За детските

  • 1 582
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 96
Здравейте мамчета,с приятеля ми живеем заедно с моите родители нямаме брак,но той ще го припознае.Но трябвали в молбата за детските да вписвам неговите и на родителите ми доходи.Адресната му регистрация е на стария адрес.Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 4 496
Неговите доходи не са необходими щом нямате брак, нито на родителите ти. Само твоите.

# 2
  • Мнения: 9 436
Аз съм в същото положение.
Ти се водиш като самотна майка и доходите на приятеля ти не се вписват никъде.Вземат се само твоите и се делят на две-ти и бебчо.

# 3
  • Мнения: 9 814
Ти си облагодетелствана от закона, защото както вече са ти казали се водиш самотна майка и държавата не се интересува от доходите на бащата на детето ти.

# 4
  • Мнения: 1 558
Неговите доходи не са необходими щом нямате брак, нито на родителите ти. Само твоите.
Peace

# 5
  • Мнения: 367
а тези детски от кога се взимат и какви са изискванията?

# 6
  • Мнения: 1 817
Само твоите доходи за 1 година назад са необходими. Щом още се водите на стар адрес, трябва да подадеш молбата в социалната служба в този район.
Ако си получавала доходи от НОИ /майчински, болнични/ , данните ще ти ги дадат от социалното. Те ги получават по служебен път.
==========
а тези детски от кога се взимат и какви са изискванията?
детските се получават всеки месец /по банков път, ако така си заявила в молбата/
Изискванията са , доходите ти да не надвишават 350 лв. на месец за  всеки член от семейството. т.е. в твоя случай /за 1 дете/ доходите ти не трябва да са повече от 700 лв./месец. За теб и детето.
Детските са по 35 лв. на дете.
Успех!

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 18:29 от _Venera

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Вземат дохода една година назад

# 8
  • Мнения: 6 274
Да, наистина не са необходими доходите на таткото и родителите ти, но ти НЕ СЕ водиш самотна майка, щом детето ще носи името на баща си...
Това е обсъждано безброй пъти и в безброй теми...

# 9
  • Мнения: 1 322
Не са необходими неговите доходи, нито на родителите ти. И ние сме така.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 884
Само да попитам от кога започват да се изплащат детстките - от момента на раждането или след като свърши майчинството?

# 11
  • Мнения: 1 305
Не са необходими неговите доходи, нито на родителите ти. И ние сме така.
Peace
От момента на раждането или по точно след като подадеш документи за детски

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
след като подадеш молба, след раждането на детето или след като започнеш да отговаряш на условията, трябва да имате акт за раждане издаден

# 13
  • Мнения: 121
Взимат се доходите 12 месеца назад-ами аз имам само 8 месеца назад трудов стаж и доходи...В такъв случай какво се прави? newsm78

# 14
  • Мнения: 2 447
Взимат се доходите 12 месеца назад-ами аз имам само 8 месеца назад трудов стаж и доходи...В такъв случай какво се прави? newsm78
В такъв случай за другите 4 месеца пишеш доход 0лв

# 15
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Участваш само ти с твоите доходи за последните 12 месеца.

# 16
  • Мнения: 542
само твоите доходи!

# 17
  • Мнения: 9 973
Неговите доходи не са необходими щом нямате брак, нито на родителите ти. Само твоите.
да

# 18
  • Мнения: 121
Взимат се доходите 12 месеца назад-ами аз имам само 8 месеца назад трудов стаж и доходи...В такъв случай какво се прави? newsm78
В такъв случай за другите 4 месеца пишеш доход 0лв


А веднага след като родя и подам молба ли ще започна да ги получавам или трябва да изчакам да минат 4 месеца,за да мога да отговарям на изискването 12 месеца...?

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Да, наистина не са необходими доходите на таткото и родителите ти, но ти НЕ СЕ водиш самотна майка, щом детето ще носи името на баща си...
Това е обсъждано безброй пъти и в безброй теми...

# 20
  • Мнения: 1 204
а искам да попитам има ли срок за подаване на документите  Rolling Eyes
смисъл,изпуснала ли съм вече парите за месец февруари?
освен двете бележки за доход какво друго трубва да се носи  Embarassed
мерси придварително  Hug на отзовалите се

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Акта за раждане на детето (оригинал) за сверяване, молба се попълва и  подписва  и личните карти на двамата родители,

# 22
  • Мнения: 2 100
а искам да попитам има ли срок за подаване на документите  Rolling Eyes
смисъл,изпуснала ли съм вече парите за месец февруари?

Да, изпуснала си ги. Приемат документите всеки месец до 28-мо число.
освен двете бележки за доход какво друго трубва да се носи  Embarassed

Акта за раждане на детето, както и копие от него. Лични карти + копия. Молбата ти я дават там, но е добре да си попълниш в къщи, че има едни изчисления... ooooh!
Взимат се доходите 12 месеца назад-ами аз имам само 8 месеца назад трудов стаж и доходи...В такъв случай какво се прави? newsm78
В такъв случай за другите 4 месеца пишеш доход 0лв


А веднага след като родя и подам молба ли ще започна да ги получавам или трябва да изчакам да минат 4 месеца,за да мога да отговарям на изискването 12 месеца...?

