с нещо си, не виждам никаква разлика. И ако едно жилище се отоплява добре, то настилката почти няма значение /изключвам теракот или гранитогрес/. На мен ми е едкво добре на босите крака /защото у дома ходим боси целогодишно/ и сега, върху ламината, и в предишното жилище, където имаше дъбов паркет. Студено ми беше само в апартамента, в който всичко беше на мрамор.

# 44
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
плюс това си мисля че когато покритето на корка е пвц ще е толкова устойчиво, колкото и на ламината.

Ето това не мога да разбера - лакирате си естествения паркет с корабни лакове, взимате корк с ПВЦ покритие, а после си мислите, че ви е много екологично вкъщи. Дали ще ходиш по ламинат /който също все пак е направен от дървесни частици, слепени и пресовани, а отгоре е покрит с ПВЦ/ или по корк/дърво, намазано отгоре с нещо си, не виждам никаква разлика. И ако едно жилище се отоплява добре, то настилката почти няма значение /изключвам теракот или гранитогрес/. На мен ми е едкво добре на босите крака /защото у дома ходим боси целогодишно/ и сега, върху ламината, и в предишното жилище, където имаше дъбов паркет. Студено ми беше само в апартамента, в който всичко беше на мрамор.

 Peace

baibibi, ме е изпреварила, но съм съгласна с всяка дума от постта й.

Общи условия

Активация на акаунт