С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 420
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2 556
Никога нямаше да ми хрумне  Crazy Мерси за отговора

# 811
  • Мнения: 2 388
Никога нямаше да ми хрумне  Crazy Мерси за отговора

 Laughing Той Марадона, ако не намери какво да отговори, кой. Crazy

# 812
  • Мнения: 3 416
Tемата отдавна се изроди в безконечен офф.  Иначе действително е интересно кой,как и с колко се справя особено,ако говорим за доходи под 1500лв,за малък град,обаче това е недостижима сума,интересно ми е наистина можеш ли да живееш в София с такива доходи,че и наем да плащаш..абсурд!

# 813
  • Мнения: 293
И така и така тука сте оспамили темата отвсякъде да се включа и аз.
Ами да тук масово се говори за доходи над 1500 лв но никой не споменава,че този доход е твърде малко процентен в сравнение със средния доход на хората в цяла България.
Затова и пуснах съседна тема,за реалицазията и успехите на младите у нас,за да видим аджеба кой как живее но се оказа,че успелите са повече от неуспелите или просто хората с доход под 1000лв,които едва връзват двата края не влизат тук или просто не искат да пишат по темата.

# 814
  • Мнения: 3 416
но се оказа,че успелите са повече от неуспелите или просто хората с доход под 1000лв,които едва връзват двата края не влизат тук или просто не искат да пишат по темата.
Бе и аз взех да си мисля,че тук всички са с големи доходи,чак ме е срам,че ощо караме с около 1000лв двама възрастни малко дете..

# 815
  • Мнения: 274
..... но се оказа,че успелите са повече от неуспелите или просто хората с доход под 1000лв,които едва връзват двата края не влизат тук или просто не искат да пишат по темата.



Ами така е. И аз не влизам да пиша във форума на Форбс  Mr. Green

# 816
  • Мнения: 5 178
Сладурка, хич не се и срамувай ..
живота е въртележка и не се знае кой от къде ще падне или ще се качи

# 817
  • Мнения: 46 511
... интересно ми е наистина можеш ли да живееш в София с такива доходи,че и наем да плащаш..абсурд!

Прчети темата де Laughing доходът ни наистина не е под 1500 лв., но харчим по-малко, кое му е абсурдното?


Тричленно семейство сме, към 700 лв./месец харчим за основните неща.

Храна: до 350 лв., като на обяд взимаме готова, а вечер се готви.
Консумативи (телефони, ток, вода + другите: шампоани, сапуни и т.н.): до 200 лв.
Газ за колата: до 60 лв.
Градината на детето: около 90 лв. ...

# 818
  • Мнения: 3 416
Никол разбира се,че съм чела темата,следя я. Но все пак разполагате с повече пари,друг е въпросът колко харчите,а и аз неслучайно споменах за наем(или кредит),в повечето случаи е така,2мил и 500хил не са само софиянци.
Интересно ми е каква е тая градина 90лв Thinking Нито е частна,нито държавна за такава сума...

# 819
  • Мнения: 4 841
Интересно ми е каква е тая градина 90лв Thinking Нито е частна,нито държавна за такава сума...

Таксата за общинска детска градина е 40 лв, но допълнителните дейности струват средно между 15-20 лв, така че ако детето ходи на три дейности - ето ти 90 лв... Нищо чудно няма.

# 820
  • Мнения: 46 511
... а и аз неслучайно споменах за наем(или кредит),в повечето случаи е така,2мил и 500хил не са само софиянци ...

Е от 700 до 1500 лв. има още 800 лв., нормален 2-ст. спокойно можеш да си наемеш за 600 лв. и пак 200 хартисват.

За градината BirdsFlu е обяснила Simple Smile а и аз съм писала в темата:

... 43 лв. + 15 танци + 18 английски + 6 лв. театър = 82 лв., ного слагам грубо 90 лв., защото носим тоалетна хартия и слафетки, + учебници и т.н.

# 821
  • Мнения: 293
но се оказа,че успелите са повече от неуспелите или просто хората с доход под 1000лв,които едва връзват двата края не влизат тук или просто не искат да пишат по темата.
Бе и аз взех да си мисля,че тук всички са с големи доходи,чак ме е срам,че ощо караме с около 1000лв двама възрастни малко дете..

Сладурка тука всеки може да е с каквито доходи иска.Не се връзвай.Гледай около теб какво става.Там е истината,а не тук.  bouquet

# 822
  • Мнения: 2 388
Никол ти пак пишеш в някакъв перфектен вариант.
В реални условия трудно ще се спестят 200 лв ( тук приемам, че и останалите ще стигнат ).
В 99 % от случаите изникват и някакви непредвидени, но наложителни разходи.

# 823
  • Мнения: 3 416
AGAPH аз не се "връзвам",просто следя с интерес темата,как се управлява семеен бюджет в днешно време,аз не успявам да сместя парите,признавам си,при все,че за наем пари не даваме,а за транспорт..колко може да харчи една кола в малък град? Има опция догодина да се преместим в София по разни причини и се притеснявам откровено как ще я караме,общо смятам мъжът ми,че ще получава около 1000-1200лв,аз най-много 700-800лв...

# 824
  • Мнения: 4 965
Просто форумът не е представителна извадка. Ако доходът на семейството ми е 300-400-500 лв. няма да давам по 20-30 за нет. Ако работя някакъв физически труд или работата ми не е свързана със седене пред компа (примерно, шивачка, цветарка, продавачка и т.н., които професии не са от най-платените, все пак), също няма как и кога да следя и да пиша тук...
Предполагам, че повечето от пишещите са или със свободна професия, или работят пред комп с нет, или не работят, но доходът им позволява да си плащат "удоволствието" да "висят" във форума.
Изключенията са по-малко...

Общи условия

Активация на акаунт