Как шофирате?

  • 5 340
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
# 106
  • Мнения: 421
Обичам скоростта, едно 90% съм в нарушение. Имала съм и редица не дотам разумни действия, но винаги съм застрашавала само себе си. Обикновено аз съм от тези с клаксоните, че най-мразя да ми се мотат по светофарите, еле па ако се гримират. В събота вместо на фризьор предпочитам да ходя да си правя дрифтове...примерно  Mr. Green


немам думи просто #2gunfire #2gunfire


А трябва ли да имаш? Mr. Green Уточних вече,че когато си позволявам неразумно каране /а не шофирам от вчера/ го правя само за собствена сметка. Би ли ми обяснила от какво точно се възмути та чак на агресия те изби?!  #Crazy


не ме е избило на агресия,просто се възмутих от поста ти.щото ако си в 90% нарушения ,няма начин как да не пречиш и на другите у4асници в движението,все пак не си сама на пътя нали?

# 107
  • Мнения: 4 785
Ами не си спомням скоро да съм чувала клаксон за мене, а това е първа индикация, че пречиш на някого. Да след като карам по-бързо 90% съм в нарушение. И си признавам, че имам и други "престъпления", но повечето шофьори ги имат за практика.

Има много неща които ме вбесяват по пътя. Туткането по светофари ме изнервя и е практика на женската част от шофьорите. Абе аз на жълто вече не само съм вкарала първа, а и се изнасям някои светва зелено, те тепърва ръчкат първа - ми тва са 2-3 коли време най-малко... не стига, че вися в задръстване ми вися и излишно по светофарите. дразня се и като не могат да тръгнат по наклон - ми кой не може кво се качва на кола?! Миналата седмица една се показва от прозореца и вика върни назад, че не мога да тръгна като си толкова близо...бях на 1 метър  ooooh! Или па не могат да паркират с 40 маневри в последователност "напред-назад", бяяя мръдни и волана ако искаш малко, току виж стане  #Crazy Мене всичко това ме изнервя! Натъквам се всекидневно на уникални шофьори. То на тая тематика много може да се изпише - да вземат да затегнат даването на книжки, че сега кьораво и сакато се сдобива с такава за 400-500лв. После излизат на улицата - далеч по-опасни са от мене с мойта превишена скорост, неориентираните шофьори /които са една стабилна преобладаваща част/ са кошмар. Те са опасни, аз себе си не смятам за опасна нито за околните, нито за себе си.

И тва с аварийните понякога играе лоша шега на другите шофьори. Днеска един мъж пуска аварийки до синя зона и дава назад. Аз съм спряла с мисълта, че ще паркира и си го чакам, той обаче явно е излязъл от паркомястото, /но ние останалите коли идваме от завой нямаме видимост какво се е случило - заварвам го с аварийни назад/ и вместо да тръгне надясно да паркира, тръгва наляво. Е хубаво де, аз ако се бях изсилила от завоя, виждам го, преценявам, че паркира и вместо да спра мина леко вляво да го задмина и той ръгне наляво?! Да предполага се, че ме вижда, че аз го виждам и спирам и т.н., но в случая примера ми е, че понякога с тия аварийки се объркват другите - напълно непредвидим е накъде ще да тръгне! Naughty

# 108
  • sf
  • Мнения: 10 156
а аз не обичам да тръгвам на жълто, чакам си зеленото. И знаеш ли защо? Защото много често има идиоти , които са минали на жълто към червно и ако аз в тоя момент тръгна на жълто сещай се какво ще стане.
няколко пъти вече се е случвало и добре,че няма последствия. те светофарите за това са измислени.

междудругото, като те слушам как говориш, все едно слушам мъжа си- добре,че си имам собствена кола, та рядко ми се налага да се возя при него.  ooooh!

# 109
  • Мнения: 112
   Ами малко съм дива, но като ме притиснат 2-3 таксита...То от тях не може  да се  уреди човек по улиците.Особено по кръговото  събирам погледите , че съм и с голяма кола.Сутрин по един  булевард се надпреварвам с джиповете.Налага се , защото  вечно  закъснявам.Все пак  се старая да спазвам правилника и ограниченията, колкото и да не ми е присъщо Embarassed.Ако кара друг му вадя душичката  щом  надскочи 60 км/ч , а за 90-сет просто пищя #CrazyНо , когато съм сама не се усещам. А, на светофарите и аз съм така, особено когато има и брояч- изобщо не се размотавам.

