Купувам му постоянно играчки

  • 5 687
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Само за снимка ти ме разбра перфектно.И на мен ми е минавало през ума,че по този начин запълвам дупки от моето детство.

# 16
  • Мнения: 1 547
Децата не изпитват удоволствие от играчките, а от самата игра. Няма смисъл от купища вещи и псевдощастието, което носят те - един час време, прекарано в разказване на приказка или боричкане върху детския килим, е милиони пъти по-ценно за едно дете, несравнимо с всякакви 3-метрови понита и гигантски коли. Не ми харесва меркантилността на днешните деца, липсата им на въображение, породена от китайската пластмасова инвазия и схващането, че добрият родител е купуващ такъв.


Ние играчки не купуваме, оставили сме тази чест на роднини и приятели, които по празниците наваксват. Моето и на баща им играчкокупуване се състои в малки куклички и малки колички, това е. Купуваме книги и филмчета, обаче. Веднъж седмично, да кажем, на случаен принцип.


Глухарче, ти вече мислиш върху нещата и май нямаш нужда от съвети - мисля, че знаеш как трябва да постъпиш.  Wink Детето ти бързо губи интерес към това, което има, защото то не е това, което всъщност иска. Започнете да прекарвате повече време в съвместни игри и занимания, предлагай му да избира между нова количка и 20 мин. игра на площадката, отклони му поредното желание за пъстра пластмаса с идеята, че ще се приберете и ще играете на криеница вкъщи. Това в най-общ план, разбира се, говоря леко наизуст  Grinning

# 17
  • Мнения: 800
При нас това с играчките/подаръците стана проблем с каката - не обича да ходи на градина и аз бях решила да й правя подаръчета всеки петък, защото е слушала и защото е била здравичка и не е ядосвала мама. Взех си белята - вече не ценим самия подарък, а фактът че го получаваме. На 5 години е и сега започвам трудната работа да я отуча от това да търси все материалните подаръци. Опитвам се  да правя други подаръци (например заедно да направим сладки, заедно да нарисуваме нещо или да й сваля хубаво филмче ... такива неща ги кръщавам подаръци - все още мрънкаме, но започва да разбира, аз настоявам защото синът ми още няма 2 годинки и не искам да изпадам в същата ситуация както при кака му. Успех на вас

# 18
  • Мнения: 78
това май е синдром на всички мами.и аз съм така,купувам подарък за някои друг,а едното ми око все е към детските играчки,просто искаш детето ти да е щастливо-в това няма нищо лошо. Hug

# 19
  • Мнения: 2 018
Нормално е да иска компютър, като ви вижда вас. И моето ще поиска. Друг е въпроса, че няма да го получи на 3 години, разбира се.  Hug
Ама какъв е проблема, че си искат? Просто вие сте тези, които решават.
Да разбирам, ли че вие не можете да устоите да му купите или не можете да го гледате, как плаче?
Както казах в ъпрвия си пост - купувам играчки, които предимно го стимулират. Никол ме подсети - големия имаше период с книжки - всеки ден по една книжка съм му купувала. Имаше период с роботи - на седмицата по едно роботче получаваше - фантазията му работеше. После покемон се появи - всеки ден се купуваха снаксове... /глупаво според мен, но цялата махла играеше на покемон, та него ли да спра/.
Като попорасна си пожела "СЕГА" - получи я. После се появиха компютрите, той беше вече голям - получи го.
Разбира се, имаше си условия за да получи по-големите подаръци.  Wink Ако нямахме достатъчно пари, съм разговаряла с него и съм му обяснявала. Разбираше ситуацията и изчакваше удобния момент за изпълнение на желанието му.
Явно не съм прекрачвала границата.
Вече е на 17 години. Не беше разглезно дете /казвам го, не защото е мойто, наистина си е така/.  Peace Не се е превърнал в материалист и вече не очаква от мен, аз да му купувам големите неща. Лятото работи /не лека работа/, събира си пари и си го купува.

Така като си мисля, може би наистина не съм прекрачвала границата.  Thinking

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сякаш съм гузна,че нямам много време за него.Той цял ден е на градина,аз на работа.Вечер бързаш да се прибереш,да наготвиш.За детето почти не остава време.Явно в един момент съм решила,че така ще запълня празнината и ще си купя спокойна съвест,но не се получава.

# 21
  • Мнения: 2 018
Не е важно количеството време, а качеството. Вярно е. Хайде реши си, когато се приберете вечер да отделяш един час само за детето. Играйте, приказвайте си, прочети му приказка... То ще бъде доволно и щастливо. И твоята съвест ще е спокойна. Събота и неделя също си отделете време само за вас - разходка /примерно/.

