Как шофирате?

  • 5 338
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 936
Винаги шофирам с кеф. Активен шофьор съм от 7 г. Получавала съм похвали от мъже как шофирам. Обикновено спазвам ограниченията, давам път на другите. Децата ги возя задължително на задната седалка. Колата ми е стара, но поддържана. Е, понякога си позволявам и леки отклонения от правилника. Но това е само когато наистина бързам и виждам, че пътя напред е празен.

# 31
  • Мнения: 59
Уф колите са ми страст.Зад волана съм от цели 12 години.За протокола:карам бързо  Mr. Green,но внимателно-очите ми са винаги на четири.Децата се возят отзад и не ме закачат.На мъжо съм казала,когато аз карам да не се меси,щото да не забравя че взе книжка доста след мен /нищо,че има всички категории  Mr. Green/

# 32
  • София
  • Мнения: 2 430
Изключително праволинейно!
Всеки ден съм зад волана,работата ми е пряко свързана с шофирането.Средно на месец въртя по 2 000км.Не мога да си позволя лукса да се правя на  келеш по улиците.
Всеки едн имам рискови ситуации с колата.
Моля ви,преди да предприемате маневра пуснете мигач,преди да потеглите също!Няма да ви намали разхода на гориво Peace

# 33
  • Мнения: 5 710
В града рядко с над 60. На аутострада карам с минимум 110, на нормален път следвам знаците. Живея в близост до курорти и по пътя има доста камери, така че по-скоро пълзя и не рискувам глоби, че тук са солени.
Жените сме по-внимателни шофьори, като цяло,  аз лично нямам особено чувство  за странична дистанция, поради което вниманието ми е дори повече.

# 34
  • Мнения: 483
Карам внимателно и се съобразявам със ситуацията. Гледам да поддържам умерена скорост, нито много бавно (за да не затруднявам движението, а и  от кръстовища също се стремя да се изнасям експедитивно), нито много бързо. Ако условията го позволяват давам повечко газ  (н-р на магистрала).

# 35
  • Мнения: 8 999
Шфьор съм от 20 години. За този период ми се случи два пъти някой да спре в моята кола. Спазвам дословно закона за движение по пътищата. Лошото е, че ако стане катастрофа, дори и да не съм виновна, може да съм по-пострадала от този, който е рипнал върху моята кола. Все по-често избягвам да шофирам в града. Предпочитам да ходя пеш, или дори да взема трамвай за няколко спирки, отколкото да си тровя нервите, да отнасям псувните на някакви бързаци, които непременно искат да минат по Раковски със над 100 км/ч в пиковия час, да се чудя къде да паркирам...
Мисля, че трябва да се въведе и тест за интелигентност и психо-тест в изпита за шофьорски книжка.

# 36
  • Мнения: 875
единственият ми стаж като шофьорка беше в пустинни условия. карах бързо, защото иначе королата затъваше и в повечето случаи нямаше хора наоколо да ме избутат. бяхме си само двамата с малкия.

# 37
  • Мнения: 592
От 1987 имам книжка - винаги се мъча да спазвам правилата - най-често превишавам скоростта извън града с 10-30 км/ч, но когато съм сам. В населено място - никакви изпълнения, освен ако се налага да избегна произшествие. Имал съм такъв случай. Винаги от 3 год. съм със запалени фарове. Отдавна правя път на пешеходна пътека.

# 38
  • Мнения: 9
Отговорен и умерен шофъор съм, спазвам правилата. Но в града започва да ми става малко тегаво да шофирам всеки ден и то не защото ме изнервят останалите шофъори - да си викат и псуват колкото си искат, а заради паркирането! Имам работа главно в центъра(София), а мисията свободно парко място( синя, жълта, зелена зона няма значение-просто да има местенце за моята кола) е мисия невызможна или обикаляне до припадык в теснотиите! Затова предпочитам да карам, когато пътуваме извън града, събота и неделя или когато е много студено или имам работа по-надалече. Иначе е излишно, защото не стигам по-бързо особено в пиковите вечерни часове!

# 39
  • Мнения: 2 480
По Коледа имах юбилей-25г. от получаването на шоф. книжка. Над 100000км изминати, част от тях в чужбина. Обиколили сме цяла Европа с кола. Но като че ли никъде не е такова отчайващо положението, както тук-и то през последните години. Да свириш на някой, който се движи бавно или се чуди за пътя, според мен това е проява на лошо възпитание и лош вкус. Но определено смятам, че ако върши някакво безобразие, трябва да свирим в знак на протест. Иначе се тълкува като мълчаливо съгласие и толерантност към неговите изстъпления!!!

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сравнително бавно, само с лявата ръка и според настроението ми  Laughing , но пък винаги подавам мигач.
А защо по-голямата част от шофьорите не го правят?  Close

# 41
  • Мнения: 2 480
Сравнително бавно, само с лявата ръка и според настроението ми  Laughing , но пък винаги подавам мигач.
А защо по-голямата част от шофьорите не го правят?  Close
Преди 20г. всички винаги подаваха мигач, би трябвало да се запитаме защо се отпуснаха толкова. Както и колко глоби са събрани за това, колко за неправилно паркиране, колко за неправилно изпреварване, колко за непоставен триъгълник при аварийно спиране.
Почти е сигурно, че в София много повече са събрани за неправилно паркиране, отколкото за минаване на червено и срещу знак "Влизането забранено". Интересни са приюритетите на полицията. Дори понякога трамвай или тролей трябва да ги чака 10минути, за да вдигнат с паяка някаква кола, която въобще не пречи на движението. Точно в такива случаи аз се карам с тях. И още по-интересното е, че никога не вдигат коли, които наистина пречат на движението!!!

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 15:52 от vl

# 42
  • Мнения: 1 517
Карам по-скоро бавно (например в града при ограничение 50 км/ч аз карам поне с 60...за да не преча на останалите, които карат по-бързо от мен). Обичам бързите скорости, но когато аз карам, предпочитам бавничко, за да имам време да реагирам бързичко.

# 43
  • Мнения: 1 484
Винаги  съм  шофирала  с  кеф  и  нормално.За  никъде  не  бързам предпочитам  да  стигна.Сега  рядко  шофирам  ,защото  не  мога  да  се  вреда  за  кола.Всички  ходят  със  тях  на  работа   и  аз  увисвам.

# 44
  • Мнения: 50
Аз шофирам единствено със съпруга ми, особено в София!Карам мн бавно и внимателно, чак изнервящо за тези, които са в колата, защото знаят че бързо няма да стигнем , където и да сме тръгнали! travel

Общи условия

Активация на акаунт