"МАРТенки сме ний щастливи, чакаме бебчета игриви!"

  • 13 671
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте и от мен  Hug Аз нали в петък минах през работата и ми дадоха домашно за уикенда, та днес ще ходя да се отчитам  Whistling За съжаление се оказа, че са забравили да ми дадат половината данни и нищо не можах да свърша, та ще го мъдрим на място... Е, не съм аз виновната, така че  Whistling

Много съм благодарна на който си е направил труда да събере на едно място всичките електронни магазини, както и останалите линкове, чудесна идея   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 673
Добро утро и от мен:)
Аз да ви се опача, снощи спах на пресекулки до 3 през ноща и после като започна едно въртене....Ужас!!!! Четох до към 4.30 и се насилих да легна, та слава богу заспах. Но пак съм будна от ранни зори.

За схващанията: мисля, че и магнезият няма нищо общо. В интерес на истината ми е направило впечатление, че дори когато си пия супер редовно калция, пак се схващам. Според мен е от липса на калий заради честото пишкане. Твърде бързо го отмиваме:)

# 32
  • Мнения: 120
Закусчицата е от мен :



Връщам се да чета, че имам около тема и половина ... Whistling

# 33
  • Мнения: 4 428
Добро утро, момичета  Grinning

Никита, Джордани са много по-добри от Чиполино  Peace И по отношение на колички, и по отношение на кошници  Peace Попринцип са италианска марка, но се правят в Китай. То вече какво ли не се прави там  Laughing Но все пак са си марка от средния клас на "марковите" колички.
Аз имах тяхна лятна количка и бях много доволна  Peace
А Мони са по-зле и от Бертони  Laughing Общо взето са си типичната китайска стока, която сме свикнали де гледаме  Wink
Може да погледнеш и количките на НеоНато  Peace Те също са италиански и са много хубави и не от най-скъпите. Продават ги в Малечко. Ето това 3в1 хич не е лошо и е на добра цена - горе-долу колкото 3в1 на Джордани  Peace
http://www.kolichki.com/index.php?m=320&prodid=5919&lang=1

Браво на Белла, Бодливка и други, които са се включили в събирането на линкове  Hug

Аз съм решила да шия разни неща за бебка. Очертава се, че обиколника, който имам ще мога да го ползвам след о/о 6мес, защото е висок и сега с повдигнатото ниво на креватчето, не мога да го сложа. Та ми трябва по-нисък обиколник. Реших, че ще ми трябват и от тези пана, които ес слагат на леглото за различни принадлежности. Реших и да се пробвам с тези "чувалчета" за памперси. Ще го пригодя да се закрепя и то за леглото. Та така. Сега се ровя в нета за вдъхновение  Mr. Green Но ще видя и по магазините колко са, че понякога ти излиза по-евтино да си го купиш.
Вчера реших и че няма ад ес ръся толкова за повивалника на Бебе Конфорт, а ще си взема обикновен. Попаднах на една серия много готини играчки на средни цени /не толкова скъпи, като Чико и ФП, но все пак са парички/ И реших, че е по-добре да купя някоя хубава играчка и да ес радва бебето, вместо да се ръся за нещо, което му е все тая какво е  Grinning

Аз от известно време чувствам някакъв дискомфорт на корема  Rolling Eyes Едно такова, като стягане. Само дето ен мога да определя, дали наистина е стягане, или ми се пишка /защото усещането е подобно/ или бебето ме подпира  ooooh! Аз и предния път въобщеен можах да различа контракциите от всичките работи дето ме боляха тук и там  Laughing В петък съм при док и ще видим какво ще каже  Grinning

Хайде, че стана дълго  Grinning

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 10:13 от veselina_s_p

# 34
  • Мнения: 267
добро утро и от нас,така като ви слушам аз май съм късметлийка,толкова непробудно спя вечер,е като изключим 5,6 ставания до вц-то.
МнОГО е ужасно времето тук,цяла вечер вали и сега няма намерение да спира,след малко смятам да ида до доки (дано да го намеря ),че искам да видя малката мишка  Hug
Наистина ли тези въртяжтите играчки,които са и лампа на фишер прайс не стават за преносима кошарка,ние ще сме само с такава  Confused

# 35
  • Мнения: 361
Здравейте и от мен.
Аз днес спах до 9ч и сега папкам (цели 3 сандвича).
Забелязах и аз, че се променили всичко на първа страница Hug Сега ще ма какво ново да чета.
Снощи братовчетка му на мъж ми ни донесе етажерки за банята, като ги сложим ще пусна пак снимки. А след час ще ми докарат и нова пералня-  newsm44
Братовчетката ни донесе и няколко бебеорски неща- ще снимам и ще показвам. А и от щатите са ни изпратили нещатата, но са във Велико Търново. Та се чудя мога ли да пътувам до там или само мъжо да пратя.

