С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 518
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 274
Знаех си, че ще ме затапиш Confused

Може да са менте, а и да не са, плащаш и транспорт. Т.е. пак е повече от 15 евро   Не разбирам френски, но там пише issue 1974 - точно на майка ми сватбата. Пак бива Mr. Green
Бъди здрава и успех!

# 751
  • Мнения: 1 064
Извинете, но Марадона изтъкна доводът, че за 15 евро може да се купи само маратонка модел от времето на баба му - от сватбата й по-точно. Доводът качество се появи след това .... Така че е без значение има ли или няма маратонки за 30 лв. Просто има хора, които презират маратонки за 30 лв. Тази ми забележка е без адрес, моля никой да не се обижда !!!

# 752
  • Мнения: 8 242
Знаех си, че ще ме затапиш Confused

Може да са менте, а и да не са, плащаш и транспорт. Т.е. пак е повече от 15 евро   Не разбирам френски, но там пише issue 1974 - точно на майка ми сватбата. Пак бива Mr. Green
Бъди здрава и успех!
Точно от тука може и да не плащаш транспорт  Mr. Green
А ти като ходиш да пазаруваш, не сипваш ли бензин на колата? .. едва ли се возиш с градски транспорт..

# 753
  • Мнения: 1 335
За мен това че има символа не означава че е  качествена. Това е тип пантофка, която издържа точно 1 сезон.
Нямам нищо против този тип обувки, все пак всичко е въпрос на вкус.

Blanka, то и обувки за 10лв има. Напротив, точно за качество става въпрос.

# 754
  • Мнения: 8 242
За мен това че има символа не означава че е  качествена. Това е тип пантофка, която издържа точно 1 сезон.
Нямам нищо против този тип обувки, все пак всичко е въпрос на вкус.

Blanka, то и обувки за 10лв има. Напротив, точно за качество става въпрос.


Ох.. много се връзвам Simple Smile Ама такава съм..
Та, както забеляззваш.. маратонката е намалена.. Реално (явно 1974г. Mr. Green) цената й е била 41Е ..
И за качеството - съвсем истински са..
Купувала съм от там и ненамалени (не са мен) .. е след няколко месеца като ги намалят - са абсолютно същите..

Но това е български манталитет - щом е евтино, значи има нещо гнило.. значи е боклук..
Точно снобарска история..

# 755
  • Мнения: 4 182
Ми който не пазарува от разпродажбите в чужбина, си няма и идея на какви цени има неща.
В сайтовете има и купони за намаления, с които може да си купиш доста изгодни неща и от новата колекция.
Аз обзаведох цялото ни семейство с обувки Hush Puppies, маратонки Umbro, сандали Timberland за цени от 5 лири до 20 лири. Не са от сватбата на баба ми - защото гумата щеше да се е вече скапала. От колекции от миналата и по-миналата година са. Но са супер в сравнение с турските боклуци по магазините ни за по 50 лева.

# 756
  • Мнения: 5 178
ee сега друго си е да ги купиш от МОЛ-а за 240 лв -> Hush Puppies визирам Simple Smile
Тююю изтървала съм, фен съм им ..
Тази година си купих за 60 лв (пак ок 20 лири) едни боти и като ги скивах в МОЛ-а за кви пари иде реч.. хич не са им високи наемите в МОЛ-Варна, при таз надценка от 300%... може още да им ги вдигнат .. Whistling

Аз не претендирам за последен писък на модата, но май и тукашните магазини и те Mr. Green


# 757
  • Мнения: 1 335


Ти не ме разбра, аз не споря за цената, гледам ги тези маратонки тук ежедневно, за качеството говоря. Кожени ли са?
Няма  нищо общо манталитета, и думата сноб има определено значение и не се връзва с българския манталитет защото е квалифицирана в др. държава. В Бг я ползваме назаем думата, и  и придаваме всякакви значения.