   Но да подчертая -НЕ КАРАМ И НЕ ПАРКИРАМ ТАКА- нищо, че съм жена  и имам книжка отскоро:35: Joy Joy
http://www.youtube.com/watch?v=1esB9lcYHWA
http://www.youtube.com/watch?v=m7gsE-RoOwA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=bfMhNqAJhO4&feature=related

   А така искам да се науча   http://www.youtube.com/watch?v=rCllHFD9_No&NR=1 Peace

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 19:34 от Lei@

# 110
  • Мнения: 1 289
Аз пък много мразя някой, който возя, да ми казва намали и т.н. Особено не-шофьори:)
Важното е да се кара според движението - не може да ми пречи примерно някой в лявата лента като вижда, че приближавам бързо и да си продължава все така. Т.е. като не ти се кара според скоростта на другите коли в една лента или пък колата ти е маломощна - ами премести се, да не пречиш. Също така - не може да се кара в 2 ленти едновременно. Всичко е съобразяване с другите - просто трябва да се кара така че без да се пречи на останалите в движението. И всеки да си прецени възможностите, разбира се - собствените и на колата си, за да се избегнат рисковете. Peace

# 111
  • Мнения: 4 785
Мале тва па как ме вбесява редовно сутрин. На Ломско шосе /но не в участъка му в София/ 4 ленти път, ама огледало, нов, идеален път - ако там не понастъпиш къде? Та има по 2 ленти във всяка посока. Излизам в лява лента, съответно карам бързо - оп пред мене кола с 50 км. Чшшш ало - първо е извънградско, второ като ти се кара бавно ходи в десно бе! Свободна лента. Лява лента се кара по-бързо и даже не само тва принципно е само за изпреварване, ако дясна е свободна. Аз винаги карам в лява, ма като видя, че зад мене се задава БМВ да речем и кара по-бързо се мърдам в дясно - кво пречат всички. Това наистина не го разбирам - хем караш бавно, хем пречиш в лява лента, при свободна дясна  Stop Могат и по-добре - някой карат по средата - колебаят се накъде да поемат ли, кво? Сутрешен тормоз ахахаххах

# 112
  • Мнения: 112
  Ооо, аз също съм в лява лента задължително.Изобщо  нямам намерение да ми се завират отпред разни , дето едва -едва се влачат, хеле сутрин.То не ми стига, че докато  вляза в града  се  мотам я зад някой трактор, я зад автобус, че и после по  трилентовото  нагоре в баира  да  ме  запират afwitchИ най-редовния номер е  да се  появи  отнякъде  чичка с  ладичка и да  запърпори  между двете ленти.Хем  бере душа по баира, хем и път не дава.Тя и моята е  бабичка вече/Пасат комби 2-ка/, ама хич не се дава, набира яко, същинска совалка  е.Само дето  й свисти ремъка на хидравликата по завоите и плаша пешеходците.Ама поне  се пазят, като се  стреснат Mr. GreenАз  редовно им давам път, с което  си прося благословии от др шофьори, ама като ми падне пердето/ за щастие рядко/ им взимам  акъла.

# 113
  • София
  • Мнения: 2 271

 /Пасат комби 2-ка/,..., набира яко, същинска совалка  е.

Тази тема е доста забавна  Laughing

# 114
  • София
  • Мнения: 13 206

 /Пасат комби 2-ка/,..., набира яко, същинска совалка  е.

Тази тема е доста забавна  Laughing

Да! Определено. За първи път виждам жени да си ги мерят.. уменията де  Twisted Evil И това при всеобщата настройка, че жените са скарани с техниката и от тях шофьори не стават  Mr. Green

# 115
  • Мнения: 4 785
Въобще не съм скарана не само с шофирането, ми редовно може да ме намерят под капака. Знам кое какво е, обикновено и сама разбирам какъв ми е проблема, само дето в повечето случаи не мога да го оправя сама, спукана гума си сменям за норматив време хахахха. Преди няколко месеца колата ми гаснеше като я оставя по инерция, или на светофар като тръгвам да спирам /като си вкарам предавка - пали/. Бях убедена какъв е проблема, ма викам чакай с мъжката част /баща ми/ да споделя - Оооо то не било тва дето аз си мисля, друг проблем е, то майстор трябва да го види, тва поне 1000 лв. ше излезе.... и така... още 1 месец близо се мъчих, че като хванах една пластмасова тръба, изкривих си я, да не ми влиза въздух директно срещу изпарителя и всичко това за 10 лв. и 30 мин, че съм по-саката в ръцете - и алелуя, ся колата ми не гасне. Та оттогава хич не се и допитвам за малки неща до мъже. Като има нещо дето не разбирам - на автомонтьор. Макар, че и там им събирам очите кат почна да им философствам кое може да е  Mr. Green Но поне не ме пращат да паса трева. А се опитват.. то и еди кво си ви е за смяна, то и това... като определено не са  Wink Те като видят жена и кво си викат тя посоките не знае, ше знае кво има под капака...  Crossing Arms

# 116
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Напоследък, като гаден "бакшиш".

# 117
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Добре, или поне така си мисля  newsm78
не ми свиркат по светофарите, не паркирам с 40 маневри,  не карам по средата.....НИКОГА не минавам на червено!
Признавам си обаче, че карам бързо и ужасно се изнервам на кифлите, дето пият кафе, пушат, гримират се и говорят по телефона едновременно с шофирането.....е на тях с кеф им свиркам, кога ли накоя ще си бръкне в окото от зор  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 274
Карам си нормално спазвам знаци правилник всичко само дето обичам да натискам педала с газта това ми е минуса и малко се изнервях на по бавните че съм си май нервак по рождение  Cry в началото но се старая да се контролирам от 3 месеца съм на волана свиква се с всичко нали

Общи условия

Активация на акаунт