Отговори
# 135
  • Мнения: 80
Здравейте,момичета!Много хубава тема си подбрала Sharlot.Поздравления!Мамита я споделете как сте с килограмите.Аз вече започвам да се виждам в чудо.За 7 месеца съм качила 20 кг.,започвам да се притеснявам много.Кажете нещо успокояващо.Понякога хем не ми пука,друг път доста ми пука.Направо ще се побъркам някой ден.В къщи вместо да ме успокояват,само ми казват колко много съм надебеляла #Cussing outСтига съм ви занимавала с щуротии,сигурно и вие сте в моето положение.Айде чао и до скоро.И се пазете от вирусчета.

# 136
  • Мнения: 137
Е добре  Thinking не искам да ставам банална, но ако сега от 02.02. до 13.02 съм в болнични и след това 3 седмици платен отпуск и чак тогава са 45 дена болничен за раждане какво става защото при мен се получава прекъсване. Офффффф ще се побъркам вече  ooooh!
Атлантика много е гадно знам, но и аз като теб съм на мнение че трябва да се грижим за нашето и тяхното здраве преди всичко  Hug

# 137
  • Мнения: 521
Мара подробната и отидохте ли на кафе с младежа или той забеляза че сте две Simple Smile
Айла,весело изкарване  Mr. Green .Ако си промениш мнението може да минете от тук за по напряко  Mr. Green
Аз днес съм сравнително ранобудна,ама така ми се спи,че си лягам.
Подозирам че принцеса Рая се е почерпила снощи след защитата и сега се скатава.Я да идва да черпи и нас,ааааааааааааааа  Mr. Green

# 138
  • Варна
  • Мнения: 11 340
brawneye, аз съм + 13 кг. Не ми харесва въобще, но какво да се прави. Успокоявам се, че последния месец съм качила само 1 кг., но пък предния - заради празниците явно Mr. Green - цели 4 кг. С предишната бременност качих общо 25 кг., ако това ще те успокои, за 2-3 месеца свалих 20 от тях, а последните 5 - за един месец, след като спрях да кърмя.  Peace

Рони, няма как да си взема отпуска... Confused На ръководна позиция съм, хората разчитат на мен, имам ежеседмични ангажименти. На мен даже ми се струва, че времето за предаване на заместничката ми е много малко и просто няма как да стане. Tired

От Ларедут чакам 5 колета и още нито един не ми е дошъл. Cry Бая ларедутско-облечени бебоци ще има този април, явно! Wink

Nadeto_K, дано не е нещо сериозно! Praynig

dream wish, стискам ти палци, а ти стискай бебето!  fingerscrossed Както ти е казала Жабче, ако се налага, влез в болницата, за да го задържат поне до 34 седмица.

Жабче, можеш да пробваш и с моя метод - чай с по 5-6 капки Биоцитрин (Цитросепт) в него, сутрин и вечер. Аз вече почти се оправих, като се има предвид, че в неделя и понеделник не можех да гледам. Peace

Да ви се оплача, вчера си загубих гривната - много си я харесвах, сребърна, доста масивна и още по-красива, на нея бях окичила едно синьо оченце, откакто разбрах, че съм бременна и я носех ежедневно. Явно се е откопчала и паднала някъде... Sad Снощи си купих ново оченце и го сложих на друга гривна, но не е същото. Tired

keli_f, или излизай в болничен направо от сега, или първо си пусни отпуската и после болничния - така няма да имаш прекъсване. Peace

# 139
  • Мнения: 734
Ех, че усмихнато започнах деня с поста на Мара Подробната!  На мен ми е интересно как точно му каза, че си бременна. Той очевидно не е поглеждал надолу... Joy Скоро отивайки на работа двама от един Голф-2 така се бяха зазяпали, но идваха отзад. И като се изравниха с мен, беше много интересно...  hahaha Щото аз като теб не стърча настрани, а напред.

brawneye, до сега от преди забременяването съм +7 кг приблизително. Моето лично мнение е, че 20 кг са множко. А до края, ще бъдат и повече. Но въпреки това по-важно е здравето да ти е наред. Аз като ходя само по лекари, какво като съм +7кг...С добра воля и постоянство съм убедена, че една жена може да си върне формата от преди. Е, разбира се не за 2 месеца, а в някакви разумни срокове. Никой няма да очаква да станеш фина мадама за 2 месеца. Но смятам, че 1 година например е достатъчно. Пак казвам - това е само на база мои впечатления и наблюдения въху познати майки.   bouquet Опитай се да не се тормозиш за килограмите - няма смисъл. Имаш по-важна задача.  Hug

А походката тип "разкекерена патица" вече съм я овладяла до съвършенство!  Joy

keli_f , тоя шеф е направо за  #2gunfire Съветвам те да провериш в кодекса на труда как стоят нещата и дали има право да ти откаже отпуска, съответно с какъв мотив и т.н. АКо имаш познат/а в отдел Човешки Ресурси ще е по-лесно. Убедила съм се, че ако човек сам не си потърси правата, могат да го мачкат, както си пожелаят. В работата на съпруга ми отказаха отпуската от 15 дни след изписването на бебето от родилния дом на негов колега с мотива, че "45-те дни болничен преди термин са започнали да текат през 2008-ма", а раждането и изписването са си в 2009-та. По-голяма простотия от това, здраве му кажи. Някои служители в ЧР имат страхотно въображение!  #Cussing out Скоро най-близката ми приятелка я прецакаха в службата, но на нея не й се разправяше...  #Cussing out

# 140
  • Мнения: 8
Добро утро мамчета!
За мамите от Варна ,които се интересуваха как е минал прегледа при д-р Скочев.Ами..мина бързо и все пак подробно Grinning.Човекът си е професионалист.Влизаш, кзаваш си твоите реплики, в кой месец си и т.н.Лягаш на кушетката и той ти гледа бебчето , като в същото време задава въпроси:Нормална ми е бременноста, какви хапчета пиеш...Много е любезен наистина и отговаря търпеливо на вс въпроси , които му задаваш.Аз самата искам секцио и си му казах.Датата ще я определяме на следващия преглед, който ще е в нач. на  март.Ако някой иска информация , която не съм споменала в поста си, да ми пише на лични.

Иначе аз съм добре , скоро не съм и писала, основно ви чета.С пазаруването не съм започнала ,правя само списъци.Другата седмица сменяме квартира и съм много доволна.Местим се в ново строителство,а всеки знае, че новото си е ново.Първи наематели сме .Тристаен е, има си и детска стая , която хазаите са боядисали в приятен нюанс на розовото, ще каже човек, че са знаели, че чакаме момиченце HugАз в старата квартира мислех да боядисвам бъдещата стая в лилаво , ама карай.И новата ми харесва. Hugна всички.

# 141
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Кели, много ти е кратък болничния за да се отрази на сумата ти за майчинство.  Wink Все пак ще се вземе заплатата ти с година назад, за тази година ако си ползвала и други болнични, те също влизат в изчисленията. Това за прекъсванията е от значение за болнични като моя - 6 месеца съм в болнични. Макар че в крайна сметка се оказа, че не се отразява де, защото се взимала осигурителната сума, а не сумата, която ми е преведена от НОИ или поне аз така разбрах. Аз съм 6 месеца в болничен и после отпуска за 5 дни точно преди майчинството. И както писах по-горе - не ми се отразява на крайната сума.  Peace
Айла, лек път и приятно прекарване!
Чоки, на мен тези грейпфрутови екстракти не ми действат добре ама никак, пробвала съм в небременно състояние.  Sick

# 142
  • Мнения: 182
Здравейте!
brawneye аз съм със 17 кг отгоре  Blush ама това в момента не ме тревожи!
Nadeto_K не се притеснявай и на мен доста често ми се случва,това е нещо мускулно!
Момичета имам нужда някой да ми обясни как протича една болезнена контракция,къде боли,по колко време и каква е болката.много тъп въпрос за раждала жена,но аз не съм имала такива леки контракций,като започнах да раждам направо ме праснаха едни болки,а сега не ме боли чак така силно!Снощи доста време ме боля ниско долу дори след магнерота и инжекцията нош-па.Днес пак съм на док щото каза ако не ми минава ще ми изпише някви други хапчета.Също да ви кажа след тази ми болка ниско долу ми започват едни газове и веднага в тоалетната и кото че ли ми минава  newsm78,вече направо ме побърква тази бременност!
Извинявам се за смотания пост ама няма на кого да се оплача  Tired

# 143
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Деси, според мен са червата, не е контракция.  Hug И аз имам такива болежки, ама хич не им се притеснявам. Болката е доста силна и е ниско долу, докато преминат газовете или там каквото дразни червото. Особено ако съм седнала или свита, боли много. Контракциите болят едновременно в кръста и ниско долу, където е срамната кост, стяга като в менгеме за около минутка, чак не можеш да дишаш. 

Мале, току-що се сетих, че вчера забравих да си платя таксата за изследванията в Тината. Ама и никой не ми поиска бележка, нито ми напомни, че трябваше да с еплаща. Ужасно съм разсеяна...  Embarassed В петък като ходя да си взема болничния, освен да си призная...