След като си подадеш документите. Няма значение, че не си работила преди това, но мисля, че трябва да си се осигурявала (за това провери). Издава ти се бележка от работодателя за дохода, но отиди и разпитай за останалите 4 месеца как да докажеш, че си нямала доходи.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ти си облагодетелствана от закона, защото както вече са ти казали се водиш самотна майка и държавата не се интересува от доходите на бащата на детето ти.
Peace

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Взимат се доходите 12 месеца назад-ами аз имам само 8 месеца назад трудов стаж и доходи...В такъв случай какво се прави? newsm78
В такъв случай за другите 4 месеца пишеш доход 0лв


А веднага след като родя и подам молба ли ще започна да ги получавам или трябва да изчакам да минат 4 месеца,за да мога да отговарям на изискването 12 месеца...?

Не е нужно да чакаш да станат 12, просто за останалите месеци, в които нямаш доход, ще напишеш една декларация свободен текст, че не си имала доходи в този период.

Ти си облагодетелствана от закона, защото както вече са ти казали се водиш самотна майка и държавата не се интересува от доходите на бащата на детето ти.
Peace

Не се води самотна майка. За да се водиш самотна майка, се правят хиляди проверки от социални и т.н.+че детето е припознато, не са разведени и т.н. Предпочитам да трябва да пиша дохода на мъж ми(не съпруг, но е мъж ми), отколкото всеки да си мисли, че не сме се оженили, за да има далавера някаква. Ми не го искам за съпруг, беееее  Mr. Green, мъж-може

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Неговите доходи не са необходими щом нямате брак, нито на родителите ти. Само твоите.

  Точно Peace

# 26
  • Мнения: 6 274
а искам да попитам има ли срок за подаване на документите  Rolling Eyes
смисъл,изпуснала ли съм вече парите за месец февруари?

Да, изпуснала си ги. Приемат документите всеки месец до 28-мо число
Глупости, нищо не е изпуснала...  Naughty
Аз в понеделник си подадох документите за детски и то точно, за да не изпусна Януари...
Как тя ще е изпуснала Февруари ???  Shocked  ooooh!
Ама по някой път верно не четете, значи...
  Crossing Arms

П.С. Изобщо не е задължително да си се осигурявала...
Едното няма нищо общо с другото...
Нима циганките, които не работят и не се осигуряват не взимат детски ?!
На "лисващите" ти 4 месеца ще напишеш - доходи - 0 лева...
Няма какво да доказваш, разказваш и преразказваш...

# 27
  • Мнения: 2 100
Малееее, каква съм недоскиф  Embarassed Чета февруари, а мисля януари Crazy Сори за грешката Embarassed  Peace

# 28
  • Мнения: 1 817
Ако подаде декларация за доходите от януари до декември '08, трябва да подаде молбата януари 2009. Детските ще започнат да се изплащат за  месец януари '09 ,което ще стане съответно  през февруари.Този вариант обаче отпада, защото месесът свършва.
Така че ще си подаде документите февруари с данни за периода 02.08 до 01.09г.вкл.
Ако все пак си решила да подаваш молбата на място се зареди с калкулатор и търпение. Успех!

# 29
  • Мнения: 6 274
Ако подаде декларация за доходите от януари до декември '08, трябва да подаде молбата януари 2009. Детските ще започнат да се изплащат за  месец януари '09 ,което ще стане съответно  през февруари.Този вариант обаче отпада, защото месесът свършва.
Утре е последният срок...  Peace
Все още има шанс...
  Wink

# 30
  • Мнения: 1 817
Дано да стане и успее да си набави декларация с доходите. Peace

# 31
  • Мнения: 1 204
здравейте успях да ги подам днес
благодаря на всички за инфото  bouquet
хванах януари  Party

# 32
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз съм в това положение, но пак доходите ми са високи за да се "класирам" за тази екстра.  Mr. Green Дори и без да се взимат под внимание доходите на таткото.

# 33
  • Мнения: 2 100
 Thinking Много странно!!! Нали всички соц. служби работят по 1 начин. Бях отишла на 27мо число (незнам кой месец беше) и оттам ми казаха, че крайния срок бил 28-мо число всеки месец да се подават документи, а ако беше до края на календарния месец, щях да успея да си ги набавя. Така са ме резнали с 1 месец значи.  Thinking

# 34
  • Мнения: 1 817
Явно не работят по един и същ начин, защото и про документите има разлика. на мен копия на документи не са ми искали, а само оригинали за сверка.
Искаха ми и  бележка от училището на сина ми.

Общи условия

Активация на акаунт