Аз съм решила /има един открит басейн на св Константин и Елена/ - да го заведа там събота или неделя. Малък е /2,5 години/ и не знам дали ще му хареса, защото водата е топла, а той обича хладка вода, но ще пробвам. Ако му хареса, ще е страхотна емоция за него.  Laughing
Излизаме и на разходка в градината, ритаме топка, люлки, снимки.

# 22
  • Мнения: 1 547
Вечер бързаш да се прибереш,да наготвиш

Направи по един сандвич и излезте навън. Гузна не се чувствай, защото от друга страна не винаги ще успяваш да вмъкнеш работата, детето, домакинството, мъжа, приятелките и каквото-още-се-сетиш в един само 12 или 15-часов ден. Какво значи "нямам много време", това са относителни неща - 1 час разходка и близост с детето ти са повече, отколкото 10 часа въртележки и захарни памуци.

# 23
  • Мнения: 4 187
Рая всеки ден получава по нещо, понякога дребно ,понякога не. Като в омагьосан кръг сме! Разбираме че не е правилно, искаме да променим нещата , но в края на деня равносметката е друга  Confused.  Виждам аз, че имаме сериозен проблем, но сякаш нямаме сили да кажем- стига  ooooh!.

# 24
Аз съм дете, на което му се носеше Байкалче всеки ден на прибиране от работа (тогава това имаше). Голяма грешка, за която не съм благодарна - разви у мен пристрастеност към сладко и императивно изискване за подарък всеки ден! Гадост! Посрещах ги с "Какво ми носиш?". Пък да не описвам разочарованието, когато не е имало време или пари за нищожната гадост...  ooooh!

Синът ми е на 2 г. и 1 м. и не знае за какво се ползват шок. яйца, всякаквите киндери, близалки и лъскави бонбони!

# 25
  • у дома
  • Мнения: 965
Аз бях така, когато започнах работа. Чувствах се виновна, че съм оставила детето и компенсирах - всяка вечер по нещо. Отрезвих се, след като един ден ме посрещна с думите "Какво ми носиш?", а аз не бях купила нищо. Е, нямаше такъв рев, просто!
Подкрепям Франческа - смятам, че презадоволяването на децата не води до нищо добро. Детето трябва да се научи от рано, че даром нищо не се дава. А дребни лакомства не купувам, по принцип, но това е друга тема.  
Когато и купя нещо, без повод, просто го скривам в един шкаф, до който няма достъп  и когато реша, че заслужава и го давам.

# 26
  • Мнения: 9 814
Аз съм дете, на което му се носеше Байкалче всеки ден на прибиране от работа (тогава това имаше). Голяма грешка, за която не съм благодарна - разви у мен пристрастеност към сладко и императивно изискване за подарък всеки ден! Гадост! Посрещах ги с "Какво ми носиш?". Пък да не описвам разочарованието, когато не е имало време или пари за нищожната гадост...  ooooh!

Синът ми е на 2 г. и 1 м. и не знае за какво се ползват шок. яйца, всякаквите киндери, близалки и лъскави бонбони!

Ето пък другата крайност- да си лишаваш децата, заради проблемите от детството си.

# 27
  • Мнения: 1 046
След двете изчетени страници извода е, че май всички сме минали през етапа на непрекъснатото купуване.

Отрезвих се, след като дойде истински повод за купуване на подаръци, а именно за втората му Коледа се оказа, че ние с таткото не знаем какво да купим. Просто от всичко имаше по много и строители и кубчета, и колички, и различни купища играчки. Взехме решение да се спрем и да останат само по поводи, рожден ден, Коледа, имен ден.

Като ходим заедно да пазарим сме се разбрали по едно сладко нещо от магазина. Той да си го избере и по сто пъти си взима и си връща нещо докато си избере "най-хубавото". Щандовете с играчките ги подминаваме, ако не ми се получи номера, най-любезно казвам, че вкъщи има подобна или пък, че няма парички за такива неща.

Като цяло се кротна, но и аз съм имала моменти, да звъни на баща си по телефона и да му казва, да ми донесеш еди какво си. Или пък да купувам и да крия по шкафовете, ако случайно таткото е забравил, да мога да "спасявам" положението.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Явно не съм само аз Simple Smile
Ще се опитам да си наложа да не купувам всеки ден,а само при повод.
Благодаря ви  bouquet

# 29
  • BG
  • Мнения: 1 900
И при  нас непрекъснато по нещо дребно се купува -било то книжка за оцветяване,моливчета и тем подобни.Но ще мине и този период.ъвсем нормално е -детска му работа.

Общи условия

Активация на акаунт