Изпитвам огромен гняв към майка ми

  • 6 688
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 560
...Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.

Е ти самата, Sigy, говориш за гледане на пълен работен ден. Т.е. визираш взаимоотношения работник-работодател. И  права намеси. В такъв случай какво значение има кой кого е родил, а?



"Пълен работен ден" беше образно казано.   Simple Smile   
А от постовете ви се вижда, че точно такова отношение имате към бабите.  Пък после искате и от тях адекватно отношение.   
Аз децата сама си ги гледам и затова подобни проблеми, като вашите, нямам.    bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 10 337
Браво. Радвам се за теб. На мен също не са ми подстригвали детето. Да не съчувствам на авторката ли?

# 62
  • Мнения: 560
Не, мила, не да не й съчувстваш, ама "Гняв към майка ми" много страшно ми звучи. 

# 63
  • София
  • Мнения: 10 337
Е афектирана е. Разбираемо, майка й грубо е прекалила. Ама ще й мине, то е ясно. Няма да се отрече от майка си, я, още повече и самата баба е осъзнала каква глупост е направила.

# 64
Много ми е интересно как говорите за бабите все едно не са ви родители, а хванати от улицата хора.   newsm78 
Егати драмата за една подстригана коса!  hahaha   Чак за "отнемане на родителски права" заговорихте.   ooooh!

Много сложни казуси както винаги се дебатират тук.  Една след друга теми ,написани в състояние на афект от авторките .


Само предложение за гледане на децата ни с Договор за права и задължения ,подписан от двете страни не видях.

# 65
  • Мнения: 14 654
Аз децата сама си ги гледам и затова подобни проблеми, като вашите, нямам.    bouquet
Оф, като вземете да се изфъргате(знам как се пише, спокойно) така  hahaha  И аз сама си гледам детето, ама ми е стригано  Laughing . И авторката сама си го гледа, и другите потърпевши също, пък бабаите са се развъртели с ножиците. Може би да лишавам детето от общуване с баба му без надзор и после да се издървя: "Аз не се отделям от детето си нито за миг и затова си нямам проблеми".

# 66
  • Мнения: 560
При нас просто НЯМА баби.    Sad    Така че не се "дървя".

# 67
  • Мнения: 4 668

Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.


А можеш ли разумно да се аргументираш защо мислиш така ? - Специално случая с подстригването да ми изясниш , не по принцип за вземането на решения ?


Въобще , що за глупости са това . Детето си има родители и бабата трябва да поиска  съгласието им , преди да се изживява като стилистка  Confused.

# 68
  • Мнения: 560
В случая с това подстригано детенце смятам, че бабата не е постъпила правилно, но пък и не е болка за умиране.

А защо смятам, че бабите имат право да взимат решение, ще дам следния пример:
Зълва ми праща децата си при свекърва си за цялата лятна ваканция. През това време отговорността за тях и всичко, което се случва, се пада на бабата и дядото. Затова смятам, че те имат право, за момента да взимат собствени решения по отношение на детето.  Много важно какво мисли майката, когато е на 500 километра. Нищо не може да направи. А за много случки може дори да не знае.   

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Според мен не бива да си така гневна към майка си. Естествено би трябвало да те попита, но чак пък такава крайна реакция от твоя страна.
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Днес - косата, а кой знае какво може да измисли другия път. Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 6 363
казвате - какво толкова, косичка. ами не е "какво толкова"!

може би не сте обърнали внимание, че детето е вече над 2 годишно и става дума за първа косичка. тоест, не е било подстригвано досега, още е било с бебешките сладки къдрици, които обикновено после не се повтарят и явно майката се е радвала много на косата на детето си, щом не е подстригвано досега. и изведнъж идва някой и прас - няма ги вече бебешките къдрици, още повече, става дума за момиче...  в по-емоционалните страни, първото подстригване е важен момент в живота на майката - американците имат цели сайтове, посветени на темата. предполагам, че и за wild flower е щяло да бъде така. и е щяла да запази къдриците вероятно. а сега е била лишена от тази красива емоция против волята си.

разбирам я напълно, защото и аз опазих сина си от ножиците 2 години, имаше прекрасни дълги къдрици и въпреки, че го мислеха за момиче, аз не исках да ги пипам възможно най-дълго време. сантиментът е голям, и аз бих изпитвала огромен гняв на мястото на авторката...

# 72
  • Мнения: 1 420
Аз бих откачила - косата на дъщеря ми не се пипа!! Мъжът ми й беше отрязал бретона миналата година - голям скандал му спретнах  #Cussing out

Абсолютно съм съгласна с отговора на Джем  Peace Ако имах син и аз бих му оставила къдриците по-дълго време  Grinning

# 73
  • Мнения: 1 749
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.
По тази логика.....Отношенията с дъщерята са по-важни от задоволяването на собствен каприз.

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че доста навътре приемате обикновени неща. Поне за мен е така де...
Какво да направи жената да не говори на майка си цял живот ли, или пък да живее с гняв в себе си.
Предполагам, че това с подстригването не го е направила с цел да я нарани, а просто не се е замислила. Я да прости на жената, в живота има много по-важни неща.
Аз бих откачила - косата на дъщеря ми не се пипа!! Мъжът ми й беше отрязал бретона миналата година - голям скандал му спретнах #Cussing out
Като стане на осем - девет години сигурно дъщеря ти ще хване ножицата и ще се подстриже сама. Тогава и на нея ли ще и спретнеш голям скандал  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт