Поканиха ни за кръстници....

  • 2 040
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 258
Няма конкретна причина и хората са ни добри познати но просто не ни се кумува. Няма конкретна причина за отказ...     Ние не сме семейни но не е това причината за отказа. Sad

Има поверие, че ако неженена двойка кумува, те ще се разделят...  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 10 331
И на мен ми е странно как просто така нямате желание. Все си има някаква причина. На сватбата въобще искате ли да отидете?

По темата - директно и спокойно откажете. Няма лошо.

# 17
 МАРИЯНКАА ,кажи им,че нямаш желание и толкова. Толкова ли е трудно когато не желаем  да вършим нещо,да кажем -  не?

Те нека си търсят други хора за тази  работа.  Heart Eyes 

# 18
  • Мнения: 248
Мисля, че авторката по-скоро се интересуваше от вероятните негативи (лоша поличба), ако откажат и се поуспокои като разбра, че лоша поличба няма.

Щом не ви се кумува, просто не го правете.
Явно хората, които са ви поканили са в лека заблуда за вашето отношение към тях.
Кажете на младите да си потърсят по-подходящи кумове, щото очевидно вие не сте.

# 19
  • Мнения: 19 303
Нашите кумове бяха студенти, когато се женихме. Знаехме, че нямат финансова възможност, но много държахме те да са кръстници. Затова още, когато им предлагахме, казахме, че няма да спазваме традициите с разни подаръци. Никой от нас не държеше на това. И те с радост приеха.
Явно хората, които са ви поканили са в лека заблуда за вашето отношение към тях.
Кажете на младите да си потърсят по-подходящи кумове, щото очевидно вие не сте.
Подкрепям

# 20
  • Мнения: 1 294
Ако причината поради която не ви се кумува е финансова, кажете им го на младженците
Ние бяхме студенти когато се женихме и не сме натоварвали кумовете с каквото и да било.За нас беше важно, да са точно те хората, а не какво ще получим от тях като  кумове.

Ако не финансовата част на нещата е причината,  пак не пречи да кажете истината.
Няма нищо по-лесно от това да кажеш истината.

 

# 21
  • Мнения: 674
Не ме е страх от лоша поличба просто попитах.
Какво да Ви кажа ако приемем ще е малко насила и затова по-добре да откажем според мен.
Това е лично мое мнение!  bouquet

# 22
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
ако нямате желание или финансова възможност, просто им кажете истината. Когато ние със съпруга ми се заженихме, свекърва ми много държеше един негов братовчед да ни стане кум. После се разбра, че хората въобще не са искали и свекърва ми им е дала парите, които да ни подарят за сватбата. А не това е смисълът на кумуването. Само седмица след сватбата ни кумата имала рожден ден и дори нямаше да разбера, ако една братовчедка на мъжът ми , не ме помоли да и купя подарък- една кристална купа, която се продаваше в района в които работя. Колежките ми бяха подарили такава , за сватбата и тя я харесала. И досега съжалявам, че не се наложих, тогава, да си изберем за кумове приятели, на нашата възраст, с които и досега си общуваме,ама нали съм добричка! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 248
А някой знае ли защо не се отказва???

Не защо не се отказва питам???
Лоша поличба или просто така да не засегнеш младоженците не е хубаво да откажеш???

Останах с впечатление, че точно това питаш.
Както и да е. Няма смисъл да се дъвче повече темата.
заради това:
ако приемем ще е малко насила
даже сте длъжни да откажете ... и заради вас, и заради младоженците  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт