Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм в час с написаното, утре ще ви прочета, искам само да напомня на нуждаещите се от по - дълга настройка Mr. Green и обмисляне, че организираме софийска среща тази събота.

 Hug

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 347
Ех, колко много сте изписали днес Simple Smile И все хубави работи (главно де), много се радвам.
Искам да попитам мамите дето вече са си изкарали ПИК от НОИ, къде точно проверявате на страницата за нужната ви информация, че аз ... не мога да се ориентирам  Embarassed
keli_f, доколкото знам всеки шеф може да ти откаже платената отпуска (или част от нея), когато е в началото на годината. Знам и че го правят и честно казано се изненадах на мен като ми я дадоха... А колкото до болничния, питах и тук в сайта и в НОИ, няма такова нещо вече (преди е имало), за дали ще се смята или не, ако е с прекъсване или не преди майчинството. При мен сумичката определено е различна в зависимост от това дали съм болничен или съм платен отпуск, защото болничния се изчислява 6 м. назад (голяма част, от които съм била на минимална), а пък отпуската е върху последния работен месец, който си ми е на висока заплата и осигуровка... Важно е да си питаш сама в твоя случай как ще е, защото при всеки има различни варианти и затова се прилагат различни неща... нищо че закона си е един... уф, дали стана ясно... Дано.
dream-wishPraynig Praynig Praynig Дано устискаме още малко. Всички  Hug
За килограмите няма да говоря, щото буквално ребрата ми се броят... , а туй бебче от де толкоз мерак да расте  Mr. Green Само така, да не взима пример от майка си, че на нея нищо не и се лепи... Olimpias, май само като поживях в Испания, качих до... нормален вид на жена... , че все на момиченце приличам с мойте размери  Mr. Green
Да ви кажа откакто съм с новата прическа, доста ме заглеждат и като погледнат надолу няма и разочаровани погледи... явно цялостния ми вид радва и мъжете и жените  Sunglasses  Laughing Даже ми казаха че отдавна е трябвало да го направя щот ми ходи, а разликата е огромна от преди  Grinning
Мен ме изследваха за шарка (по препоръка на допълнителната лекарка), то тогава какво ли не ми изследваха, излезе ми о/о 150лв. объркаха ми ги в лабораторията и после ме накараха пак да си ги платя... ама кат съм глупава и си спестявам караниците, че ми е все едно нервно и от малко избухвам...
Започнах да се притеснявам дали това че бебчо е толкоз голям не е по някоя не толкова добра причина, в смисъл гестационен диабет.... вие изследвалили сте се? Или нещо друго такова  Confused
Нямам търпение да ни види и другата лекарка, да си каже мнението  Praynig , но до понеделник има време...
 Hug Hug Hug на всички тумбачета

# 182
  • Мнения: 8
аз съм за! пишете ме в списъка Simple Smile

# 183
  • Мнения: 54
Жабче -намери ли си скрин? виж какво ми попадна -незнам дали е добра офертата и размерите- http://www.bebeborsa.com/-2/posts/5__/16__/308__.html

# 184
  • Мнения: 444
Жабче, верно не остана време. Ами аз като не съм купила дори комплект за изписване на бебо...Успокоявам се, че има време, че имаме дрешки от баткото и че се нуждаем само от няколко нови попълнения. Представям си как ще търчиме в последния момент. Но след вчера определено се постреснах и взех да се замислям по въпроса... Whistling

no_name , аз съм си приготвила нова паста за зъби. А за помпата си мисля ако я ползвам, да е само за стимулиране на кърмата/примерно ако ми водят бебчо спящ/, тъй като едва ли ще успея да я запазя стерилна. newsm78

Олче, изпуснала съм организацията по срещичката, но и без това се правя на работна в събота. Весело изкарване и да се похвалите със снимки после!

# 185
  • Мнения: 494
Леле,вярно,че както уж има време,май така вече не е останало много. Ние също сме доникъде с избора на име. За момиченца има толкова прекрасни имена,че сега ни е трудно да се спрем на някое.

Момичета,радвам се,че ви дигнах настроението. Разказвам аз вчера на моето мъж,как са ме задявали. Пък той ми вика:Е па ти що не отиде с човека,таман да ме отмени? А аз, ааааааа,къде ще ходя без теб бе мило? А той съвсем невинно "ми на кафе" . Той и без туй само ме юрка,че сега само турците и арабите ме харесвали,ама този път империята отвърна на удара,като му казах,че обожателят е португалец  Whistling. Това го разбрах от нашия "разговор". А аз така и не му казах,че съм бременна и не знам,дали въобще е забелязал. Нали сега всички ние имаме едни такиииииива огромни "очи" Ама то може и заради това,че съм бременна да ме е заговорил,знае ли човек newsm78 То тук е всеки луд с номера си,а някои и с цяла програма Joy

Ронка, едни от най -добрите ни приятелки са също еднояйчни близначки и навремето сме имали доста забавни случки. На Жабчето и waszeto им предстоят доста весели моменти Hug

И преди някой беше описал,че контракциите са подобни на менструалните болки. Аз по това ги разпознавам и досега съм ги имала няколко пъти. Като веднага пия магнезий и след това изчезват.

За шарките: И мен ме питаха,дали съм карала един вид шарка. Но честно да си кажа,забравих,за коя ставаше на въпрос Embarassed И сега вие ме подсетихте. Моята докторица ми беше споменала,че ще прави тест за антитела,но последните пъти не е подхващала дума. Трябва да я питам аз!


Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора.
Опасни сте,ейй!