Да, наистина,  разпродажби в чужбина не сме виждали Joy Joy Joy

# 758
  • Мнения: 5 178
Вискара, моите да .. аз ги взех заради flexi подметката, хабсолютно равни, че в леда като водя детето да не се претрепя Simple Smile

# 759
  • Мнения: 5 710
забавлявам се  колко добре ориентирани сте за разпродажбите в чужбина.

# 760
  • Мнения: 2 386
Редактирам.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 04:38 от Ева на сцена

# 761
  • София
  • Мнения: 971
Е как пък едни хора успяват да държат разходите си в разумни граници (според техните си представи разбира се, всичко е относително и няма как да се сравнява на друга база), да си намерят качествени дрехи и обувки на намаление и да свият потреблението на ненужни за тях неща, а другите не могат. Много лесно - тези, които все казват че са им големи сметките и разходите при конкретен разговор както например по-горе за маратонките пищят че били менте и не стрували, че от утвърден магазин като Кафланд стоките били с изтекъл срок и ги хвърляли директно като ги купят и т.н.

След като дори не са склонни да помислят и проверят информацията споделена тук, като всичко отричат с лека ръка и не обръщат внимание на съветите за намаляване на бюджета и сметките, да не се оплакват! Щом активно не търсят начини и възможности да ги намалят - явно ги устройват сметките им и това няма нищо лошо.

Аз от не знам колко време не съм си купувала дреха от България - пазарувам от онлайн магазини и направо се родих. По БГ магазините с 300 зора обикаляне ще намериш нещо качествено И на добра цена.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 08:11 от Finty

# 762
  • Мнения: 4 300
Кой пък иска да си носи обувките сто години? Това е дискутирано и преди- все повече и повече на дрехите и обувките се гледа като на стоки, които са модни и не е нужно да са вечни, носят се един сезон и толкова. Кой си купува вече обувки за зимата, следващите- като се смени сезона Rolling Eyes.
Имам един куп дрехи и обувки, на които нищо им няма, здрави са си, но не ги нося, защото имам по нови и по актуални. А по принцип не съм по модните писъци, придържам се към горе долу класически стил. Имам ботуши от преди 4 години, нищо им няма, ама познайте дали ги нося. Миналата зима съм ги сложила два пъти сигурно, тая ни веднъж.
Ако преди десет години някой ми беше казал, че ще си купувам летни рокли или сандали по всяко време на годината, нямаше да му повярвам.
Между другото обувките си купувам предимно онлайн и не от БГ, тъй като тук номер 41 е по трудно откриваем и от истинско сирене Confused

# 763
  • София
  • Мнения: 62 595

Второ, не се заяждам, просто "маркови" както ги наричаш, спортни обувки за 15 евро няма от къде да си купиш, освен ако не са менте.

Никога не съм виждала маркови обувки за 15 евро. Зимни, здрави непромокаеми обувки също не могат да се купят за 50 лв. Или аз не мога да си купя. Те детските струват толкова, какво остава за възрастен.

Могат. Преди 2 месеца си купих зимни, здрави обувки на Мания за 60 лева. Фасонът им е унисекс за тежки градски условия.

# 764
  • София
  • Мнения: 4 053
Дори от разпродажбите не могат да се купят за 15Е обувки /маратонки от естествена кожа. Всъщност могат, но ще са по-неизвестна марка- Longsdale, Diadora, не казвам,че са лоши.  Но за около 30-ина могат да се купят супер добри неща. Мъжът ми си взе боти Clark's за 34лири, намалението им беше 80%.  #Crazy Адидас от ест. кожа започваха от към 40 нагоре. Е, на детето взех ест. Reebok за 10, но са номер 21, та не е много показателно. Но пак като погледнеш-маратонките струват 21лв, а буйките му К&К- 26лв. За какво говорим изобщо! Чакам и тук да дойдат тези намаления-истинските.  Crossing Arms

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт