С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 471
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 195
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Аз напълно разбирам NikiFin , когато казва да се носи храна от вкъщи за работното място. Но лошото е че в БГ това е нещо ново и не всички фирми имат кухни където да можеш да си приготвиш,притоплиш храната.
Имам приятелка, която беше глобена /20лв/, че шефа и я видял да яде сандвич пред компютъра. Това да не било ведомствена столова и т.н., спорът завършил с думите му "няма да ми свините офиса, който иска да яде, да го прави навън". В офиса няма помещение за хранене. А, последвало е и предупреждение за всички, че всеки, хванат да яде в офиса, ще бъде глобен - за първа проява - 20лв, за 2-ра - 40 и т.н. И това е съвсем сериозно. Фирмата е в София.

# 196
  • Мнения: 4 300
Ех. И аз не одобрявам особено яденето пред клавиатурата- не че ще направя забележка, но не е приятно нито до теб да ядат, нито да отидеш при някой да говорите по работа, а той да примлясква. Ние например имаме стол, който работи от 12 до 2. Извън тези часове няма проблем да седнеш и да хапнеш там, някои си вземат кафе и си го пият без тютюнев дим. Между 12 и 2 също няма проблем, разбира се, но тогава има навалица от ядещи столовите манджи. В други сгради на нашата банка си има стая или някакво помещение за почивка, почти навсякъде има кафемашини и атомати за вода, така че можеш да седнеш и да си хапнеш на спокойствие.
В офисите в Бизнеспарка в София също има кухни или подобни стаи, в офисите в ЦУМ също. Дано повече работодатели да предвидят подобни неща за служителите.

# 197
  • София
  • Мнения: 175
Видях темата и се зачетох....

За мен няма да пиша,неживея в БГ ,но искам да напиша за моя приятелка ... И ако може да ми кажете според вас тя как се справя,защото на мен ума не ми го побира  newsm78

Та мойта дружка живее в малко градче,но цените  се подържат високи заради военните.
Работи по 12ч смени дневни и нощни и чисто заплатата й е 300лв . Не плаща наем,с момиченце на 8г , омъжена - само където съпруга й , ако се сети да вземе един шоколад на детето и някой друг плод месечно ще е чудо на чудесата. Ако се задържи повече от една седмица в къщи и подхвърля едни 50лв ,които 50лв даже не покриват погълнатото количество храна от него.... От три месеца е започнала работа в едно малко заведение,помагач в кухнята 3 дена в седмицата , за месец взима 120лв . Та доходите и са 420лв , незнам колко детски получава,но знам ,че ги събира за детето и не се пипат... Та сега , прочитайки всичко написано от вас за 100 път се питам: Как се справя тя ???

Преди и изпращах пари,да купи нещо на детенце,да купи нещо за себе си .. но след известно време тя спря да ги приема. Натоварвала ме била ,което не е истина,а тя ми е единствената истинска приятелка останала в БГ. Вече даже се чуваме за много кратко,защото е адски подтисната,депресирана и мисли за мен как още повече ме натоварва с неините неволи,което не е истина.

Незнам,просто не си представям с нейните 420лв месечно ,какъв живот е newsm78

Някакви идеи как  да я накарам да започне отново да взима изпращаните пари от мен???

 Hug

Изпращай ги за детето й. Наблегни на факта, че с тези пари ще му осигурява по-пълноценна и здравословна храна. Мисля, че би могла да изпратиш малко дрехи и обувки и за двете. И шапка ти свалям, че го правиш   bouquet

# 198
  • Мнения: 2 757
Unknown_lady , не става дума да си изядеш обяда на работното място, не си разбрала. Става дума да си го приготвиш в къщи и да го изядеш на работа в обедната почивка там, където е разрешено да се яде храна. Ако няма такова място навън да излезеш никой няма да ти глоби, тъкмо ще подишаш въздух. Аз където работех в БГ, с София преди време почти всички си носеха храна от вкъщи и имаше стаичка където си я хапвахме. Даже беше обзаведено с кафе машина на която аз даже си готвих спагетки понякога от тия дет не се варят, а само киснат 5 мин в гореща вода та чак колегите ме базикаха, ама аз се не връзвам, лека полека го приеха за нормално.