# 186
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
mara casy, гледах го този на Дибо, но е малък. Искам нещо по-голямо. Последната идея на мъжкото е да купим обикновен чамов скрин и да го боядисаме с бял лак, но не с четка, а със спрей, като тези, с които се боядисват колите.  Mr. Green
Mара Подробната, моите са различнииии.  Laughing В началото имаше съмнения, че са еднояйчни, но вече няма никакви такива - много са различни като показатели.  Grinning Но винаги ми е било интересно какво е да имаш сестра близначка.
Аз като съм ходила на командировка по Франция и редовно ме питаха португалка ли съм разни непознати по улиците?  Shocked Само веднъж ме заговори един индивид, който директно ме попита от коя част на Балканите съм, ама не можа да налучка - предположи първо Гърция, после Турция.  Laughing Нали съм си черничко с леко екзотични черти според много хора.  Mr. Green

За помпата в болницата - аз съм предвидила да взема течност за студена стерилизация и една дълбока пластмасова купа, в която да извършвам въпросната стерилизация. Но това ще го приготвя в отделна чантичка - да ми го донесат при нужда, че нали съм секцио и не знам кога ще ми потрябват. Намислила съм да наредя багажа на части в гардероба и да лепна етикети на торбичките, че иначе току виж ми донесли не каквото трябва или съм останала без някоя част от облеклото за изписването.  Crazy В една чантичка дрешките за изписване на бебетата, в друга моите, в трета нещата, които да ми донесат след като ме преместят в нормална стая и евентуално в четвърта нещо, което може да ми потрябва, да е на лесно място за намиране, че моят мъж е опериран от чувство за ориентация в гардероби, шкафове, чекмеджета и други подобни.  Joy

# 187
  • Мнения: 137
ben78 да тика жа мен последните 5 месеца (включително и януари) ме осигурява на 600 и преди това съм на 295 така че за болничния ще ми вземат за база това   Wink така че средната заплата става към 550лв при мен не се получава голяма разлика за това реших че дори и да не ми даде отпуск ако си взема болничен последния месец вместо на 600 ще съм осигурена на 550  Peace а за диабет не съм се изследвала, но знам че по принцип кръвната ми захар е малко ниска  Rolling Eyes
Мами и аз почвам активна подготовка с багажите, че както казвате вие време не остана  Laughing нямам търпение вече да си видя бебката  Heart Eyes
Инче и аз сега като изляза в болничен мисля да отделя малко време за разкрасяване  Flutter мисля че на нас бременните ще ни се  отрази добре  Peace

# 188
  • Бургас
  • Мнения: 347
mara casy, гледах го този на Дибо, но е малък. Искам нещо по-голямо. Последната идея на мъжкото е да купим обикновен чамов скрин и да го боядисаме с бял лак, но не с четка, а със спрей, като тези, с които се боядисват колите.  Mr. Green 
В детския магазин под нас има бял скрин, но... незнам дали ти отговаря на изискванията, ако ми кажеш размери, ще проверя и ще ти кажа на коя фирма е Simple Smile

# 189
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Височина 90-100 см, дължина пак горе долу толкова и ширина 50 см или повече. Нещо подобно Simple Smile
Иначе ето този, за който говори mara casy: http://www.dibobg.com/products/_bigImg/Shakfb4.jpg

Сега погледнах и сайта на НОИ, но явно има проблем и затова не се отваря мястото за проверка.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 18:27 от Жабче

# 190
  • Мнения: 80
като чета всички май сте готови с багажа за болниците.Споделете какво по точно сте приготвили.Аз знам,по не за Пловдив разбира се,че за всяка болница си има определени неща за носене.Направо ще се Banghead.Списъците,които ги чета в нета ми се вижда адски огромни.Ако трябва да постъпвам според тях,трябва да натоваря цялата кола с багаж.това е лудост.Моля помогнете!!!

# 191
  • Бургас
  • Мнения: 347
Височина 90-100 см, дължина пак горе долу толкова и ширина 50 см или повече. Нещо подобно Simple Smile
Иначе ето този, за който говори mara casy: http://www.dibobg.com/products/_bigImg/Shakfb4.jpg
Ами, различен е, чисто бял и е по-широк..., не му видях размерите на този на снимката, но този, за който ти говоря е по-широк.
Бебчетата са много сладки на клипа Simple Smile
Аз бебка май не съм я усещала да хълца... преди доста време имаше едно доста ритмично движение, което усещах..., но скоро не съм го... и незнам дали е било това.

# 192
  • Мнения: 8
Мами от Варна, ако някоя от вас знае точния адрес на клиника Темелков, ще и бъда благодарна ако ми го даде.В google ми излиза само улицата ,а ма номера.....е  вече го намерих няма нужда  Hug

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 20:12 от Rastina

# 193
  • Мнения: 521
Жабче,ако все пак не си намериш такъв скрин какъвто искаш,не можеш ли да си поръчаш на някой частен мебелист да ти го направи?Ние за това си поръчахме почти всичко от нашия и сме доволни-качествено работи,по наши мерки цветове,разположение...каквото се сетиш.И няма как да не ти пасне.Чак и дръжките за вратичките и чекмеджетата си избираме.Абе всичко.Е тогава няма как да не ти хареса  Peace .Бих ти препоръчала нашия човек,ама си ми далече  Simple Smile

# 194
  • Мнения: 10
Ben78 в сайта на НОИ се влиза в справки и там :

Справка за социално осигуряване - https://socialsecurity.nssi.bg/

Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане- за  болничните https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

разгледай и другите справки, аз специално ползвам тези

Общи условия

Активация на акаунт