С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 418
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 10 858

И пишеше ли нещо интересно  Mr. Green

# 301
  • Мнения: 5 710
В резюме " Малки деца - малки проблеми, големи деца - големи проблеми".

# 302
  • Мнения: 24
Много често в тая тема се споменава, че можело да се живее с две и двеста...еми не знам - опитах, но с две и двеста малко трудничко бих се оправил...с риск да си срина имиджа на баровец, от началото на година започнах да водя отчет на разходите, записвам надлежно дори и дреболии като кафе за левче...крайната сума е ужасно депресираща, но поне разбивката по пера дава възможност за отличен анализ.

# 303
  • Мнения: 372
Преди 5 г си водих дневник на разходите и може би бях по-малко разточителна. Поне си давах сметка къде са отишли парите. Ще започна пак, вероятно е добре да се прави.

# 304
  • София
  • Мнения: 62 595
Правила съм сметка на разходите преди години. От цялата работа ми стана ясно, че живеем нормално - без разточителство, но и без стискане. Убедих се, че съм доста пестелива в ежедневните разходи, но не правя компромис с качеството.

# 305
  • Мнения: 227
ninagunduz..za detysata..prava si..ama dovedenata mi disterya ve4e u4ese meditsina kogato doydoh pri tyah.ne i dostignalo sivsem malko za dirjaven universitet i prodali 2 apartamenta za neynoto obrazovanie.nie poneje stroim imame apartamenti no zaradi krizata ne se prodavat izobsto.i taka imame kisti.... ama nyamame pari.. :crazyeyes:a za moyata disterya..za da ne u4i izvin istanbul se prinudih i neya da ya pratya v 4asten universitet..i sega se okaza 4e ste u4i oste edin srok zaradi slaba otsenka..a drugite dve detsa sa v gimnaziya..na esen i drugata mi disterya ste e v universiteta..ama tozi pit dirjaven.a za rabotata..nay golyamata e na 25 godini i prez jivota si e rabotila samo 1,5 mesetsa..v amerika v mc donalds..i viobste ne misli da raboti za da pomogne s nesto..ve4e e v 5 kurs...moje da hodi na dejurstva pone prez lyatoto no ne iska..kak ste iska kato moje da si leji tsyal den..a za moyata dsiterya koyato u4i bankovo delo..tya u4i i prez lyatoto..hodi na popravitelni..izobsto tejik slu4ay...  bouquet..malkata se gotvi za izpiti...hodi na u4iliste i na 4astni urotsi ednovremenno...malkiya e na 16 godini ..toy pik e tolkova mirzeliv..u4i dobre no moje da virsi samo tova koeto moje i 5 godisno dete... newsm78....a az nisto ne moga da napravya...samo pestya ot vsi4ko...i ve4e sim smazana ot problemi... :ooooh:ot nyakolko mesetsa sim postoyanno v depresiya..i samo se molya  Praynig vsi4ko da svisji blagopolu4no...4e may ste otka4am...izvini za dilgiya razkaz...ama may malko mi poolekna...4e tiy mi se nasibra..


Дай ми имайл адреса си, (на ЛС) за да ти пратя Флекс Тайп за кирилица... 4е някои много преувел'чават за латиницата.. мила..  bouquet

# 306
  • Мнения: 280
Много често в тая тема се споменава, че можело да се живее с две и двеста...еми не знам - опитах, но с две и двеста малко трудничко бих се оправил...с риск да си срина имиджа на баровец, от началото на година започнах да водя отчет на разходите, записвам надлежно дори и дреболии като кафе за левче...крайната сума е ужасно депресираща, но поне разбивката по пера дава възможност за отличен анализ.
И каква е крайната сума...много ми е интересно  newsm78

# 307
  • Мнения: 2 803
Правила съм сметка на разходите преди години. От цялата работа ми стана ясно, че живеем нормално - без разточителство, но и без стискане. Убедих се, че съм доста пестелива в ежедневните разходи, но не правя компромис с качеството.
И при мене е така.

От малка обичам да събирам пари за нещо и като дете обичах да следя движението на парите, така се научих да си пестя паричките, които нашите ми даваха. Общо взето предпочитам едно нещо да си купя, но да е качествено.

# 308
  • Мнения: 26

Леле момичета така ви завиждам. Набързо прегледах темата, но никой не споменава за ипотечен кредит. Ние започваме месеца със 500лв(за първата година, след това по 800лв). напред и като включа неотложните разходи - храна, сметки, козметика) стават грубо 1300лв.. От другата седмица започвам да и водя дневник, досега нямаше възможност(бяхме две домакинства). Преди да се решим за жилище си живеехме много добре, не се лишавахме от нищо, но сега вече.... ще се съобразяваме със много неща. Все още сме дваминка и разходите ще са ни по-малко. Аз работя и приятелят ми, но доходите ни тази година със сравнение с миналата много паднаха, а разходите ни се увеличиха. Ще се оправим някакси, все пак  сме млади и амбициозни.
Успех на всички
Скоро ще се включа с точни данни и идейки за увеличаване на доходите Money

# 309
  • Мнения: 636
Нямам никаква представа, ни най-бегла дори. Никога не съм писала, нито смятала точно колко харчим на месец. Имам само предположения  Grinning

# 310
  • Мнения: 2 908
Нямаме кредити,или ипотеки.Караме общо с 1100лв на месец,стигат ни напълно,в малък град сме.

# 311
  • Мнения: 1 844
ние/аз, мъжа ми и кучето/горе-долу харчим около 2000лв и малко отгоре на месец-това са всички сметки,храна,излизания,без дрехи и козметика.а за тях харчим различно всеки месец,така че не мога да определя точно.почивки и вещи за дома също са извън месечните разходи.
предполагам че ако разхвърлям тези суми към месечните разходи,ще станат около 2500.
колкото до това дали пестим-опитваме се,но сме с широки пръсти.

# 312
  • Мнения: 575
Мммдам, следейки темата стигнах до извода , че ще си купя къщичка на село, ще си гледам кокошки,кравичка и  2 зайчета и ще живея с 1000 на месец. (вкл. нета и тела за да се чувам с родните в градО)

# 313
  • Мнения: 2 556
Мотивация, действай  Grinning

# 314
  • Мнения: 4 155
Мммдам, следейки темата стигнах до извода , че ще си купя къщичка на село, ще си гледам кокошки,кравичка и  2 зайчета и ще живея с 1000 на месец. (вкл. нета и тела за да се чувам с родните в градО)

 Joy

Идеята да си намериш по-добре платена работа, или да работиш на 2 места ми харесва повече.

Общи условия

Активация на акаунт