Turanus , разбирам приятелката ти, че не иска пари от теб. На нейно място бих се чувствала по същия начин. Според мен не бива да и пращаш пари директно, а под формата на подаръци за рождени дни, Коледа.... Първо подпитваш от какво има нужда тактично, да не разбере какво и мислиш. Избираш нещо, което тя трудно може да си позволи, но за теб не е никакъв проблем и и го купуваш и пращаш в къщи по Инет примерно става лесно. Аз съм го правила този номер. По Инет обясних на приятел, който продава компютри какво точно искам и къде точно да го занесе и представи като коледен подарък. Обявиха ме разбира се за тотлано полудяла, но аз доволно потривах ръце че съм намерила начин да си постигна целта  Grinning
Може и по други измислени поводи като примерно да я почерпиш по случай рождения ти ден, да поръчаш от някой супермаркет близо до нея да и пратят кошница с различни продукти и да и кажеш, че за твое здраве трябва да ги приеме защото иначе много ще и се обидиш. Може така да я черпиш по всевъзможни поводи. Тя ще се усети разбира се и това ще престане да приема. Трябва все нещо ново да се измисля  Wink

# 199
  • Германия
  • Мнения: 111
Живея в Германия.
За пореден път се убеждавам че тук храната е доста евтина.
Двама възрастни с едно дете харчиме средно по 60 евро за храна на седмица, включва всички глезотийки- сокчета, шоколадчета и алкохол.
Но пък наемите са  Sick Sick Sick

# 200
  • Мнения: 0
 nisilia
и ние живееме от скоро в германия, жена ми преди си живееше там, та се преместих и аз скоро при нея,
тъй като тя не можа да свикне при мен. newsm64
но на седмица ни харчиме по около 150 евро за храна, пазаруваме от Био Маркт,
уж продуктите са биологично чисти. но имаме и други разходи, например 60 евро на месец е спортния клуб където жена ми ходи да спортува всеки ден, защото се готви да живее най малко 100 години  newsm44  newsm39
ток, вода около 70 евро
кола около 100 евро
телефони общо 50 евро за двата
гледаме да спестиме около 500 евро на месец за екскурзии.
кино или ресторант наи много 100 евро на месец.
има и други разходи но не се сещам сега.
във кой град сте вие, че е толкова евтино
на нас добре че не ни се налага да плащаме наем

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 08:04 от Chris_379

# 201
  • Мнения: 6 301
Човек колкото и пари да изкарва, никога не стигат. Преживявали сме цялото семейство с едно майчинство /студенти/, сега изкарваме много повече, но и в двата случая парите не стигат

# 202
  • Мнения: 4 161
Едно е да не ти стигат когато взимаш 240 лева, а съвсем друго е да не ти стигат когато взимаш 2000. В първия случай взимаш само най-най- необходимото. Във втория пак харчиш всичко, но си позволяваш много повече неща.

# 203
  • Мнения: 2 757
Chris_379 , много ясно че в Био Магазините цените са двойни. Ако си поръчваш Take away ще е още повече. Спор няма, че храната може д аизлиза много скъпо. ВЪпросът е колко евтина може да бъде, без да се лишава и да гладува човек  Peace

nisilia , аз винаги като ходя в Германия се изумявам колко по евтина от тук и направо евтина е храната там. Малко преди да вкарат еврото поживях там и с 50 марки се хранех цяла седмица

# 204
  • Мнения: 280
Ние имаме общ доход 2000лв.Нямаме дете.Успяваме да спестяваме по 300-400лв. на месец.
Останалото отива за сметки (като сметките ни не възлизат на повече от 100-200лв.),храна,напитки,дрехи,гориво за колите ( 2 на брой ) и глезотийки.
Винаги има и някакви непредвидени разходи,разбира се  Peace
Като си помисля...добре си живеем Simple Smile
Дай Боже всекиму!   bouquet

