С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 503
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 721
не съм смятала с колко пари живеем на месец  че ме е страх .ама как го правите тоя номер-храна до350лв за месеца-незнам.аз всеки ден купувам хляб,3 кофички кисело мляко,че и по повече събота и неделя и цигари.само това ми струва към 180,а от там нататък за другите неща-готвим задължително през ден.е не могат да ми стигнат.ток плащам по 120/130 лв като не се отопляваме на ток и бойлер нямам-само готвим на ток(нямам идея що е толкова много)този месец е 155лв.вода 57,00лв и на мен не ми се вярва ама е толкова.за телефон домашен-20,мобилните -50/60 за моя и 100+/- на съпруга ми.дневни на децата 2бр. по 2,00лв+карти за автобуса .ми само това ли е има интернет,кабелна,общи пари за блока -17,00,сапуни,шампоани,бензин за колите.спирам до тук,че ми стана страшно

# 826
  • Мнения: 2 388
zllate първо спираш цигарите, че са вредни, после и хляба, че и той е вреден. Киселото мляко също. Ще ядеш, като се пенсионираш... Whistling
Ей ти 180 лв по-малко. Mr. Green

# 827
  • Мнения: 46 537
Никол ти пак пишеш в някакъв перфектен вариант ...

Напротив, това е вариант без пестене, никакво ограничение, ако някога да чукам на глава ни се наложи да се ограничаваме, няма да ядем в работата за 2.50 лв., а за 1.50 пица, няма да ходи детето на допълнителни занимания, от което таксата ще падне почти на половина, ще простирам, а няма да суша в сушилня и климатикът ще го зазимим, айде и от там -50% ток, вечер няма да плюскаме само месо, а както повечето хора - парче + манжа, от където разходът за храна направо ще изчезне и т.н. и т.н. ...

azaf, аз имам щастието работата ми да е свързана с нета, полезното с приятното  Mr. Green

# 828
  • Мнения: 274


....няма да ядем в работата за 2.50 лв., а за 1.50 пица, ....



 Shocked

Някаква социална кухня ли има до работата ти?

# 829
  • Мнения: 2 388
Никол ти пак пишеш в някакъв перфектен вариант ...

Напротив, това е вариант без пестене, никакво ограничение...

Пак не съм съгласна. Вариант без пестене, за теб и семейството ти.
Не ми се връща да чета назад, но съм почти сигурна, че закуска и сладки неща не бяха споменати ( това, като пример само ). Ако ги сложим сумата ще нарастне, и то без да ги приемаме, като разточителство.
Не всички карат коли на газ.
Не на всички им стигат 200 лв за сметки и консумативи на месец.
и т.н.
Разбор няма да правя на всяко нещо.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 15:35 от palavata_monahinq

# 830
  • София
  • Мнения: 6 364
Никол ти пак пишеш в някакъв перфектен вариант.
В реални условия трудно ще се спестят 200 лв ( тук приемам, че и останалите ще стигнат ).
В 99 % от случаите изникват и някакви непредвидени, но наложителни разходи.

Никол пропуска (а може би няма) т.н. джобни/дневни/непредвидени/дребни разходи, които възникват ежедневно, трупат се незабележимо и не влизат в основните пера "храна", "комунални услуги", "жилище", "транспорт", "облекло" и т.н.

а те хич не са малко. тук 5 кинта, там 10 кинта, и керванът си върви.

# 831
  • Мнения: 4 300
Да не ви пиша колко струва един таратор в нашия стол, пък и в стола на МФ, че ще има наплив от икономисти, търсещи работа Mr. Green

# 832
  • Мнения: 274
И аз знам в квартала къде продават водка по 40 стотинки, но не ходя там . И на децата не давам да ходят.

# 833
  • Мнения: 2 388
Рокси за там знам и съм икономист по образование Mr. Green

# 834
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
3 кофички кисело мляко...
Просто е - няма да ядете по 3 кофички на ден Peace Също така купуваш прясно мляко от някоя баба за левче литъра, квасиш и ето ти 3 кофички истинско кисело мляко - за 2 дни да речем.
Той ножът, когато не е опрял до гърлото, начини не се намират.

# 835
  • София
  • Мнения: 6 277
Да не ви пиша колко струва един таратор в нашия стол, пък и в стола на МФ, че ще има наплив от икономисти, търсещи работа Mr. Green

Хехе, не мисля, че е чак толкова евтин стола на МФ, защото там един обяд от салата и супа, например е 3 - 3.50 лв.  (и не е нужно да си икономист, че да обядваш там  Sunglasses ). Виж, за стола на БНБ съм чувала разни легенди, но не знам как е наистина.

# 836
  • Мнения: 5 178
интересно, сега и министерските кифтета ши упрайми..(таратора е само началото)

До тук (особено след изказването на азаф) стигам до извода , че който рабти с компУтерУ изкарва добри кинти Simple Smile Crazy

# 837
  • Мнения: 274
Вие ме убивате! 3 -3.50 не било толкова евтино.....
Ами само една салата в Опера е 8 кинта....Как да не е евтин този стол?! Той направо си е за социално слаби. Представям си с кви боламачи ги хранят наште финансистчета....То затова и работата им такава....Мъка!!!

# 838
  • София
  • Мнения: 4 053
Вижте, мисля, че темата беше за друго. Как да оптимизираме разходите си, без някаква реална промяна в качеството.  Peace Щото всеки знае,че ако не си купи лешници, а фъстъци, ще спести 2 лв. и няма какво да го обсъждаме. И всички теми кой колко яде-стига де, колкото иска , толкова ще яде, по-интересно е как да пазарува така,че хем да има каквото е решил, хем да не хвърля храна. Примерно!  Peace

# 839
  • Мнения: 8 242
И ние лятото се оправяме с до 200 лв сметки, ама зимата са около 300...
За пазаруването: мъжо пуши.. и много го мразя за това  Twisted Evil (не за парите, ама ми трови нервите) ..
Не пием алкохол Simple Smile газирано - да кажем 100 лв с цигарите..
За храна - ходим почти всяка събота или неделя на метро или нещо подобно - там по 50-80 лв.. И от магазина като взимаме хляб (по 1 на седмица, само малкия го яде) и кисело мляко ала бала.. да кажем 300 лв/мес.
До тука станаха 600 (или 700 зимата) ..
Мъжо има служебно гориво, ама чат-пат зареждаме метан - макс. 50-60 лв./мес ..
Дребния още не ходи на градина.. та съм си спестила засега поне 100 лв за там  Laughing

.. тъй.. Та не е като да не се оправяме, ама понякога като трябва и за колата някое ремонтче.. и ето всички се нагласят..

Макар че успявам да си заделя за фонд и аз съм човек.. Че и за редута и ebay  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт