Вадене на зъби

  • 2 379
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте! Трябва да сложа брекети за оправяне на захапка но казаха че трябва да извадим 2 постоянни зъба. Винаги съм била страхлива от зъболекари и не знам как да постъпя. Страх ме е от болката. Моля някой който е изпитал същото да даде съвет какво да правя. Слагат ли упойки и след упойката усеща ли се някаква болка? Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 548
Слагат упойка и не боли. Усеща се самото дърпане. Като отпусне упойката може да има слаба болка, но не е нещо уау. Вадили са ми само един зъб и не ме боля и след упойката. Усещах го като чувствително мястото само. Все пак си зависи и от зъболекаря доколко умело слага упойката и работи след това по ваденето.

# 2
  • Мнения: 46 524
Не боли.
Само си подбери внимателен стоматолог. Последната година ми се наложи вадене на 2 зъба заради пародонтоза и при първия така ми наби упойката, че все едно със засилка я слагаше. При другия не усетих нищо, леко бодваше, вкарваше малко упойка, като се обезболи мястото, чак това проникваше по-дълбоко, но вече нищо не усещах.

За след това си бях накупила сума ти бройки Аулин и познай, не изпих нито един! На мен също ми беше странно, но след като ме пусна упойката нямах никаква болка. Даже първия път усещах малко като мускулна треска заради агресивното слагане на упойката, но след като ме пусна и това чувство изчезна.

Изключително страхлив човек съм, така че щом на мен не ми се е видяло страшно, значи наистина не е Bowtie

Успех!

# 3
  • Мнения: 2 352
На мен са ми вадили мъдрец. Само вадене не болеше, поставянето на упойка е леко некомфорт, но не бих казала болезнено. Стоматолога каза да изпия обезболяващо като се прибера вкъщи и махна тампона. Някъде до 30 Мин или 1 час. Болеше първите 2-3 дни, но все пак беше мъдрец. Изпих общо 4-5 аналгина. Не че е нетърпима болка, просто предпочитам като има вариант да се възползвам от него.

# 4
  • Мнения: 521
Защо не се консултирате с друг ортодонт преди да махнете постоянни зъби? И при мен искаше една ортодонтка да ми махне 4 постоянни зъба и аз естествено отказах. Носих брекети около 2 години и въпреки тясната челюст, зъбите ми се подредиха перфектно и имам вече правилна захапка. Всеки зъб в устата е важен и изпълнява някаква функция, а щом здрави зъби започнат да се изваждат, ще започнат проблеми и с останалите.

# 5
  • Мнения: 37
Зъбите ми са малки. Те са подредени но захапката е проблем. Разстоянието между двете захапки е 1 пръст и искам да корегирам това. Исках да знам дали има вариант оправяне на горна захапка с брекети без вадене на зъби?

# 6
  • Мнения: 2 352
Само стоматолог след преглед може да ви каже. Но определено и аз бих посетила поне още един, не бих разчитала само на едно мнение.

# 7
  • Мнения: 521
Зъбите ми са малки. Те са подредени но захапката е проблем. Разстоянието между двете захапки е 1 пръст и искам да корегирам това. Исках да знам дали има вариант оправяне на горна захапка с брекети без вадене на зъби?
Аз за махане на зъби бях чувала при малка челюст и големи зъби- просто пространството е малко, за да се наместят зъбите. Според мен, макар че не съм ортодонт, е възможно оправяне на захапката с ползване на брекети и ластици съответно. Определено отново Ви препоръчвам консултация с поне още един ортодонт, защото по- лесно е да се отстранят зъби и след това останалите да се наредят и да се използва празното пространство. По- сложна е задачата при пълен брой зъби и на ортодонтите просто не им се занимава в този случай.

# 8
  • Мнения: 12 797
Не бих си вадила зъби заради брекети. Питайте за второ, трето мнение - може пък да може да се оправи тази захапка, без да се вадят зъби.
А за самото вадене - на мен са ми вадили два мъдреца, не мога да кажа нищо хубаво. Но едно е да се налага наистина, а друго - някой ортодонт нещо да си е измислил.

# 9
  • Мнения: 12
Аз имам да извадя 3 предни наведнъж, защото се налага протезиране. И ме е много страх.

# 10
  • Мнения: 13
Здравейте,искам да попитам,дали някой е имал болка в съседни зъби след ваденето на зъб,и имам чувството,че се клатят,много съм притеснена,преживях ад със зъба,сега не искам втори и без него...

Общи условия

Активация на акаунт