# 205
  • sofia
  • Мнения: 8 938

Имам съседка с трима сина - и тримата пубери + съпруг, ако знаете за какви количества става дума  ooooh! Явно има разлика дали в семейството преобладават мъжете или жените  Simple Smile
Майка ми има приятелка с двама сина......в казани готвеше жената.....майка ми готвеше три пъти по-малко количество (имам сестра, а и баща ми яде колкото мен).
Мацки аз като направя пържоли, никой не поглежда гарнитурата  Shocked Като изпека бутчета (4 цели) са за 1 ядене (случайно може да остане за 1 човек на другия ден).
Правя гювеч, месото още в тигана, преди да го сложа в гювеча и мъжа ми е опоскал 1/3 от мръвката.
А вече и в нашия офис се оформи кухненско помещение......онзи ден докараха микровълновата. Но всички колеги натиснахме и стана. Сутрин в този сектор си пием и кафето.

# 206
  • Мнения: 329
Баткото пътува с карта, но на ден иска около 5 лв

Извинявай за нахалството, ама колко голям е баткото и за какво ги дава тези 5 лв всеки ден. За мен са много пари (на някои хора все още тов аим е дневната надница), ако ги изяжда при положение, че може да си носи храна от вкъщи. Не че не могат да се изхрачт и повече пари, всъщност той иска много малко  Wink

Баткото е на 14 г., вече е в ново училище и от тази годинапътува доста, може около 5 лв. дневно да изглеждат много, но не е склонен да носи закуска от вкъщи, това го правеше до 3 кл. Често му остават пари, не харчи много, но всички съученици си купува ли пици, дюнери, коли, енергийни напитки, не смятам че това е здравословна храна, но такива са децата....Дори той е изненадан от някой на тази възраст пушат и редовно пият кафе, дори си купуват вестници  newsm78 Ако беше прието , както е на много места, дори една майка беше писала, за носене на храна от вкъщи е нещо друго, но не бих искала той да е единствения с кутия от нас hahaha

# 207
  • Мнения: 22 444
За живота в Германия, съвсем пресни наблюдения. Сестра ми и майка ми в момента са там. Разходите по апартамента са 160евро на месец (не става въпрос за наем). За седмица харчат около 40евро за храна, като майка ми казва, че там месото е доста по-евтино от при нас. Пазаруват си от нормалните магазини, но не купуват разни Био плодове, зеленчуци и т.н.

Turanus, можеш да им изпращаш дрехи, обувки и др. подобни, поне за това да няма грижа жената, защото едно дете расте доста бързо и всеки сезон почти му трябват нови дрешки и обувки. А парите можеш да изпращаш за рожденни дни, така няма да има как да ти ги върне. )

# 208
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За живота в Германия. За седмица харчат около 40евро за храна, като майка ми казва, че там месото е доста по-евтино от при нас. Пазаруват си от нормалните магазини, но не купуват разни Био плодове, зеленчуци и т.н.


В бедните държави парите основно отиват за храна. Затова тука се харчи по 700-800лв, че някои, сигурна съм и по 1000лв. на месец за храна.

# 209
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Аз пък немога даразбера какви са тея луди пари дето давате за козметика newsm78 newsm78
На някой места прочетох към 200 лв-ква е таз козметика Shocked
Ние живеем с 1000 лв  на месец.Плащаме заем с малко дете аз съм майчински,няма пари за почивка,няма пари за изгъзици...ама не сме тръгнали голи и боси.Имаме какво да носим,има какво да се яде...винаги съм казвала че може и по добре ,но се задоволяваме с това което имаме.
Сметките са ни 200 лв топлим се с камина с водна риза..като дървата излизат  800 лв еднократно купувани,някой път и купуваме допълнително
И двамата пушим..за което най ме е яд щото само от цигари можим да спестим 160 лв #Crazy
Значи останалото е за храна и кола.

Общи условия

Активация на акаунт