# 144
  • Мнения: 734
Момичета имам нужда някой да ми обясни как протича една болезнена контракция,къде боли,по колко време и каква е болката.много тъп въпрос за раждала жена,но аз не съм имала такива леки контракций,като започнах да раждам направо ме праснаха едни болки,а сега не ме боли чак така силно!Снощи доста време ме боля ниско долу дори след магнерота и инжекцията нош-па.Днес пак съм на док щото каза ако не ми минава ще ми изпише някви други хапчета.Също да ви кажа след тази ми болка ниско долу ми започват едни газове и веднага в тоалетната и кото че ли ми минава  newsm78,вече направо ме побърква тази бременност!
Извинявам се за смотания пост ама няма на кого да се оплача  Tired

desi054224 , ще ти пиша при мен как изглежда една конракция. Първо усещам стягане в областта на матката като най-осезаемо е около пъпчето и по-надолу от него. Формата на корема ми се променя (пъпчето хлътва, а от двете му страни стават едни хълмчета). Ама, че тъпо обяснение, ама така изглежда. АКо съм легнала и тръгна да се въртя в този момент - боли. СЪщо по време на контракция внезапно ми се допишква много (явно се притиска пикучния мехур) и разбира се на пипане коремът е много твърд. Скоро прочетох едно сравнение - все едно си пипаш челото - нещо подобно, не е чак 1 към 1, но наистина е твърд. Държи няколко секунди и след това отпуска. Дано съм била полезна!  Hug
Имай предвид, че при газове, също се втвърдява корема...Но при контракция мен не ме боли, както Жабче например. Не мога да кажа, че имам болки в кръста, няма болка и в срамната кост....

# 145
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
no_name, чудесно описание - същото е при мен.  Peace Матката така се стяга, че дори мога да видя къде са разположени бебетата, защото там се образуват като топки. В началото започва като изтръпване около пъпа и постепенно обхваща цялата матка.

# 146
  • Мнения: 137
Момичета благодаря Ви за изслушването и търпението около моя въпрос  Hug  newsm51 и за съветите и бързите отговори  Heart Eyes Направо се чудя какво щях да правя ако ви нямаше, радвам се че има такива места със хора които проявяват разбиране и се подкрепят  Hug   bouquet

# 147
  • Мнения: 80
Поздравления Rastina за новата квартира!А на другите мамита бих и м казала,накой работодател му е приятно да дава пари,още повече на бременни.Всички са стиснати и за това правят спънки и т.н.те ако са нормални хора ще осигуряват на заплатата,която се получава.А не на минималната.направо да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 148
  • Мнения: 65
Добро утро!

Мара подробната, много забавна случка.   Simple Smile
И аз забелязвам изненадата в очите на някои мъжки елементи при вида на коремчето. На мен също не ми личи отзад, че съм бременна, ама те и отпред да ме гледат първо погледа спира върху лицето и после като отиде по-надолу  ShockedLaughing

brawneye и други с понатежали телца, аз до сега се радвам на умерено качване на кг. Аз до момента съм качила 6-6,5кг  и си ям нормално, както преди да забременея, нямам повишен апетит. Майка ми навремето с мен е качила 30кг, а със сестра ми само към 5кг. Тя постоянно ми повтаря, че навремето е нямало кой да й каже да не яде за двама с мене. Дори са я насърчавали, но със сестра ми не е слушала никого. Аз мисля, че в днешно време всяка от нас знае, че яденето за двама не е полезно за никого и не го допуска. Но сигурно има такива, при които апетитът се е увеличил, водят заседнал живот поради принуда да лежат или продължават да работят на бюро, а може и да задържат вода. Всичко това може да е комплексно. Но тези килограми се смъкват рано или късно, така че по-важното е бебчето да се развива добре, а после ще му мислите за възстановяване.

При мен също го имам момента със ставането до тоалетна, а после половин час не мога да заспя.
Не ми тече спонтанно кръв от носа, но пък при издухване излизат съсиреци.

А как съм започнала да хъркааааам.  Blush  Почти няма вечер от две седмици насам да не пропусна. Ама то сигурно идва от бебето, което е по-нависоко и от непрекъснатото запушване на носа ми вечер. Мъжа ми, какво да прави, ще трябва да ме търпи. Ама и той си похърква понякога.  Wink

Искам да ви питам какво мислите за пътуването през 8-ми месец? Мъжа ми много иска през февруари да отидем някъде наблизо /до 100 км от Варна/ на почивка. Аз се притеснявам, защото някои мои приятелки твърдят, че е възможно това да доведе до преждевременно раждане, а пък в една книга пише, че не трябва да се отдалечаваме на повече от 30 км от местоживеенето в последните два месеца от бременността.

no_name, много добре си описала контракциите. Аз вече се научих да различавам кога са контракции и кога са газове. Ама то няма как да не се разбере, тъй като до 5-10 минути от стягането и леката болка ниско долу последват газове.

# 149
  • Мнения: 80
Някои от мамитата,които са от пловдив знаят ли какво е необходимо когато се постъпва в хирургиите.защото смятам там да раждам,и ми е необходима тази информация.за да купя нещата,които ги искат.

Общи условия

Активация на акаунт