Това е от нас за сега, лек ден и   bouquet

# 36
# 37
  • София
  • Мнения: 263
 Grinning Добро Утро!
Аз съм на тема играчки за кошарка. Дайте идеи за магазини с по-голям избор.
беба , защо не попиташ личния си лекар да те насочи към педиатър.
poli24 мерси за закуската  Wink
 Абе, прочетох някъде, че бебето се облича с:
боди, ританки,отгоре гащеризон, жилетка и терлички  newsm78. Това не е ли много за вкъщи...
Слънце линковете за масажите на бебе гледах-супер са  Hug!!!

# 38
  • Мнения: 267
elq не мисля че пътуването е проблем,ако се чувстваш добре,на мен ми се налага да обикалям постоянно по 200 км,но доки каза щом съм добре и не се возя в чавдар няма никакъв проблем

# 39
  • Мнения: 4 428
Абе, прочетох някъде, че бебето се облича с:
боди, ританки,отгоре гащеризон, жилетка и терлички  newsm78. Това не е ли много за вкъщи...

Множко е. Това е облекло, като за зимно бебе. Аз съм предвидила да се обличаме с боди с дълъг ръкав, чорапки и по-плътно гащеризонче. Ако е по-хладно и терлички  Peace
За навън съм предвидила горе-долу същото обличане. Но ще сложа и ританки и вместо гащеризонче, съм взела едно по-дебело, нещо като по-тънък космонавт  Peace Като сложиш и одеалце отгоре си е съвсем достатъчно  Grinning

# 40
  • Мнения: 107
Ехееее,аз докато се усетя и нова тема! Хайде да ни е късметлийска! Чао за сега,отивам да ви чета!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
Хубава темичка си имаме пак!   bouquet на Слънцето и Белла!

veselina_s_p, а можеш ли да направиш сравнение между Джордани и Кангароо? Вчера бях в магазина и другата седмица очакват новия каталог на Джордани, в момента нямаше нищо, което да видя на място, но пък от Кангароо бяха заредили поне 10 колички, различни модели.
The_light_2008, много ти харесах лампата за детската, чак се изкушавам да махнем полюлея, че и без това с топката каката ще го отнесе някой ден  Crazy
oki4, множко е наистина, освен ако не смяташ да го държиш на 12-15 градуса. Аз като родих каката в Родилния дом беше над 30 градуса и я обличах само с дрешки, приготвени уж за отдолу - боди с дълъг ръкав и ританки и това е. Отгоре едно тънко одеялце. Вкъщи слагах едно боди с къс ръкав и отгоре гащеризон (по-плътен от тия плюшените) и това е. Много зависи от бебето обаче, моята кумица и лятото го държеше с памучни ръкавички, че му изстивали ръцете и чак посинявали.

За мен малко да ви кажа - вчера се претеглих и се оказа, че от нова година досега нищо не съм качила! Аз се зарадвах, а мъжо ме нахока  Sad Е, не си го слагам на сърце, с каката последните месеци също нищо не качих.

# 42
  • София
  • Мнения: 1
Понеже обащах на Валентина, а и за всички други майки, които нямат 12 месеца стаж

След като почетох, почетох и стигнах до следните изводи:

1. Ще си излете в болнични за бременност и раждане, но в първите месеци без право на обезщетение по Кодекса за социално осигуряване (КСО). Тъй като този период се зачита за стаж, в някой момент заедно с него ще ви се натрупат 12 месеца и от този момент нататък ще започнете да получавате обезщетение по КСО, изчислено на базата  на последните 12 месеца, преди започването на болничния. За периодите от тези 12 месеца, в които нямате осигуровки, като база за изчисление ще се взима минималната работна заплата, а миналата година тя беше 220 лв.

2. За тези първи месеци, в които няма да имате обезщетение по КСО, имате право на обезщетение по Закона за семейните помощи за деца, но само ако доходът ви на човек от семейството е под 350 лв.. Тези помощи са два вида:
- по чл.5а, ал.2 от закона- 45 дни за бременност- тази помощ е 150 лв. месечно;
- по чл.8, ал.5 от закона- за гледане на дете до 1 година- 100 лв. месечно.

Какви документи ще се искат за получаване на тези помощи нямам време да търся, но в общината ще ви кажат. Важното е да знаете, че имате право да ги получавате.

Тези помощи са отделни от еднократната помощ за раждане на дете, на която имаме право всички и която зависи от поредността на детето:
- за първо дете- 250 лв.
- за второ- 600 лв.
- за трето и всяко следващо- 200 лв. (последните суми ги написах по памет, та дано не съм сбъркала)

Ако нещо съм сбъркала и някой колега го установи, да не се притеснява да ме поправи. Все пак съм само една оглупяла бременна. Grinning

# 43
# 44
  • Мнения: 151
Кате ,ти в кой магазин си гледала за колички?Аз да ти кажа НЕЗНАМ къде да ида в нашия град.

Общи условия

Активация на акаунт